خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

نحوه پاسخ به درک مطلب عربی توسط درصد۹۰یی ها

سلام خدمت دوستان یه سوال داشتم.اونایی که تو کنکور یا آزمون های آزمایشی عربی رو بالای 90میزنن،اینا چطوری به سوالات درک مطلب عربی پاسخ میدن؟یعنی برای تسلط به درک مطلب عربی چکار باید کنیم؟
      ویرایش توسط Tia : 22 آذر 1396 در ساعت 19:55 دلیل: عنوان

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasser.97 نمایش پست ها
      سلام خدمت دوستان یه سوال داشتم.اونایی که تو کنکور یا آزمون های آزمایشی عربی رو بالای 90میزنن،اینا چطوری به سوالات درک مطلب عربی پاسخ میدن؟یعنی برای تسلط به درک مطلب عربی چکار باید کنیم؟

واضحه باید زیاد متن بخونی تا درکت بره بالا.
      اصلا متن کتاب درسیو خودت خوندی معنی کنی؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      راستش تا حالا کتاب درسیو معنی نکردم واسه خودم!!ولی چون از بچگی دارم کلاس قرآن و احکام میرم با درک معانی قرآن زیاد مشکلی ندارم ولی سوالات درک مطلب کنکور یه جوریه!بعضیا میگن لغت عربی زیاد بخونم و بعضیا میگن زیاد درک مطلب عربی کار کنم،شما چی میگین؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasser.97 نمایش پست ها
      راستش تا حالا کتاب درسیو معنی نکردم واسه خودم!!ولی چون از بچگی دارم کلاس قرآن و احکام میرم با درک معانی قرآن زیاد مشکلی ندارم ولی سوالات درک مطلب کنکور یه جوریه!بعضیا میگن لغت عربی زیاد بخونم و بعضیا میگن زیاد درک مطلب عربی کار کنم،شما چی میگین؟
      درک مطلب که قطعا کار کن خیلیم کار کن ولی لغتم کمک کنندس.
      اگه جفتشو انجام بدی به نتایج خوبی میرسی

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من یه پیشنهاد دارم واسه سرجلسه....به نظرم سرجلسه اول یه دورسریع سوالا رو بخونید بعدش خود به خود متن رو سریع میخونی وجواب سوالا رو پیدا میکنی !!لغتم زیاد بخون وشبی یه درک مطلب از کنکورای اخیر رو بزن تا سرعتت بره بالا.....موفق باشید
      خدایا چیزی نمیبینم....!آینده پنهان است.اما آسوده ام چون تورا میبینم وتو همه چیز را....🌹🌹🌹

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      کتاب متن مهر و ماه + کتاب واژگان عربی مهر ماه رو بخون
      .
      .
      .تمومه

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      ازون وقت (تاریخ ایجاد تاپیک)
      ایده میده جدید کفش نشده
      به ماهم بفرمایین بلد شیم

به خصوص اونایی که ذاتن از بیخ عربن

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من‌خودم کنکورو 94/7 زدم عربی رو و سه آزمون آخر سنجشو هم 100 و 100 و 89/4 زدم.اگه قابل بدونید راهنماییتون کنم،به نظر من دو کار باید کرد برای درک‌مطلب
      اولیش تسلط به کلمات و ترجمه کتاب درسیه.منظورم به طور کامله.تمام واژه های کتاب درسی رو حداقل جوری دیده باشید که تو‌ متن بیاد بشناسید.دقیقا عین ریدینگ انگلیسی.هر چقدر دایره لغات بالاتر باشه متن رو بهتر میفهمید،حالا چه تو بحث ترجمه چه تو قواعد چه تو درک مطلب
      کار دومی که باید بکنید زدن درک مطلبه.من خودم اصلا قبول ندارم که مثلا روزی یک یا دو تا بزنید و هر چی درک‌مطلب ببینیدو بزنید.البته ضرر نداره ها.ولی به اندازه ای نیازه که با فنون درک مطلب آشنا بشید.مثلا ترجمه حدسیتون قوی بشه.وقتی میبینید معنی کلمه ای بلد نیستید بتونید متن رو بدون اون پیش ببرید.و یکی دیگه از دستاورد های زدن متن اینه که ببینید تو گزینه های نزدیک به هم معمولا طراحا دارن کدوم نوع گزینه هارو انتخاب میکنن و با قلم طراح تو درک مطلب آشنا بشید.یادم نمیاد کنکور هنر ۹۷ بود یا انسانی ۹۷،داشتم درک مطلبشو چک میکردم.بعد یه سوالش که گفته بود کدوم‌گزینه صحیحه تقریبا هر چهارتاش غلط به نظر میومد.ولی دقیقا با همین‌تکنیکا و دیدن قلم طراحا گزینه درستو زدم که اتفاقا بعید تر از یک یا دو گزینه دیگه بود و خیلیا هم موقع کلید دادن اشتباه زده بودنش.به تعدادی کار کنید که دستتون بیاد
      البته لینم بگم بهتون که کار کردن درک نطلب قبل از تسلط کامل به ترجمه و قواعد هییییچ لزومی نداره.اونا تو اولویت باشن
      ویرایش توسط aa79 : 19 مهر 1397 در ساعت 08:34

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aa79 نمایش پست ها
      من‌خودم کنکورو 94/7 زدم عربی رو و سه آزمون آخر سنجشو هم 100 و 100 و 89/4 زدم.اگه قابل بدونید راهنماییتون کنم،به نظر من دو کار باید کرد برای درک‌مطلب
      اولیش تسلط به کلمات و ترجمه کتاب درسیه.منظورم به طور کامله.تمام واژه های کتاب درسی رو حداقل جوری دیده باشید که تو‌ متن بیاد بشناسید.دقیقا عین ریدینگ انگلیسی.هر چقدر دایره لغات بالاتر باشه متن رو بهتر میفهمید،حالا چه تو بحث ترجمه چه تو قواعد چه تو درک مطلب
      کار دومی که باید بکنید زدن درک مطلبه.من خودم اصلا قبول ندارم که مثلا روزی یک یا دو تا بزنید و هر چی درک‌مطلب ببینیدو بزنید.البته ضرر نداره ها.ولی به اندازه ای نیازه که با فنون درک مطلب آشنا بشید.مثلا ترجمه حدسیتون قوی بشه.وقتی میبینید معنی کلمه ای بلد نیستید بتونید متن رو بدون اون پیش ببرید.و یکی دیگه از دستاورد های زدن متن اینه که ببینید تو گزینه های نزدیک به هم معمولا طراحا دارن کدوم نوع گزینه هارو انتخاب میکنن و با قلم طراح تو درک مطلب آشنا بشید.یادم نمیاد کنکور هنر ۹۷ بود یا انسانی ۹۷،داشتم درک مطلبشو چک میکردم.بعد یه سوالش که گفته بود کدوم‌گزینه صحیحه تقریبا هر چهارتاش غلط به نظر میومد.ولی دقیقا با همین‌تکنیکا و دیدن قلم طراحا گزینه درستو زدم که اتفاقا بعید تر از یک یا دو گزینه دیگه بود و خیلیا هم موقع کلید دادن اشتباه زده بودنش.به تعدادی کار کنید که دستتون بیاد
      البته لینم بگم بهتون که کار کردن درک نطلب قبل از تسلط کامل به ترجمه و قواعد هییییچ لزومی نداره.اونا تو اولویت باشن
      دادا دمت مرسی
      میگما پلیز کمی بیشتر مطلب رو بشکاف
      یه جاش مبهمه : اون جاش که قرمزه ...... اون « و » و « اصلن قبول ندارم » درگیر همن !؟!
      و اون جاش که آبیه :: حال خود شمابا این فنون آشنا هستیو ::: میشه ساده بفرمایید اینا چی چی ین !؟!
      و اون جاش که سبزه ::: حال حتا شده تمام ترجمه رو رفتم از پاسخ تشریحی خاندم (یعنی همون ترجمه قوی که انتظارش میره) ولی بازهم بارها شده رو جواب به سوالاش تو گل ماندم :::: یه حدسایی میشه زد ولی خب حل با ترس و لرز رو خوشم نمیاد ..... اطمینان بیشترو چه جوری میشه یافت !؟!
      خلاصه این که دادا : کمی بهتر بشکاف

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تاریخ تاپیکو
      B.sc: Civil Engineering - Tabriz University

M.sc: Marine Structures Engineering - Tehran University

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      دادا دمت مرسی
      میگما پلیز کمی بیشتر مطلب رو بشکاف
      یه جاش مبهمه : اون جاش که قرمزه ...... اون « و » و « اصلن قبول ندارم » درگیر همن !؟!
      و اون جاش که آبیه :: حال خود شمابا این فنون آشنا هستیو ::: میشه ساده بفرمایید اینا چی چی ین !؟!
      و اون جاش که سبزه ::: حال حتا شده تمام ترجمه رو رفتم از پاسخ تشریحی خاندم (یعنی همون ترجمه قوی که انتظارش میره) ولی بازهم بارها شده رو جواب به سوالاش تو گل ماندم :::: یه حدسایی میشه زد ولی خب حل با ترس و لرز رو خوشم نمیاد ..... اطمینان بیشترو چه جوری میشه یافت !؟!
      خلاصه این که دادا : کمی بهتر بشکاف
      ببینید منظورم اینه که اگه یه کتاب برای درک مطلب بگیرید و مثلا ۸۰ تا درک مطلب داشته باشه نیاز نیست عین ۸۰ تارو بزنید.تا اونجایی کار کنید که قلقای درک مطلب دستتون بیاد.ترجمه حدسی یکی از قلق هاشه که اگه شما معنی یه کلمه رو ندونی بتونید به جای اون یه چیز همین جوری در نظر بگیرید و متن رو ادامه بدید.ولی بازم میگم برای موفقیت تو درک مطلب باید دایره لغات بالا بشه که بتونی متن رو برای خودت ساده کنی.دقیقا عین ریدینگ زبان.هر چی دایره لغات بالا تر درک بیشتر از مطلب
      ببینید درک مطلب همینه.ترجمه فارسیش جلوته ولی نمیتونی به سوال جواب بدی.یکی دیگه از قلقای درک مطلبم همینو.این که به ادبیات کلام گزینه های درست آشنا بشید.اینا همش با تمرین زیاد به دست میاد
      ویرایش توسط aa79 : 21 مهر 1397 در ساعت 22:12

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من خودم كنكور ٩٤ زدم قلمچي هيچوقت بالاي ٦٠-٦٥ نداشتم برا درك مطلب تقريبن از عيد به بعد يروز در ميون حدود ١-٢ ماه درك مطلب زدم از روي عربي كامل تا اين كه راه افتادم
      ویرایش توسط mahdibahrani : 22 مهر 1397 در ساعت 00:24

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      درک مطلبو باید بزاری اخرین تست کنکور بعدم باید جوری متنو بخونیش انگار سگ دویده دنبالتهر کلمه ای هم بلد نبودی بپر روش یا حدس بزن خودت

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن