خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

اشکال زیست فصل پروتئین سازی !

سلام دوستان .
      یه مشکلی تو مراحل ترجمه داشتم
      آیا مرحله پایان ما جابجایی نداریم و شروعش دقیقا با ورود کدون پایانه ؟ یا اینکه تو مرحله ی پایان ابتدا جابجایی رخ میده و بعد کدون پایان وارد میشه ؟
      چون ایکیو اومده گفته تو مرحله پایان پس از اخرین جابجایی کدوم پایان وارد میشه و این یعنی اخرین جابجایی رو تو مرحله پایان درنظر گرفته .
      خلاصه که من گیج شدم

خلاصه کلی اشکالم : آخرین جابجایی ریبوزوم تو مرحله ادامه س یا پایان ؟

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اخرین جابجایی منظور توی مرحله ادامه بوده منظورش احتمالا ولی کلا که تو مرحله پایان با ورود uag یا gua دیگه انتی کدونی نمیاد بعدش عامل پایان ترجنه وارد کار میشه

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ادامه

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرحله پایان ترجمه یعنی این که یکی از کدون پایان ugaیاuagیاuaaوارد جایگاه a بشه و دیگه تمام وقتی کدون پایان وارد جایگاه aمیشه یه آنزیم فعال میشه و پلی پپتید هارو از هم جدا میکنه به این میگن مرحله پایان ترجمه اونی که جابه جایی رخ میده مرحله ادامه است

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      زیاد خودتونو با منابع تستی زیاد گیج نکنید اول و مهمترین چیز تو زیست کتاب درسیه اول کتابو بچسبین بعد که خوب مسلط شدین برین مثلا سراغ آی کیو ونشرالگو تست بزنین اینو هم بگم که من با درسنامه خوندن مخالفم و اصلی ترین منبعم کتاب درسیه

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من کتابو کامل میخونم و بعد میرم سراغ کتاب تستی . فکر نکنم اصلا کسی باشه ک یه راست بره سراغ کتاب تستی . در ضمن این چیزی که گفتم تو درسنامه ش نبود و جزو سوالاش بود !
      و یه چیز دیگه :
      نکته ش کاملا درست بود . پایین توضیح میدم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان.
      نکته ایکه آیکیو نوشته بود و بارها تو تستاش مطرح کرده بود : آخرین جابجایی تو مرحله ی پایان رخ میده
      کاملا درست بود .
      تو کنکور داخل 93 یه سوال اومده بود که گزینه ی درست رو میخواست و یکی از گزینه های غلطش این بود : در مرحله ی ادامه ی ترجمه در باکتری استافیلوکوکوس با جابجایی آخرین tRNA کدون پایان به جایگاه A ریبوزوم منتقل می شود . و تو هر کتاب تستی ای هم که نگاه کردم (حتی 6 سال کنکور ) علتش رو به اینصورت رد کرده بود که آخرین جابجایی تو مرحله ی پایانه نه ادامه ...
      من که قانع شدم ولی شما اگه میتونین این گزینه ی کنکور رو با یه نکته ی دیگه رد کنین .... خب رد کنین

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      عجب کتابای ما با شما فرق داره پس

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirkhan21 نمایش پست ها
      عجب کتابای ما با شما فرق داره پس
      اگه فرق داره پس بفرمایین با چه نکته ای این گزینه رو رد کردن کتابای شما ؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن