خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مشکل جدی من با فیزیک

سلام
      من نظام جدیدم و ۹۸ کنکور دارم
      من حالا الان وصعیت درسم خوب نیست و قراره از ۲۰ مهر برم قلمجی
      اما گفتم از الان تا ۶ مهر بشینم اون جا هایی که مشکل دارم رو بخونم

من تو هیج درسی حتی اگه درصد خوبی نداشته باشم مثل این فیزیک نیستم و میدونم بخونم میتونم بزنم

اما لعنتی فیزیک بخش مدار و جریان هر کاری میکنم نمیشه
      منبعم فیزیک پایه خیلی سبزه
      موندم چیکار کنم
      فصل های دیگه رو فکر نکنم به این اندازه مشکل داشته باشم اما این لعنتی داره دیوونم میکنه (کلا جریان و الکتریسیته ساکن)

چه کنم؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام من نظام قدیمم اگر نظرمو بخوای رضاخالو نویسنده الگو هم تستای بهتری طرح میکنه هم طرح درسیش کلا با بقیه متفاوته و فک کنم بهتر هم نتیجه میده برای من که تو کنکور نتیجه داد میتونی منبعتو عوض کنی!

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      ببین از توی آلا میتونی فیلماشو ببینی
      بعد توی همون مدار یه سبک تست هست چند حلقه چند باتری(باطری؟آخرش نفهمیدم)اونو اصن حذفش کن

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      ازسوالای خیللللللللللللللیییییی پیش پاافتاده وآسون مثل مقاوت معادل گرفتن شروع کن واسه مدارهای چندحلقه باید2معادله2مجهول بریدوازکاربردمشتق تابع روبنویسیدازش مشتق بگیریدوریشه های مشتق روبدست بیاریدوتومعادله صدق بدیدوببینیدبرحسب اینکه دلتاصفره یانه چندتاجواب بدست میاداین روش تشریحی توتستهایی همکه حداکثرتوان رومیخواهد(وقتی مقاومت درونی باخارجی برابره)هم استفاده میشه تکنیک اینم الان مینویسم
      خب این خیلی طولانی ونفسگیره بجاش 2تاتکنیک مسیرایده آل بدون مقاومت وپتانسیل گره مرجع روبرید(البته این بیشتروقتیه که اختلاف پتانسیل رومیخواهد(فرقی ندارهباطری /نقطه و...)البته میتونه جریان روبخواهددیگه اونموقع حرفه ای میشیدبنظرگاج عالیه ازصفرمطلق یاحتی منفی هم باشیدبه جاهای خوب میرسیدببینیداین عکس واسه اون 2تاتکنیکهواینکه درموردباتری بدونیداگه ازقطب مثبت(بزرگه)خارج بشیم+نیروی محرکه واگه ازقطب منفی(کوچیکه خارج بشیم)_نیروی محرکهنگران نباشیداگه الان متوجه حرفهام نمیشیدحرفه ای بشیدازمن بهترحل میکنیدuntitled.png
      الان ادیتش میکنمuntitled.png
      نگران منی به توقرصه دلم
      ویرایش توسط n3gin2000 : 30 شهریور 1397 در ساعت 19:00

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش تو اخه هنوز درسی نخوندی که انتظار پیشرفت داری ! این دو فصل از سنگین ترین فصول فیزیک پایه ان!شما وقتی بری تو بطن ماجرا متوجه میشی که قرابت و آرایه و عربی هم همونقدر برات سخت هستن که فیزیک برات مشکله! همه ی اینا نیاز به تلاش مستمر دارن حتی اگه تو یکیشون قوی باشی؛باور کن من اول تابستون هیچی از فیزیک نمیدونستم به جز فصل مغناطیس و همین مدار که اونم در حد کتاب بود ولی خوب خونده بودم؛ دنبال معلم خصوصی و اینا بودم در این حد!چون اصن فیزیک دهم رو باز نکرده بودم واسه قبولی بخونم حتی؛ و تفکرم این بود اوه من نمیتونم تنها اینو بخونم باید برم کلاس؛خدارو صد هزار مرتبه شکر اون کلاس دایر نشد و من خودم شروع کردم به خوندن ؛ کم کم دیدم نه! اون خط فکری که تو فیزیک لازمه نم نم داره میاد دستم! هم لذت بخش شد برام هم اینکه خوندمش. تو همه ی درسا من همین وضعیت رو داشتم جز زبان و قرابت؛که خب وقتی تست قرابت رو شروع کردم دیدم دارم پسرفت هم میکنم! چون برام شک بوجود میاد الان وقتی تستای مختلف زدم!
      خلاصه اینکه برو تو بطن کار و مستمر تلاش کن؛من با این تفاسیر شرایطم رواله روال نیستا! اولین آزمون منم همون ٢٠ مهر که معلوم نیست قراره چه گندی بزنم! ولی چیزی که مهم بود برام اینه که از اول تابستون تا الان خیلی فرق کردم ؛ کمه کمش تونستم آشنا کنم خودم با درسا. و یکی از اصلی ترین فاکتور هاش زمان گذاشتن بود. زمان بذار و خودتو بکش بالا نم نم؛ من اونقدر دور بودم از درس که ٢ ماه اول تابستون کلا نفهمیدم چی شد! هیچ تجربه ای نداشتم با بازده خیلی کم اومدم جلو ولی ول نکردم و باعث شد اواخر مرداد یه چیزایی بیاد دستم . بعد اون تو شهریور رفیقم فوت کرد و باز دو هفته اختلال پیش اومد ولی باز سعی کردم مفید استفاده کنم
      تازه، یه سری ریزه کاری ها هست که زیاد قابل انتقال نیست اونم باید خودت بری تو کار تا متوجه بشی؛ مثلا یکی از اصلیاش اینه تایمِ پِرتی نداشته باشی و کلی چیزای دیگه
      در اخر پیشنهاد میکنم شما مردونه بیا شروع کن به نتیجه ازمون اول و اخر و اینا هم فکر نکن؛ فقط یه کاری کن از خودت راضی باشی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن