خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دروس نظام جدید سخت ترن یا نظام قدیم؟

رأی دهندگان
    156. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • نظام جدید

28 17.95%
    • نظام قدیم

128 82.05%
    صفحه 6 از 12 نخستنخست ... 567 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 76 به 90 از 167
    1. Top | #76
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همش از تجربی نگید..........میدونستید انتگرال رو از حسابان2 دوازدهم حذف کردن..انتگرالی که ما دهه 60 و70 ها کلی جک باش ساختیم.....توی رشته ریاضی که ساده تر شده...ولی باید هفته ای 35 ساعت برن کلاس و 24 ساعت لغو شد/...بنابراین این به اون در و مساوی شدیم.........ولی ای کاش ظرفیت ها نابودمون نکنه

2. Top | #77
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط armin97 نمایش پست ها
      برام جالبه چطور می خوان از ادبیاتی که توش تاریخ ادبیات بسیار محدود شده سوال بدن
      من از دکتر سبطی پرسدیم میگفت احتمالا تعداد سوالا رو تغییر بدن هم تو ادبیات هم عربی.مثلا تاریخ ادبیات حذف شده زبان فارسی هم محدود تر شده.امکان داره سهم تعدادی از سوالای تاریخ ادبیات و زبان فارسی رو به قرابت و ارایه بدن چون طراح دستش بازه از خارج کتاب هم بیاره!

عربی هم همینطور.تقریبا قواعد نظام جدید خیلی خیلی کم شده. و بار اصلی کتاب رو ترجمه اس.تو مقدمه کتاب عربی نظام جدید هم بارها تاکید کرده که سوال تحلیل صرفی و تشکیل و اینا ممنوعه در کنکور و درست هم هست چون قواعد محدوده نمیتونن تو این مبحث سوال بدن.به نظر من برای عربی دو کار ممکنه انجام بشه.یا سهم چند تا سوال قواعد و تشکیل و تحلیل صرفی رو به سوالای ترجمه میدن.یا هم تعدادیش رو به ترجمه میدن و دو متن کنکور بدن با 8 سوال مثل زبان.

3. Top | #78
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alk1370 نمایش پست ها
      من از دکتر سبطی پرسدیم میگفت احتمالا تعداد سوالا رو تغییر بدن هم تو ادبیات هم عربی.مثلا تاریخ ادبیات حذف شده زبان فارسی هم محدود تر شده.امکان داره سهم تعدادی از سوالای تاریخ ادبیات و زبان فارسی رو به قرابت و ارایه بدن چون طراح دستش بازه از خارج کتاب هم بیاره!

عربی هم همینطور.تقریبا قواعد نظام جدید خیلی خیلی کم شده. و بار اصلی کتاب رو ترجمه اس.تو مقدمه کتاب عربی نظام جدید هم بارها تاکید کرده که سوال تحلیل صرفی و تشکیل و اینا ممنوعه در کنکور و درست هم هست چون قواعد محدوده نمیتونن تو این مبحث سوال بدن.به نظر من برای عربی دو کار ممکنه انجام بشه.یا سهم چند تا سوال قواعد و تشکیل و تحلیل صرفی رو به سوالای ترجمه میدن.یا هم تعدادیش رو به ترجمه میدن و دو متن کنکور بدن با 8 سوال مثل زبان.
      ممکنه ترکیب سوالای کنکور نظام قدیم رو بهم بزنن؟مثلا زبان فارسی همیشه۵تابوده کمتر بشه یاتغییرات دیگ
      ویرایش توسط مینووو : 22 شهریور 1397 در ساعت 11:00

4. Top | #79
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR._.ALI نمایش پست ها
      نظام جدیدا واقعا راحت تره خیلی هم راحت تره مثلا توی زیست کلا ژنتیکاشونو حذف کردن توی ریاضی همین طور کلا مباحثی که سخت و وقت گیر بوده توی نظام قدیم توی نظام جدید نیست و این خیلی کارشونو راحت کرده ضمن این که درساشون خیلی راحت تر میشه فهمید مثل زیستشونو و اینا و یه جورایی روون توضیح داده و همه چی پشت سر هم و خوبه‌ نظام قدیما فقط نسل سوخته بودن تو این کنکور که معلوم نیس چی میخاد سرمون بیاد تهش
      صرفا جهت اطلاع دوازدهم 5 فصل از 8 فصل کتاب ژنتیکه
      ریاضی چیش حذف شده ؟ فک کنم فقط نظام قدیما انتگرال داشتن ولی ما دیگه نداریم

5. Top | #80
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      +ماتریس که البته اون جزء ساده ترین مطالب بود

6. Top | #81
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این سوال باید از معلما بپرسی نه از کسایی که صرفا یا نظام قدیم بودن و یا نظام جدیدن
      ولی خوب نظام جدید سرفصلاش منطقی تر به نظر میرسن نسبت به نظام قدیم
      The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion

7. Top | #82

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      به عنوان یه نظام جدیدی:

مبحث خازن تقریبا حذف شده
      چند فصل آخر زیست پیش(قارچ آغازیان و..) کامل حذف شده
      سوال عددی ژنتیک حذف شده.
      عربی کلا ۶۰ صفحه است
      زبان فارسی دیگه کتاب نداره

و......

به نظرتون سخت تره یا آسون تر؟؟

8. Top | #83
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مینووو نمایش پست ها
      ممکنه ترکیب سوالای کنکور نظام قدیم رو بهم بزنن؟مثلا زبان فارسی همیشه۵تابوده کمتر بشه یاتغییرات دیگ
      بعید نیست.مثلا تاریخ ادبیات سه تا سوال داشته که همیشه دو تاش مربوط به اعلام و .. و یکیش مال اثار نویسنده هاس که الان اون دو تای اعلام و در امدها! حذف شده.زبان فارسی هم اینجور که شنیدم کم شده مباحثش و تو هر درسی یه نکته ای گفته ازش.لغات ادبیات هم که ظاهرا سبک تر شده خیلی.ممکنه از ایناها حذف کنند به قرابت ارایه بدن که طراح مجازه خارج از کتاب بده

9. Top | #84
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بله زيست نظام جديد هم ژنتيك داره ولي قسمت سخت و مهم ژنتيك ما كه ميشه مسائل عددي رو حذف كردن.خداييش مفاهيم و حفظيات ژنتيك اونقدراهم سخت نيست ديگه
      فكر كنم ژنتيك جمعيت هم حذف شده كه جزو فصلاي تقريبا سنگينه ماست
      رياضي هم انتگرال و ماتريس حذف شدن
      ویرایش توسط Elahe_ : 22 شهریور 1397 در ساعت 15:23

10. Top | #85
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alk1370 نمایش پست ها
      بعید نیست.مثلا تاریخ ادبیات سه تا سوال داشته که همیشه دو تاش مربوط به اعلام و .. و یکیش مال اثار نویسنده هاس که الان اون دو تای اعلام و در امدها! حذف شده.زبان فارسی هم اینجور که شنیدم کم شده مباحثش و تو هر درسی یه نکته ای گفته ازش.لغات ادبیات هم که ظاهرا سبک تر شده خیلی.ممکنه از ایناها حذف کنند به قرابت ارایه بدن که طراح مجازه خارج از کتاب بده
      درسته تاریخ ادبیات نظام جدید حذف شده تقریبا ولی نظام قدیم که تاریخ ادبیات داره من فکر نمی کنم سوالات نظام قدیم رو تغییر بدن ولی امکانش هست تعداد قرابت نظام جدید ها رو بیشتر کنن یا از کتاب نگارش سوال بدن
      ویرایش توسط sina_hp : 22 شهریور 1397 در ساعت 15:44

11. Top | #86
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      به هیچوجه 5 فصل از 8 فصل دوازدهم ژنتیک نیست مشخصه درست کتابو ندیدی این چیزایی که به عنوان مثلا ژنتیک اومده یه شوخی بیش نیس ژنتیک نظام قدیم خیلی گسترده تر و‌سخت تره .ریاضی هم خیلی چیزا حذف شده مثل 75 درصد هندسه/70 درصد کاربرد مشتق/کلیه حدود و مشتقات مثلثاتی/70 درصد مقاطع مخروطی/نمودارهای آماری/30 درصد احتمال/مجموعه جملات تصاعد عددی و هندسی/همگرایی و واگرایی و کرانه های دنباله ها/کل ماتریس و دستگاه معدلات و کل انتگرال و....

12. Top | #87
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Elahe_ نمایش پست ها
      بله زيست نظام جديد هم ژنتيك داره ولي قسمت سخت و مهم ژنتيك ما كه ميشه مسائل عددي رو حذف كردن.خداييش مفاهيم و حفظيات ژنتيك اونقدراهم سخت نيست ديگه
      فكر كنم ژنتيك جمعيت هم حذف شده كه جزو فصلاي تقريبا سنگينه ماست
      رياضي هم انتگرال و ماتريس حذف شدن
      شما میدونی توی کنکور 97 چند تا سوال محاسباتی از ژنتیک اومده ؟!
      من هر مشاوری رو که میبینم میگه اگه روی مسائل ژنتیک وقت بذارید قطعا اشتباهه.نهایتا 1 یا 2 سوال میومد که البته دیگه نمیاد
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR._.ALI نمایش پست ها
      به هیچوجه 5 فصل از 8 فصل دوازدهم ژنتیک نیست مشخصه درست کتابو ندیدی این چیزایی که به عنوان مثلا ژنتیک اومده یه شوخی بیش نیس ژنتیک نظام قدیم خیلی گسترده تر و‌سخت تره .ریاضی هم خیلی چیزا حذف شده مثل 75 درصد هندسه/70 درصد کاربرد مشتق/کلیه حدود و مشتقات مثلثاتی/70 درصد مقاطع مخروطی/نمودارهای آماری/30 درصد احتمال/مجموعه جملات تصاعد عددی و هندسی/همگرایی و واگرایی و کرانه های دنباله ها/کل ماتریس و دستگاه معدلات و کل انتگرال و....
      ژنتیک زیست سوم رو من توی تابستون خوندم
      شاید از پیش حذف شده باشه وگرنه زیست سوم چیزی ازش کم نشده

13. Top | #88
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همه میدونیم دروس نظام جدید حجم کمتری دارن حالا دو تا سناریو مطرح میشه :
      سناریو اول: اگر فرض بر این بذاریم که توی نظام جدید طراح سوالات آسونتری و روتین تری طرح میکنه در نتیجه بچه های نظام جدید درصدای بهتری نسبت به نظام قدیم میارن ... حالا من تصورم اینه که برای برقراری عدالت نسبی تراز بندی جداگونه بین دو نظام انجام میشه و در انتها توی رتبه بندی دو نظام قاطی میشن .... یعنی توی بچه های نظام جدید مثلا یکی با درصدای 80 همه ی دروسش ترازش میشه 10 هزار (چون خیلیا مثه اون بالازدن و نتیجتا تراز پایینتر میاد) و توی بچه های نظام قدیم یکی با درصدای 60 توی همه ی دروس اونم ترازش میشه 10 هزار (چون سوالات سخت تره و همه نتونستن زیادبالا بزنن) ... حالا چون هر دو نفر تراز یکسان دارن رتبه یکسان میارن
      سناریو دوم :
      توی کنکور نظام قدیم از مباحثی که توی نظام جدید حذف شدن سوال نمیدن و اینجوری سوالات بسیارنزدیک به هم میدن و تراز بندی و رتبه بندی یکسان انجام میشه
      مثلا توی زیست نظام قدیم از قارچ و آغازیان و.. سوال نمیدن ... توی عربی از قواعد کمتر سوال میدن و بیشتر روی متن و ترجمه مانور میدن .. تویادبیات بیشتر قرابت و آرایه میدن و دستور زبان نمیدن ... توی ریاضی از انتگرال نمیدن .. توی فیزیک از دینامیک گلابی میدن و....

14. Top | #89
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      100 درصد دروس نظام قدیم.به عمومی ها که کاری ندارم اما اختصاصی ها...به نظرتون وقتی در رشته ریاضی انتگرال حذف شه دیگه دانش آموز ریاضی چی یاد میگیره؟
      دینامیک و حرکت حذف شدن دو فصل فوق العاده سنگین و مفهومی.و چهار فصل پیش دانشگاهی که مربوط به امواج هست رو همرو کردن یک فصل و خیلی از مطالب رو کم کردن!

15. Top | #90
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RezaJJ نمایش پست ها
      همه میدونیم دروس نظام جدید حجم کمتری دارن حالا دو تا سناریو مطرح میشه :
      سناریو اول: اگر فرض بر این بذاریم که توی نظام جدید طراح سوالات آسونتری و روتین تری طرح میکنه در نتیجه بچه های نظام جدید درصدای بهتری نسبت به نظام قدیم میارن ... حالا من تصورم اینه که برای برقراری عدالت نسبی تراز بندی جداگونه بین دو نظام انجام میشه و در انتها توی رتبه بندی دو نظام قاطی میشن .... یعنی توی بچه های نظام جدید مثلا یکی با درصدای 80 همه ی دروسش ترازش میشه 10 هزار (چون خیلیا مثه اون بالازدن و نتیجتا تراز پایینتر میاد) و توی بچه های نظام قدیم یکی با درصدای 60 توی همه ی دروس اونم ترازش میشه 10 هزار (چون سوالات سخت تره و همه نتونستن زیادبالا بزنن) ... حالا چون هر دو نفر تراز یکسان دارن رتبه یکسان میارن
      سناریو دوم :
      توی کنکور نظام قدیم از مباحثی که توی نظام جدید حذف شدن سوال نمیدن و اینجوری سوالات بسیارنزدیک به هم میدن و تراز بندی و رتبه بندی یکسان انجام میشه
      مثلا توی زیست نظام قدیم از قارچ و آغازیان و.. سوال نمیدن ... توی عربی از قواعد کمتر سوال میدن و بیشتر روی متن و ترجمه مانور میدن .. تویادبیات بیشتر قرابت و آرایه میدن و دستور زبان نمیدن ... توی ریاضی از انتگرال نمیدن .. توی فیزیک از دینامیک گلابی میدن و....
      کاملا صحیح
      ولی من سناریو دوم شمارو رد میکنم ( با عرض معذرت!!! )
      اخه مگه ممکنه همچین اتفاقی بیفته
      برای ما نظام قدیما سبک سوالات به همونطوره که قبلا بوده
      شاید 5_6 سوال از هر درس با نظام جدید مشترک داشته باشیم
      عمده ی سوالات کنکور از اغازیان و قارچ و ..... هس اونوقت بیان سوال ندن؟؟ مگه میشه؟!!!!!!!
      شاید سهمیه بندی بشن نظام قدیم و جدید
      فقط یه سوال اینکه کی مشخص میکنن که قراره کنکور 98 چطور باشه؟ میدونین کی اعلام میکنن؟

صفحه 6 از 12 نخستنخست ... 567 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)