خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

سوال درمورد آموزش لغات به روش تیک 8گاج

سلام
      میشه بگید روشی که میگن به اون صورت بخونید چیه؟
      من لقمه لغت دارم، لازمه اینم بخرم؟

اگه میشه از چند صفحه اول که توضیح روششه اسکرین بذارید که اگه خاص و لازم بود منم تهیه کنم
      پیشاپیش ممنون

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نه ازنظر من که روشش چرت بود

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      لغاتو در قالب مثال یاد بگیرید بهتره

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اپ داره تو بازار برای اندروید میتوین تست کنی
      ولی من بیشتر با مهروماه حال کردم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Curer نمایش پست ها
      سلام

اگه میشه از چند صفحه اول که توضیح روششه اسکرین بذارید که اگه خاص و لازم بود منم تهیه کنم
      پیشاپیش ممنون
      ببین
      اینکه روش درستی باشه واسه یادگیری یا نه راستش نمیتونم بگم آره یا نه ..
      ولی من خودم در طول سال ازشش استفاده کردم ( Tick Eightزبان پایه تا کنکور که نارنجی رنگه )
      روشش اینجوری بود که هر ص حاوی ۲۰ لغته و از زبان پیش دانشگاهی درس اول شروع میکنه ( فهرستش بر اساس حروف الفباس ..) و ترجمه فارسی لغت پشت همون ص اومده
      هر شب ۲۰ تا لغت رو میخونی
      فردا شب میای اون ۲۰ تا رو چک میکنی ، اگ بلد بودی که تیک و اگه بلد نبودی ضربدر میزنی
      و وارد ص بعدی میشی و مجدد همین داستان
      جزئیاتشو بعدا میتونی کتابو بگیری و مطالعش کنی ولی کلیات ماجرا همینه

یه چند تا اشکال وارده ب این روش
      مثلا هیچ مثال کاربردی نداره که در جمله یاد بگیری و ...
      اما من چیزایی که واسم مهم بود داخل این کتاب :
      ۱- لغات رو در چارچوب همون درس فقط نیاورده ... دیده موضوع درس چیه ( مثلا موضوع درس ۱ پیش در مورد سلامتی و ورزش و ...) ، اومده همه ی لغات داخل کتاب درسی دوم تا پیش در مورد اون موضوع رو اورده داخل درس ۱ پیش
      این برای خود من که دامنه لغتم کم بود ، خیلی مفید بود
      ۲- بعد از هفته اول ، وقتی روز هشتم شروع بشه تو وارد فاز جدیدی میشی که هر روز باید حدود ۱۵۰ تا لغتو بخونی و مرور کنی (۲۰ تاهای روز اول تا هفتم +۲۰ تای جدید روز هشتم ) ... این برایخود من خیلی موثر تر از جعبه لایتنر بود چون به حجم آزمونم میرسیدم ...
      ۳- وقتی پیش رو تموم کردی ، ب راحتی میتونم بگم از لغت پایه چیزی نمونده که بلد نباشی چون همرو تقریبا در قالب دروس پیش خوندی و مرور کردی

اما ی موضوع
      وقتی درس ها رو تموم کردی حتما بعدش از درس ها پیوسته تست لغت بزن
      کمک میکنه ب ثبت لغات درحافظت
      واینکه مرور رو از روی لقمه مهر و ماه انجام دادم و چون لغاتو بلد بودم ، فقط قالب جملات و مثال هاشو یاد میگرفتم

یه موضوع مهمو بگم
      من خودم تست لغت امسال رو کامل زدم ولی سر کلوز گیر کردم چون دامنه لغاتم کم بود
      حتما کنار این روش ، لغات خارج کتاب رو هم از کتاب های کلوز و ریدینگی ک هست ، یاداشت کن و یادبگیر

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      ببین
      اینکه روش درستی باشه واسه یادگیری یا نه راستش نمیتونم بگم آره یا نه ..
      ولی من خودم در طول سال ازشش استفاده کردم ( Tick Eightزبان پایه تا کنکور که نارنجی رنگه )
      روشش اینجوری بود که هر ص حاوی ۲۰ لغته و از زبان پیش دانشگاهی درس اول شروع میکنه ( فهرستش بر اساس حروف الفباس ..) و ترجمه فارسی لغت پشت همون ص اومده
      هر شب ۲۰ تا لغت رو میخونی
      فردا شب میای اون ۲۰ تا رو چک میکنی ، اگ بلد بودی که تیک و اگه بلد نبودی ضربدر میزنی
      و وارد ص بعدی میشی و مجدد همین داستان
      جزئیاتشو بعدا میتونی کتابو بگیری و مطالعش کنی ولی کلیات ماجرا همینه

یه چند تا اشکال وارده ب این روش
      مثلا هیچ مثال کاربردی نداره که در جمله یاد بگیری و ...
      اما من چیزایی که واسم مهم بود داخل این کتاب :
      ۱- لغات رو در چارچوب همون درس فقط نیاورده ... دیده موضوع درس چیه ( مثلا موضوع درس ۱ پیش در مورد سلامتی و ورزش و ...) ، اومده همه ی لغات داخل کتاب درسی دوم تا پیش در مورد اون موضوع رو اورده داخل درس ۱ پیش
      این برای خود من که دامنه لغتم کم بود ، خیلی مفید بود
      ۲- بعد از هفته اول ، وقتی روز هشتم شروع بشه تو وارد فاز جدیدی میشی که هر روز باید حدود ۱۵۰ تا لغتو بخونی و مرور کنی (۲۰ تاهای روز اول تا هفتم +۲۰ تای جدید روز هشتم ) ... این برایخود من خیلی موثر تر از جعبه لایتنر بود چون به حجم آزمونم میرسیدم ...
      ۳- وقتی پیش رو تموم کردی ، ب راحتی میتونم بگم از لغت پایه چیزی نمونده که بلد نباشی چون همرو تقریبا در قالب دروس پیش خوندی و مرور کردی

اما ی موضوع
      وقتی درس ها رو تموم کردی حتما بعدش از درس ها پیوسته تست لغت بزن
      کمک میکنه ب ثبت لغات درحافظت
      واینکه مرور رو از روی لقمه مهر و ماه انجام دادم و چون لغاتو بلد بودم ، فقط قالب جملات و مثال هاشو یاد میگرفتم

یه موضوع مهمو بگم
      من خودم تست لغت امسال رو کامل زدم ولی سر کلوز گیر کردم چون دامنه لغاتم کم بود
      حتما کنار این روش ، لغات خارج کتاب رو هم از کتاب های کلوز و ریدینگی ک هست ، یاداشت کن و یادبگیر
      خیلی ممنونم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برنامه گاجش تو بازتر هست، زبانش تو جمله هم کلمات رو بکار برده ولی عربیش جمله نداره

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Curer نمایش پست ها
      سلام

پیشاپیش ممنون
      توی هر صفحه 20 تا لغت هست و زیر هر لغت 8 تا مربع و شما هر دفعه که لغات رو مرور میکنی اگه لغت رو بلد بودی تیک میزنی اگه نه ضرب در میزنی همین که در واقع اهسته و پیوسته لغات رو یاد میگیری
      ولی من با یه روش دیگه ازش استفاده میکردم فرضا اگه تعداد صفحات 20 تایی لغات پیش 120 صفحه بود (یعنی 2400لغت) هر روز 10صفحه میخوندم و روز بعدش 10 صفحهی دیگه + صفحات قبلی یعنی تقریبا روزی 20 دقیقه هر روز مرور میکردم و توی ازمون های ازمایشی بالای 60 میزدم البته اینم بگم قبل این روش زبانم در حد 10 درصد بود ( ولی درصد کنکور تجربی رو **** ولی توی کنکور هنر درصدم بالا بود فایده ای نداره البته اول و اخرش حتی یه رشته از کد زشته های هنر رو نزدم )

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      روش رو که دوستان گفتم
      مهمترین ایراد هم اینه که واسه لغت مثال نیس که یه عیب بزرگه
      به نظر من کتابچه اناری رو داشته باش بعدش که لغت رو خوندی برو مثالش رو بخون و معنی جمله رو بدون ، و بعد یه هفته خودت مثلا درس اول رو مرور کن با این روش عمرا معنی لغت یادت بره
      "A Smooth Sea Never Made a Skillful Sailor"

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن