خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن

نمایش مشخصات

Post مشخّصات دوره کارشناسی پیوسته(B.Sc) مهندسی بهداشت حرفه ای

تعریف رشته:
      بهداشت حرفه ای علم و فنّی است که با پیش بینی،شناسایی،ارزیابی و کنترل عوامل مخاطره زای شغلی در جهت تآمین،حفظ و ارتقا بالاترین سطح سلامت جسمی،روانی و اجتماعی کارکنان تمام مشاغل،پیشگیری از مخاطرات ایمنی و سلامت کارکنان در محیط کار،حفاظت کارکنان در برابر مخاطرات ناشی از عوامل زیان آور محیط کار،به کارگیری کارکنان در محیط شغلی سازگار با توانایی های جسمی و روانی آنان و تطبیق کار با انسان تلاش می کند.

فلسفه برنامه:
      دستیابی به سلامت،حقّ اساسی آحاد جامعه،از جمله کارگران و کارکنان مشاغل گوناگون است.لذا این رشته در جهت تآمین این حقّ اساسی و یک گام نزدیک تر شدن به عدالت اجتماعی و حفظ کرامت انسانها از طریق توجّه به نیاز های اقشار زحمتکش جامعه تلاش می نماید.در این برنامه،اعتقاد راسخ براین است که می توان با در نظر گرفتن اولویّت های ملّی،به خدمت گرفتن نتایج پژوهش ها،استفاده ار آخرین اطّلاعات،به کارگیری فنّاوری هلی مناسب و با شناسایی عوامل زیان آور شغلی،عوامل تهدید کننده ایمنی در محیط کار و به کارگیری کارکنان در محیط های شغلی سازگار با توانایی های جسمی و روانی آنان و انطباق کار با انسان،به مقوله مهّم سلامت دستیابی پیدا نمود.

رسالت برنامه آموزشی در تربیّت نیروی انسانی:
      ماموریّت اصلی رشته،تربیّت دانش آموختگانی است که قادرند با پیش بینی،ارزیابی و کنترل عوامل مخاطره زای محیط کار،سلامت جسمانی،روانی و اجتماعی نیروی کار را تا بالا ترین سطح ممکن تآمین نموده و به به کار گماردن در کار های متناسب با قابلیّت های جسمی و روانی،بهره وری و اثر بخشی آنان را ارتقا بخشد.

اهداف کلّی رشته:
      1)تآمین،حفظ و ارتقا بهداشت و سلامت جسمی،روانی و اجتماعی شاغلین.
      2)پیشگیری از بیماری ها و حوادث ناشی از کار.
      3)تطابق شرایط کار با انسان به منظور کاهش اثرات سو بر سلامت انسان.

نقش دانش آموختگان:
      نقش دانش آموختگان این رشته عبارتند از:
      1)آموزشی.
      2)پژوهشی.
      3)مدیریّتی و نظارتی.
      4)خدماتی.
      5)خدمات مشاوره ای.

طول دوره:
      متوسّط طول دوره کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای 4 سال و شکل نظام دوره کارشناسی پیوسته حرفه ای مطابق با آئین نامه آموزشی دوره کارشناسی پیوسته مصّوب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی است.

واحد های درسی:
      تعداد کلّ واحد های درسی این دوره 130 واحد است که به شرح زیر می باشد:
      1)دروس عمومی:22 واحد.
      2)دروس پایه و اختصاصی:92 واحد.
      3)کارآموزی در عرصه:16 واحد.
      "هذا من فضل ربّی"
      ویرایش توسط kourosh35 : 12 دی 1392 در ساعت 22:41

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام... من مهندسی بهداشت حرفه ای همدان میخونم اگه سوالی دارید و تونستم کمکتون میکنم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      میشه بگید این رشته میتونه آینده خوبی داشته باشه؟؟ به نظرتون ارزش داره اینو انتخاب کنم؟؟اگه کسی چیزی میدونه لطفا بگه
      ویرایش توسط shaghayegh.yi : 06 اسفند 1398 در ساعت 22:29

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      up

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      بچه ها این رشته اینده ی شغلی خوبی داره...مسلمااااا خیلی بهتره از رشته های علوم پایه و ژنتیک و امثال این
      خوشبختانه چون دانشگاه ازاد این رشته رو نداره پس اشباع نشده
      قانونه ک به ازای هر20نیروی کار یک مهندس بهداشت حرفه ای باشه....کار مهندس بهداشت حرفه ای هم نظارته در اصل
      بیشتر درس هاشونم ریاضی و فیزیکه علی الخصوص فیزیک
      موفق باشید

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط atena.kh نمایش پست ها
      سلام... من مهندسی بهداشت حرفه ای همدان میخونم اگه سوالی دارید و تونستم کمکتون میکنم
      سلام خانوم من بچه همدانم امسال رتبه ام جوریه که بهداشت حرفه ای همدان قبول میشم . میخواستم بدونم ارزش داره این رشته ؟؟ از نظر اشتغال و حقوق ؟؟

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbhm نمایش پست ها
      سلام خانوم من بچه همدانم امسال رتبه ام جوریه که بهداشت حرفه ای همدان قبول میشم . میخواستم بدونم ارزش داره این رشته ؟؟ از نظر اشتغال و حقوق ؟؟
      سلام ببينيد بهداشت حرفه اي همدان قطبه يعني اين رشته توي دانشگاه همدان قوي هست،اگه بخوايد با رشته هاي پيراپزشكي مقايسه كنيد ب نظرم بازار كار ناايمن تري داره و احتمال داره ك بعدش مجبور باشيد دنبال كار بگردي د برخلاف اون چه ك استادا ميگن كه كار زياده براتون از طرفي هم اين رشته براي شهرهاي صنعتي مناسب تره ولي همدان صنعتي نيس...در كل مطمئنا اگر كاربلد باشيد خيلي كار براتون هست و درامد خوبي هم خواهد داشت

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن