خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 23 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 333
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

مصاحبه با رتبه 405 منطقه 3 کنکور تجربی 97 - فرشاد کمالی

سلام و وقت بخیر

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید !

به نام خدا فرشاد کمالی (ملقب ب بازنده شکست ناپذیر و در زمان های قدیم معروف ب استاد ) از شهرستان گتوند- استان خوزستان هستم

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      پزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز

- لطفا کارنامه تان را بگذارید!

کنکور 95

95.jpg

کنکور 96

screenshot_20170806-115812.jpg

کنکور 97
      97.png

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟
      بعد از سوم دبیرستان از تابستون

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ کدام آزمون شرکت میکردید؟ چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟)

- تابستان سال دهم
      اگه برادرم بهم پیشنهاد نمیکرد ک برم تجربی، قطعا مسیر زندگیم ی چیز متفاوت بود، من نه ب فکر کنکور بودم نه
      تجربی و پزشکی

- تابستان سال یازدهم
      بیخیال خوش میگذروندم

- تابستان سال پیش دانشگاهی
      برادرم تحقیق کرده بود لیست کتابای خوبو پیدا کرده بود منم تهیه کردم و رفتم قلم چی نوشتم، خلاصه انگیزه بالا بود چون اولین کنکورم بود و گفتم میرم قلم با اولین آزمون میترکونم، تعیین سطح ک رفتم دیدم نه انگار خیلی رویا پردازی کردم
      چون ترازم ب عددی بهتر از 4400 نرسید، بعد جدی تر شدم تا تونستم اخر تابستون برسم ب 5100(دوران کنکور 95)

- سال تحصیلی پیش دانشگاهی
      دوباره ی افت داشتم ب تراز 4700 رو اولین ازمون تو مهرماه،ازمونای بعدی رو هم تا قبل اسفند اصلا ریاضی و فیزیک نخوندم،و با شیمی و زیست ب تنهایی حول و حوش 5300 عقب جلو میروندم، تا اینکه ی ازمون شیمی و زیست رو 80 رسوندم و تراز 6200 گرفتم، بعد ب خودم اومدم ک نه انگار پزشکی هم در اون حد سخت نیست، ریاضی و فیزیک هم ب برنامم اضافه کردم اما دیگه هیچوقت نتونستم شیمی و زیست 80 بزنم(دوران کنکور 95)
      حالا بریم سراغ سال های بعد، من کنکور 95 ک کارنامشو بالاتر گذاشتم ی انتخاب رشته کردم هر چند علاقه ای نداشتم ولی خب پرستاری جندی شاپور دراومدم، خلاصه ی ترم خوندم و نبود اون چیزی ک دوست داشتم،و همینجوری کنکور 96 شرکت کردم تا بار دیگه حضور خودمو تو عرصه کنکور اعلام کنم اما با معلوماتی فراموش شده و ناقص.

کنکور 97 رویه بهتر بود، تجربه بالاتر، اومده بودم واسه خلق هنر، ولی شرکت نکردم کنکور هنر، تو همون تجربی هم هنرمندی میشه کرد البته رتبه من چیز جالبی نیست، دو رقمی میخواستم تواناییش رو هم داشتم ولی سر جلسه کنکور بهترینم نبودم ولی نیست مهم برام، خدا رو شکر با همین رتبه هم خودم راضیم هم خانواده و برادرام، سال کنکور 97 بودم راحت تر، داشتم وقت بیشتر، خدا هم مث همیشه کنارم چ بهتر، بیشتر نگم، داره سردرد، بخون روش مطالعه بی برو برگرد

- دوران طلایی نوروز

میگن طلاییه جدی نگیرین!

- ماه رمضان

متاسفانه متاسفانه روزه نگرفتم!

- دوران امتحانات نهایی
      ب فکر امتحان نهایی نبودم زیاد چون تاثیری نداشت زمان ما، مثبت همون بی تاثیری

- دوران جمع بندی
      ب روش سه روز یبار و گاهی ی روز درمیون جمع بندی کردم، طلایی ترین دوران بشری، هر چی اینجا بخونی تو کنکور موفق تری

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

ادبیات :موضوعی گاج+لغت و املا نشر الگو+تاریخ ادبیات الگو+قرابت نشر دریافت+زبان فارسی نشر دریافت
      عربی :گاج کامل+فیلمای ناصح زاده آلا
      دینی:جامع گاج
      زبان:مبتکران +1201 لغت تکمیلی مهر و ماه+نترسیم از متن شبقره
      ریاضی :بیشتر تخته سیاه، گهگاهی خیلی سبز+خط ویژه
      زیست :کتاب درسی+iq +کنکور 95 الگو داشتم
      فیزیک :گاج نقره ای
      شیمی:iq، ولی کنکور 95 بیشتر خیلی سبز و مبتکران بود

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      دی وی دی نه، اما فیلم های آلا تو ریاضی-فیزیک-شیمی-عربی کمکم کردن

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      8 ساعت

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      9 تا 10،خوش خوابم، ب نظرم بهترین سرگرمیه!

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      آزمونهای کاظم شرکت میکردم

- میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      کنکور 95 :5800
      کنکور 96:ازمون ندادم
      کنکور 97: 7 هزار

- تراز اولین آزمونتان چقدر بوده است؟
      سال اول 4400
      سال اخر 6200

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      ب نظر من ضرورت داره

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      تو عمومیا تقریبا همه سوالا رو بررسی کردم، تو زیست هم همینطور، اما بقیه درسا فقط غلطها و نزده ها و سوالات شمارشی و حفظی

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

دور دنیا در 4 ساعت گاج+موج ازمون شیمی+ازمونای زیادی حل کردم از سنجش و گزینه 2

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

همه اشتباهام رو!

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !

هر چی کتاب بالا نوشتم خوب بودن، مشکل ماییم نه کتابا!

- چگونه استرس دوران کنکور خود را مدیریت میکردید؟

با دوری از استرس این کارو کردم!
      نگید چقدر مسخره جواب میده،کار خاصی نکردم، اگه واقعا چیزی بلد باشم میگم ک بدردتون بخوره

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

اره کلا دو مقوله جدان، من خودم معدل کتبیم حدود 17.60،تلاش کنید قطعا ب روش درست حتما نتیجه بگیرید، رو روش درست تاکید دارم

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟

ادبیات:
      باید موضوعی خونده بشه حالا از نشر الگو یا لقمه های مهر و ماه، اینو هم بگم اغلب کتابای بازار خوبن و در ی سطحن،تاریخ ادبیات ک کاملا حفظیه فقط تنها چیزی ک واسش لازمه اینه ک زیاد مرور بشه مثلا روز قبل ازمون و هفته اخر مونده ب کنکور،لغت هم حفظیه ک باید حین خوندن اون لغاتی ک ستاره دارن حتما تمام معنیاش باید حفظ بشه چون خود کتاب معنیش کرد البته بقیه لغات هم باید خونده بشه اما ب ستاره دارا توجه ویژه داشته باشید، حین خوندن لغات ب جمع و مفرد توجه کنید و واسه خودتون تحلیلش کنید چون تو لغت با جمع و مفرد کردنه ک طراح میتونه فریب کاری کنه و بعضی وقتا از شباهت دو کلمه استفاده میکنه و معنی اون یکی برا ی لغت دیگه مینویسه، نگران نباشین تو تستا میفهمین منظورم چی بوده، تو حفظ لغات هم مرور خیلی مهمه،قرابت ب پیوستگی نیاز داره،ی شب درمیون چندتا تست بزنید تا مفاهیم تموم بشه،تعداد تست رو با توجه ب حجم تستاتون تنظیم کنید بعد مدتی دیگه میبینید اگه قرابت نخونید هم میتونید تستا رو بزنید یعنی درک ادبیتون بالا میره ک کتاب قرابت نشر دریافت خیلی کمک میکنه ،ادبیاتو جدی بگیرید واقعا تاثیر زیادی داره تو عمومیا.

عربی:تو عربی تستای ترجمه رو باید با قواعد زد و تستای قواعد رو با ترجمه!!،یعنی واسه حل تستای ترجمه نیاز نیست معنی هیچ کلمه ای رو بلد باشی فقط باید ب زمان فعل، ضمایر متصل، جمع و مفرد و ی سری نکته دیگه ک تو کتابای کمک درسی کامل نوشته شده دقت کنید،ترجمه هم مث قرابت ی شب درمیون تست کار کنید،ترجمه میشه 32 درصد عربی،حالا اگه میخواید قواعد و درک مطلب بزنید باید لغت حفظ کنید،کلا عربی اول، دوم و سوم دبیرستان کمتر از 30 درسن،روزی ی درس بخونید شروع هم از اول دبیرستان،لغات هر درسی رو ک خوندید بعد متن درسشو بخونید چون فقط لغت تنها خوندن جالب نیست،باید لغت تو جمله دیده بشه،لغات ک تموم دیگه راحت با معنی کردن جمله میتونید فاعل، انواع مفعول و.... رو تشخیص بدید،، بعد قواعد هر درس رو ک خوندین نکات قواعدیو رو متن درس پیاده کنید، بعد هم ک معلومات قواعدیتون بالا رفت میاید تمام متنای کتاب و تمام تمرینات کتابو تجزیه و تحلیل کنید و ب اعراب کلمات دقت کنید و توجیهشون کنید ک چرا مثلا فتحه گرفته چرا نون حذف شده چرا تنوین نگرفته و..... ،البته اینم بگم ک قواعد هم حتما از اول دبیرستان شروع کنید.فیلمای ناصح زاده هم خیلی خوبن.
      دین و زندگی:
      آیات رو حتما حفظ کنید،چون طراح اول آیه رو میده ولی سوالی ک میپرسه ممکنه از ادامه آیه باشه ک تقریبا چن ساله اینجوری شده،معنی آیه رو هم بلد باشید کلمه کلمه یعنی معنی رو حفظ نکنید،اینجوری دیگه ب راحتی پیام آیاتو درک میکنید.
      زبان انگلیسی:
      چیزی جز حفظ لغات نیست،البته حفظ لغات در قالب جمله و مثال،وگرنه تیک 8 و جعبه لایتنر درسته لغتو تو ذهن ب خوبی جا میدن ولی تا جمله نبینی نمیتونی بفهمی کجا باید لغتو ب کار ببری

زمین شناسی:
      نیاز نیست بخونین!! مگر اینکه دارو میخواین

ریاضی و فیزیک:
      باید از مباحث ساده شروع کنید مث احتمال، ماتریس، لگاریتم،تابع، آمار و...،تو فیزیک هم پیش 2و..، هر کتابی هم میخونید اول با دقت درسنامه بخونید،اگه شده دو سه بار فقط درسنامه بخونید تا یاد بگیرید حالا اگه یاد نگرفتید باز هم برید سراغ تست ی چندتا تست ک غلط زدید دیگه احتمالا یاد میگیرید،و اینو بدونید تا تست غلط نزنید ک چیزی یاد نمیگیرید،اگه بخوای همه تستا رو درست بزنی ک دیگه نیازی ب تست زدن نیست بلکه تو آماده ای واسه کنکور، پس ناامید نشید از تست غلط زدن،ادامه بدید و مطمئن باشید ک هیچ قفلی نیست ک باز نشه

زیست:ضریب 12،دیگه واضحه چقدر تاثیر داره،یعنی بیشتر از کل ضرایب دروس عمومی(4+3+2+2)،هر روز باید خونده باشه،بهتره بار اول کتاب درسی روزنامه وار خونده بشه،بعد اگه واستون سنگینه کل فصل، بخش بخشش کنید و بخونید از رو کتاب درسی با دقت بالا،هم حفظ کنید خط ب خط رو هم یاد بگیرید،اگه جایی یاد نگرفتید از رو درسنامه کمک درسی بخونید،وگرنه الکی وقتتون رو با درسنامه خیلی سبز نگذرونید،چون خط کتاب خیلی مهمه،بعد میرید سراغ تست، ب هیچ عنوان زمان نگیرید واسه تست زدن، چون ب این تستا میگن اموزشی و میخوای یاد بگیرین مطلبو،یعنی تست غلط هم زدین هیچ اشکالی نداره،رو هر تست چن دیقه وقت بزارید وقتی نتونستید حل کنید برید سراغ پاسخ تشریحی، پاسخ تک تک گزینه ها رو بخونین،اینو هم مطمئن باشین تستای زیست چیزی خارج از کتاب ندارن، وقتی پاسخو میخونین میفهمین ک فلان قسمت کتاب رو خوندین ولی ب این نکته دقت نکردین،بعد با زدن تستای بیشتر میفهمید چطوری باید کتابو بخونید، ب کدوم کلمه ها دقت کنید،بعد ب فصل های بعدی ک میرسید میبینید با خوندن متن کتاب بیشتر تستا رو میزنید چون دیگه مث طراح ب متن کتاب نگاه میکنید و حین خوندن تجزیه و تحلیل میکنید متن کتابو و اینجوری حفظ کردن راحت تر میشه، پ از تست زدن نترسید،غلط زدن اشکال نداره بلکه اشکال کار رو بهتون نشون میده.

شیمی:
      واسه خوندن مسائلش مث روش ریاضی و فیزیک عمل کنین، واسه مفاهیمش هم دقیقا مث زیست.

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

متن کتاب و نکاتی ک حاشیه کتاب مینوشتم تو زیست و شیمی و دین و زندگی، تو ریاضی و فیزیک تستای مهمی ک علامت زده بودم، تو ادبیات مرور لغات و تاریخ ادبیات خیلی مهمه،خلاصه نویسی نداشتم ولی سعی میکردم مرور سریع رو یاد بگیرم، سرعتتون رو تو مرور بالا ببرید، اینجوری تو ماه اخر کل درسا رو میتونید بخونید، روش مرورتون رو قبل ازمون تمرین کنید ک از درستیش مطمئن بشین.

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

روش مرورو بالا گفتم!

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟

من مشاور خصوصی نداشتم، ولی برادرام کمکم میکردن، یا از دوستان سوال میپرسیدم و از تجربه هاشون استفاده میکردم، واسه من لازم نبود مشاور خصوصی حالا بقیه رو نمیدونم.

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟

جمعه ها بعد ازمون استفاده میکردم، میشه گفت کم، چون تمرکز و بازدهی ذهن خلاق شما رو پایین میاره شاید متوجه نشین ولی درواقعا اینجوریه

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟

حساب نکردم ولی وقتی خسته میشدم میرفتم سراغ تفریح، مثلا بیرون رفتن بت رفقا، یکم دنیای مجازی،نشستن کنار مادر و انگیزه برا درس خوندن واسه خوشحال کردنش

- چگونه بین تفریح و کنکور توازن برقرار کردید؟

سوال عجیبیه!

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟

مهم نبودن برام، گفتم تلاشمو میکنم خدا هم هست، وجود خدا شهامت هر کاری رو ب آدم میده

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟

هیچوقت استفاده نکردم، شاید نیاز باشه برا بقیه، بستگی ب سطح خودتون داره، ولی کم استفاده کنید، زیادیش ضرر داره چون بعد کلاس باید قطعا تست اون مبحثو کار کنی و میبینی روز گذشت و تو فقط دو درس تونستی بخونی، درصورتی ک بدون کلاس 5 درس مبتونستی بخونی

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

من همیشه ی هفته ای برنامه میریختم،خیلی خوبه، کارت نظم پیدا میکنه و میدونی ک درسا رو تموم میکنی اگه طبقش پیش بری و این یعنی کاهش استرس، هفته ای برنامه بریزید ب صورت حجمی نه ساعتی، یعنی بگید از صفحه چن تا چند زیست رو باید بخونم، شاید اول اشتباه برنامه بریزید و نتونید تموم کنید درسای روزانه رو، اما بعدا با توانایی خودتون آشنا میشید

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟

ب این روش اعتقادی ندارم، نکته رو بنویس حاشیه کتاب بره دیگه، این بجه بازیا چیه!

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

70 ب 30 نفع اختصاصی، ب ادبیات اهمیت ویژه بدید تو عمومیا

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

تو زیست بیشتر مطالعه داشتم،اما ب هر کس توصیه نمیکنم مگر اینکه مث ی طراح سوال متن کتابو بخونید، مثلا تو دینی هم بیشتر خوندم، اما شیمی، فیزیک، ریاضی و عربی تست مهم تره

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

برای کنکور بخواند!

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

فرقی نداشتن برام، ولی اول مباحث پایه رو پیش میبردم بعد هم پیش رو پیش و البته بیشتر وقتو اختصاص دادم ب اختصاصی!

-مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

بهم گفت ک کجام، مثلا هر چه جلوتر اومدم فهمیدم وقتی عقب بودم چقدر جلو بودم، تا حدودی روش مطالعه یاد میده این تابستون

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

دروسی ک سنگین ترن، دروسی ک میدونیم ضعف داریم و اگه نخونیم استرسشون رهامون نمیکنه

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.

قطعا خسته شدم، ب هدفتون فک کنید خودش انگیزه ها رو سرازیر میکنه تو وجودتون، فک کنید ب اینکه برا چی شروع کردید، خارج از جنسیت مث مرد بمونید پای حرفتون، بدونید ک اشرف مخلوقاتید، استعداد خودتون رو هدر ندید، شما لایق بهترین ها هستید

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟

اره، با خدا صحبت کنید، ی آرامش وصف ناپدیری بهتون میده هر چند سکوت کنه!

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟

خونه

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

درس گروهی ب نظرم ی اصطلاح پارادوکسیکاله!

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

بوده خدا، هست خدا، و خواهد بود

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

حمایت خانواده خیلی لازمه،منم استثنا نبودم و خانوادم همیشه کمکم کردن مخصوصا مادر و برادرام، مدیونشون هستم

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟

اگه منظورتون سه رقمی باشه خیر

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      با توجه ب درصدایی ک گرفتم شوکه نشدم از رتبه، اما قبل کنکور انتظار بیشتری از خودم داشتم ولی خب نتونستم ب خوبی از دانسته هام سر جلسه بهره ببرم

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      ادبیات و عربی و زیست همون بود، دینی زبان افزایش، ریاضی فیزیک شیمی کاهش

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟

عمومی اره ولی اختصاصی:زیست-شیمی-فیزیک-ریاضی

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 98 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟

مهمترین توصیم اینه ک دنبال بهونه نباشید چون ب شدت وجود داره، مقصر رو خودتون بدونید تا بتونید ب تکامل برسید

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟

مادرم
      ویرایش توسط 76farshad : 24 فروردین 1398 در ساعت 12:26

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم فرشاد جان. پیروز واقعی ... بلاخره زدی تو گوششاااا...
      پاسخ به سوالات سربازی

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unknown Soldier نمایش پست ها
      تبریک میگم فرشاد جان. پیروز واقعی ... بلاخره زدی تو گوششاااا...
      قربونت دوست عزیز، شانسی بود جدی نگیرین

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم تبریک می گم ... به معنای واقعی شکست ناپذیر
      همیشه موفق باشید

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 76farshad نمایش پست ها
      قربونت دوست عزیز، شانسی بود جدی نگیرین
      اره سال 95م مشخص بود تو گروه هی میگفتی
      پاسخ به سوالات سربازی

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aaaali نمایش پست ها
      منم تبریک می گم ... به معنای واقعی شکست ناپذیر
      همیشه موفق باشید
      ممنونم،نظر لطفتونه، منم آرزو موفقیت دارم براتون

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unknown Soldier نمایش پست ها
      اره سال 95م مشخص بود تو گروه هی میگفتی
      خخخخخ یادم رفته بود

8. Top | #8
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      آفرین پسر
      امضا بلد نیستم،میشه انگشت بزنم؟

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دکترکمالی عزیز تبریک میگم انشاالله جشن تخصصت
      توضیحاتتون واقعا کامل بود ممنون🌹🌹

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تبریک میگم کارت عالی بود
      NEVER...GIVE...UP

11. Top | #11
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داداش شاعری؟! خخخ اون قسمت عین رپ میمونه
      !!!Let’s learn sth from others mistakes, because life is not too long for us to experience all thing!!!
      www.submovies.ir

12. Top | #12
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      عه مبارکه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin1441 نمایش پست ها
      داداش شاعری؟! خخخ اون قسمت عین رپ میمونه
      یه لحظه احساس کردم یاس داره تایپ میکنه

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 76farshad نمایش پست ها
      سلام و وقت بخیر

-لطفا خودتون رو معرفی کنید، از کدوم شهر و استان هستید و در چه مدرسه ای تحصیل می کردید !

به نام خدا فرشاد کمالی (ملقب ب بازنده شکست ناپذیر و در زمان های قدیم معروف ب استاد )  از شهرستان گتوند- استان خوزستان هستم

-چه رشته ها و دانشگاهایی رو قرار هستش انتخاب کنی؟
      پزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز

- لطفا کارنامه تان را بگذارید!
      کنکور 95
      فایل پیوست 81413
      کنکور 96
      فایل پیوست 81414
      کنکور 97
      فایل پیوست 81415

-از کی مطالعه برای کنکور را شروع کردید؟

بعد از سوم دبیرستان از تابستون

- درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات زیر پاسخ کامل بدید:
      (چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ کدام آزمون شرکت میکردید؟ چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟)

- تابستان سال دهم
      اگه برادر بزرگترم بهم پیشنهاد نمیکرد ک برم تجربی، قطعا مسیر زندگیم ی چیز متفاوت بود، من نه ب فکر کنکور بودم نه
      تجربی و پزشکی

- تابستان سال یازدهم
      بیخیال خوش میگذروندم

- تابستان سال پیش دانشگاهی
      برادرم تحقیق کرده بود لیست کتابای خوبو پیدا کرده بود منم تهیه کردم و رفتم قلم چی نوشتم، خلاصه انگیزه بالا بود چون اولین کنکورم بود و گفتم میرم قلم با اولین آزمون میترکونم، تعیین سطح ک رفتم دیدم نه انگار خیلی رویا پردازی کردم
      چون ترازم ب عددی بهتر از 4400 نرسید، بعد جدی تر شدم تا تونستم اخر تابستون برسم ب 5100(دوران کنکور 95)

- سال تحصیلی پیش دانشگاهی
      دوباره ی افت داشتم ب تراز 4700 رو اولین ازمون تو مهرماه،ازمونای بعدی رو هم تا قبل اسفند اصلا ریاضی و فیزیک نخوندم،و با شیمی و زیست ب تنهایی حول و حوش 5300 عقب جلو میروندم، تا اینکه ی ازمون شیمی و زیست رو 80 رسوندم و تراز 6200 گرفتم، بعد ب خودم اومدم ک نه انگار پزشکی هم در اون حد سخت نیست، ریاضی و فیزیک هم ب برنامم اضافه کردم اما دیگه هیچوقت نتونستم شیمی و زیست 80 بزنم(دوران کنکور 95)
      حالا بریم سراغ سال های بعد، من کنکور 95 ک کارنامشو بالاتر گذاشتم ی انتخاب رشته کردم هر چند علاقه ای نداشتم ولی خب پرستاری جندی شاپور دراومدم، خلاصه ی ترم خوندم و نبود اون چیزی ک دوست داشتم،و همینجوری  کنکور 96 شرکت کردم تا بار دیگه حضور خودمو تو عرصه کنکور اعلام کنم اما با معلوماتی فراموش شده و ناقص.

کنکور 97 رویه بهتر بود، تجربه بالاتر، اومده بودم واسه خلق هنر، ولی شرکت نکردم کنکور هنر، تو همون تجربی هم هنرمندی میشه کرد البته رتبه من چیز جالبی نیست، دو رقمی میخواستم تواناییش رو هم داشتم ولی سر جلسه کنکور بهترینم نبودم ولی نیست مهم برام، خدا رو شکر با همین رتبه هم خودم راضیم هم خانواده و برادرام، سال کنکور 97 بودم راحت تر، داشتم وقت بیشتر، خدا هم مث همیشه کنارم  چ بهتر، بیشتر نگم، داره سردرد، بخون روش مطالعه بی برو برگرد

- دوران طلایی نوروز

میگن طلاییه جدی نگیرین!

- ماه رمضان

متاسفانه متاسفانه روزه نگرفتم!

- دوران امتحانات نهایی
      ب فکر امتحان نهایی نبودم زیاد چون تاثیری نداشت زمان ما، مثبت همون بی تاثیری

- دوران جمع بندی
      ب روش سه روز یبار  و گاهی ی روز درمیون جمع بندی کردم، طلایی ترین دوران بشری، هر چی اینجا بخونی تو کنکور موفق تری

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

ادبیات :موضوعی گاج+لغت و املا نشر الگو+تاریخ ادبیات الگو+قرابت نشر دریافت+زبان فارسی نشر دریافت
      عربی :گاج کامل+فیلمای ناصح زاده آلا
      دینی:جامع گاج
      زبان:مبتکران +1201 لغت تکمیلی مهر و ماه+نترسیم از متن شبقره
      ریاضی :بیشتر تخته سیاه، گهگاهی خیلی سبز
      زیست :کتاب درسی+iq +کنکور 95 الگو داشتم
      فیزیک :گاج نقره ای
      شیمی:iq، ولی کنکور 95 بیشتر خیلی سبز و مبتکران بود

- آیا از دی وی دی های آموزشی استفاده میکردید؟
      دی وی دی نه، اما فیلم های آلا تو ریاضی-فیزیک-شیمی-عربی کمکم کردن

-در طول روز چند ساعت مطالعه میکردید؟
      8 ساعت

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
      9 تا 10،خوش خوابم، ب نظرم بهترین سرگرمیه!

- در کدام آزمونهای آزمایشی شرکت کردید؟
      آزمونهای کاظم شرکت میکردم

- میانگین تراز آزمونهای آزمایشی شما چقدر بوده است؟
      کنکور 95 :5800
      کنکور 96:ازمون ندادم
      کنکور 97: 7 هزار

- تراز اولین آزمونتان چقدر بوده است؟
      سال اول 4400
      سال اخر 6200

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      ب نظر من ضرورت داره

- چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟
      تو عمومیا تقریبا همه سوالا رو بررسی کردم، تو زیست هم همینطور، اما بقیه درسا فقط غلطها و نزده ها و سوالات شمارشی و حفظی

- برای مطالعه دروس و رسیدن به محدوده بندی آزمونها چگونه برنامه ریزی میکردید و روش های برنامه ریزی خود را لطفا توضیح دهید

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

دور دنیا در 4 ساعت گاج+موج ازمون شیمی+ازمونای زیادی حل کردم از سنجش و گزینه 2

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

همه اشتباهام رو!

- اگر بر می گشتید به عقب کدام کتاب ها رو دیگه سمتش نمیرفتید؟ با ذکر دلیل لطفا !

هر چی کتاب بالا نوشتم خوب بودن، مشکل ماییم نه کتابا!

- چگونه استرس دوران کنکور خود را مدیریت میکردید؟

با دوری از استرس این کارو کردم!
      نگید چقدر مسخره جواب میده،کار خاصی نکردم، اگه واقعا چیزی بلد باشم میگم ک بدردتون بخوره

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

اره کلا دو مقوله جدان، من خودم معدل کتبیم حدود 17.60،تلاش کنید قطعا ب روش درست حتما نتیجه بگیرید، رو روش درست تاکید دارم

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟

ادبیات:
      باید موضوعی خونده بشه حالا از نشر الگو یا لقمه های مهر و ماه، اینو هم بگم اغلب کتابای بازار خوبن و در ی سطحن،تاریخ ادبیات ک کاملا حفظیه فقط تنها چیزی ک واسش لازمه اینه ک زیاد مرور بشه مثلا روز قبل ازمون و هفته اخر مونده ب کنکور،لغت هم حفظیه ک باید حین خوندن اون لغاتی ک ستاره دارن حتما تمام معنیاش باید حفظ بشه چون خود کتاب معنیش کرد البته بقیه لغات  هم باید خونده بشه اما ب ستاره دارا توجه ویژه داشته باشید، حین خوندن لغات ب جمع و مفرد توجه کنید و واسه خودتون تحلیلش کنید چون تو لغت با جمع و مفرد کردنه ک طراح میتونه فریب کاری کنه و بعضی وقتا از شباهت دو کلمه استفاده میکنه و معنی اون یکی برا ی لغت دیگه مینویسه، نگران نباشین تو تستا میفهمین منظورم چی بوده، تو حفظ لغات هم مرور خیلی مهمه،قرابت ب پیوستگی نیاز داره،ی شب درمیون چندتا تست بزنید تا مفاهیم تموم بشه،تعداد تست رو با توجه ب حجم تستاتون تنظیم کنید بعد مدتی دیگه میبینید اگه قرابت نخونید هم میتونید تستا رو بزنید یعنی درک ادبیتون بالا میره ک کتاب قرابت نشر دریافت خیلی کمک میکنه ،ادبیاتو جدی بگیرید واقعا تاثیر زیادی داره تو عمومیا.

عربی:تو عربی تستای ترجمه رو باید با قواعد زد و تستای قواعد رو با ترجمه!!،یعنی واسه حل تستای ترجمه نیاز نیست معنی هیچ کلمه ای رو بلد باشی فقط باید ب زمان فعل، ضمایر متصل، جمع و مفرد و ی سری نکته دیگه ک تو کتابای کمک درسی کامل نوشته شده دقت کنید،ترجمه هم مث قرابت ی شب درمیون تست کار کنید،ترجمه میشه 32 درصد عربی،حالا اگه میخواید قواعد و درک مطلب بزنید باید لغت حفظ کنید،کلا عربی اول، دوم و سوم دبیرستان  کمتر از 30 درسن،روزی ی درس بخونید شروع هم از اول دبیرستان،لغات هر درسی رو ک خوندید بعد متن درسشو بخونید چون فقط لغت تنها خوندن جالب نیست،باید لغت تو جمله دیده بشه،لغات ک تموم دیگه راحت با معنی کردن جمله میتونید فاعل، انواع مفعول و....  رو تشخیص بدید، البته اینم بگم ک قواعد هم حتما از اول دبیرستان شروع کنید.فیلمای ناصح زاده هم خیلی خوبن.
      دین و زندگی:
      آیات رو حتما حفظ کنید،چون طراح اول آیه رو میده ولی سوالی ک میپرسه ممکنه از ادامه آیه باشه ک تقریبا چن ساله اینجوری شده،معنی آیه رو هم بلد باشید  کلمه کلمه یعنی معنی رو حفظ نکنید،اینجوری دیگه ب راحتی پیام آیاتو درک میکنید.
      زبان انگلیسی:
      چیزی جز حفظ لغات نیست،البته حفظ لغات در قالب جمله و مثال،وگرنه تیک 8 و جعبه لایتنر درسته لغتو تو ذهن ب خوبی جا میدن ولی تا جمله نبینی نمیتونی بفهمی کجا باید لغتو ب کار ببری

زمین شناسی:
      نیاز نیست بخونین!! مگر اینکه دارو میخواین

ریاضی و فیزیک:
      باید از مباحث ساده شروع کنید مث احتمال، ماتریس، لگاریتم،تابع، آمار و...،تو فیزیک هم پیش 2و..، هر کتابی هم میخونید اول با دقت درسنامه بخونید،اگه شده دو سه بار فقط درسنامه بخونید تا یاد بگیرید حالا اگه یاد نگرفتید باز هم برید سراغ تست ی چندتا تست ک غلط زدید دیگه احتمالا یاد میگیرید،و اینو بدونید تا تست غلط نزنید ک چیزی یاد نمیگیرید،اگه بخوای همه تستا رو درست بزنی ک دیگه نیازی ب تست زدن نیست بلکه تو آماده ای واسه کنکور، پس ناامید نشید از تست غلط زدن،ادامه بدید و مطمئن باشید ک هیچ قفلی نیست ک باز نشه

زیست:ضریب 12،دیگه واضحه چقدر تاثیر داره،یعنی بیشتر از کل ضرایب دروس عمومی(4+3+2+2)،هر روز باید خونده باشه،بهتره بار اول کتاب درسی روزنامه وار خونده بشه،بعد اگه واستون سنگینه کل فصل، بخش بخشش کنید و بخونید از رو کتاب درسی با دقت بالا،هم حفظ کنید خط ب خط رو هم یاد بگیرید،اگه جایی یاد نگرفتید از رو درسنامه کمک درسی بخونید،وگرنه الکی وقتتون رو با درسنامه خیلی سبز نگذرونید،چون خط کتاب خیلی مهمه،بعد میرید سراغ تست، ب هیچ عنوان زمان نگیرید واسه  تست زدن، چون ب این تستا میگن اموزشی و میخوای یاد بگیرین مطلبو،یعنی تست غلط هم زدین هیچ اشکالی نداره،رو هر تست چن دیقه وقت بزارید وقتی نتونستید حل کنید برید سراغ پاسخ تشریحی، پاسخ تک تک گزینه ها رو بخونین،اینو هم مطمئن باشین تستای زیست چیزی خارج از کتاب ندارن، وقتی پاسخو میخونین میفهمین ک فلان قسمت کتاب رو خوندین ولی ب این نکته دقت نکردین،بعد با زدن تستای بیشتر میفهمید چطوری باید کتابو بخونید، ب کدوم کلمه ها دقت کنید،بعد ب فصل های بعدی ک میرسید میبینید با خوندن متن کتاب بیشتر تستا رو میزنید چون دیگه مث طراح ب متن کتاب نگاه میکنید و حین خوندن تجزیه و تحلیل میکنید متن کتابو و اینجوری حفظ کردن راحت تر میشه، پ از تست زدن نترسید،غلط زدن اشکال نداره بلکه اشکال کار رو بهتون نشون میده.

شیمی:
      واسه خوندن مسائلش مث روش ریاضی و فیزیک عمل کنین، واسه مفاهیمش هم دقیقا مث زیست.

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

متن کتاب و نکاتی ک حاشیه کتاب مینوشتم تو زیست و شیمی و دین و زندگی، تو ریاضی و فیزیک تستای مهمی ک علامت زده بودم، تو ادبیات مرور لغات و تاریخ ادبیات خیلی مهمه،خلاصه نویسی نداشتم ولی سعی میکردم مرور سریع رو یاد بگیرم، سرعتتون رو تو مرور بالا ببرید، اینجوری تو ماه اخر کل درسا رو میتونید بخونید، روش مرورتون رو قبل ازمون تمرین کنید ک از درستیش مطمئن بشین.

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

روش مرورو بالا گفتم!

- نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟ به نظر شما نیاز به مشاور هست یا نه؟

من مشاور خصوصی نداشتم، ولی برادرم کمکم میکرد، یا از دوستان سوال میپرسیدم و از تجربه هاشون استفاده میکردم، واسه من لازم نبود مشاور خصوصی حالا بقیه رو نمیدونم.

- چه میزان از شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده میکردید؟

جمعه ها بعد ازمون استفاده میکردم، میشه گفت کم، چون تمرکز و بازدهی ذهن خلاق شما رو پایین میاره شاید متوجه نشین ولی درواقعا اینجوریه

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟

حساب نکردم ولی وقتی خسته میشدم میرفتم سراغ تفریح، مثلا بیرون رفتن بت رفقا، یکم دنیای مجازی،نشستن کنار مادر و انگیزه برا درس خوندن واسه خوشحال کردنش

- چگونه بین تفریح و کنکور توازن برقرار کردید؟

سوال عجیبیه!

-چگونه از حاشیه های کنکور به دور بوده اید؟

مهم نبودن برام، گفتم تلاشمو میکنم خدا هم هست، وجود خدا شهامت هر کاری رو ب آدم میده

- آیا کلاس کنکور لازم است؟ چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟

هیچوقت استفاده نکردم، شاید نیاز باشه برا بقیه، بستگی ب سطح خودتون داره، ولی کم استفاده کنید، زیادیش ضرر داره چون بعد کلاس باید قطعا تست اون مبحثو کار کنی و میبینی روز گذشت و تو فقط دو درس تونستی بخونی، درصورتی ک بدون کلاس 5 درس مبتونستی بخونی

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

من همیشه ی هفته ای برنامه میریختم،خیلی خوبه، کارت نظم پیدا میکنه و میدونی ک درسا رو تموم میکنی اگه طبقش پیش بری و این یعنی کاهش استرس، هفته ای برنامه بریزید ب صورت حجمی نه ساعتی، یعنی بگید از صفحه چن تا چند زیست رو باید بخونم، شاید اول اشتباه برنامه بریزید و نتونید تموم کنید درسای روزانه رو، اما بعدا با توانایی خودتون آشنا میشید

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس بیان کنید؟

ب این روش اعتقادی ندارم، نکته رو بنویس حاشیه کتاب بره دیگه، این بجه بازیا چیه!

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

70 ب 30 نفع اختصاصی، ب ادبیات اهمیت ویژه بدید تو عمومیا

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

تو زیست بیشتر مطالعه داشتم،اما ب هر کس توصیه نمیکنم مگر اینکه مث ی طراح سوال متن کتابو بخونید، مثلا تو دینی هم بیشتر خوندم، اما شیمی، فیزیک، ریاضی و عربی تست مهم تره

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

برای کنکور بخواند!

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

فرقی نداشتن برام، ولی اول مباحث پایه رو پیش میبردم بعد هم پیش رو پیش و البته بیشتر وقتو اختصاص دادم ب اختصاصی!

-مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

بهم گفت ک کجام،  مثلا هر چه جلوتر اومدم فهمیدم وقتی عقب بودم چقدر جلو بودم،  تا حدودی روش مطالعه یاد میده این تابستون 

- چه دروسی باید در تابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

دروسی ک سنگین ترن، دروسی ک میدونیم ضعف داریم و اگه نخونیم استرسشون رهامون نمیکنه

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.

قطعا خسته شدم، ب هدفتون فک کنید خودش انگیزه ها رو سرازیر میکنه تو وجودتون، فک کنید ب اینکه برا چی شروع کردید، خارج از جنسیت مث مرد بمونید پای حرفتون، بدونید ک اشرف مخلوقاتید، استعداد خودتون رو هدر ندید، شما لایق بهترین ها هستید

- آیا تابحال ناامید شدید ؟ اگر جواب بله است، برای غلبه بر ناامیدیتان چه کردید؟

اره، با خدا صحبت کنید، ی آرامش وصف ناپدیری بهتون میده هر چند سکوت کنه!

-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟

خونه

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

درس گروهی ب نظرم ی اصطلاح پارادوکسیکاله!

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

بوده خدا، هست خدا، و خواهد بود

-نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

حمایت خانواده خیلی لازمه،منم استثنا نبودم و خانوادم همیشه کمکم کردن مخصوصا مادر و برادر بزرگترم، مدیونشون هستم

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه خوبی در کنکور گرفته باشد ؟

اگه منظورتون سه رقمی باشه، فقط زن داداشم در کنکور انسانی

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
      با توجه ب درصدایی ک گرفتم شوکه نشدم از رتبه، اما قبل کنکور انتظار بیشتری از خودم داشتم ولی خب نتونستم ب خوبی از دانسته هام سر جلسه بهره ببرم

-درصدهای کارنامتون با اون چیزی که خودتون حساب کرده بودید چقدر تفاوت داشت؟
      ادبیات و عربی و زیست همون بود، دینی زبان افزایش، ریاضی فیزیک شیمی کاهش

-آیا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟

عمومی اره ولی اختصاصی:زیست-شیمی-فیزیک-ریاضی

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 98 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟

مهمترین توصیم اینه ک دنبال بهونه نباشید چون ب شدت وجود داره، مقصر رو خودتون بدونید تا بتونید ب تکامل برسید

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟

مادرم
      آفرینبه این میگن پشت کنکوری موفق..بعضیایه جوری میگن پشت کنکور که آدم وحشت میکنه!!!به شماوخانوادتون تبریک میگم وامیدوارم توبقیه مراحل زندگیتون موفق بمانیدولی یه سوال اونایی رتبشون بین۸تا۱۰هزارمنطقه اگه بمونن واقعن امیدی هست بهترین دانشگاهاقبول بشن؟!

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تبریک انشاءالله همیشه موفق باشی
      شاید سال دیگه همکلاس بودیم
      عمومی خیلی تاثیر داره واقعا کلا فک کنم اختصاصیامون یکی بود ولی من چند شما چند

صفحه 1 از 23 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 4 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن