خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 41
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

❓❓سوالاتی از پزشکی در دانشگاه با توجه به مستند راه قریب⁉️

سلام
      از وقتی که مستند راه قریب رو دیدم تمام عشق و علاقه و امید و... نابود شد.
      از کسانی که دانشجوی پزشکی هستن میپرسم واقعا وضعیت انقدر بده؟ درسها خیلی بی خود و چرته که باعث میشه بعد این دوره طولانی درس خوندن افسردگی بگیری و در نهایت یه پزشک با علم کم به وجود بیای که باید خودت تازه بری سراغ مهارت؟ واقعا بعضی استادا خیلی بی خودن؟من فکر میکردم که این مشکلات با رفتن به دانشگاه حل میشه . اصلا زندگی در خوابگاه چه قدر سختی میتونه داشته باشه؟ اطفا اگه کسی این مستند رو دیده و همچنین دانشجو های پزشکی یه ذره روشنمون کنن و از تجربیات و مشکلاتی که ممکنه غیرقابل تحمل باشه برامون بگن ممنون

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تصور اینکه پزشکی دروازه ای به سمت خوشبختیه کاملا اشتباه داداش
      گلزار هم رتبه کنکورش فکر کنم 5 رشته تجربی بوده اما آیا درآمدی که الان داره درمیاره رو میتونست از راه پزشکی دربیاره؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali13791379 نمایش پست ها
      گلزار هم رتبه کنکورش فکر کنم 5 رشته تجربی بوده اما آیا درآمدی که الان داره درمیاره رو میتونست از راه پزشکی دربیاره؟
      درسته ولی خب نباید دروازه ای به روی بدبختی هم باشه

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اصلا و ابدا این جوری ها که فکر می کنی بد نیست اتفاقا خیلی هم عالیه اگه بد بود این همه ملت برای پزشکی نمی جنگیدند مزیت هایی که این کار داره
      هیچ کار دیگه ای نداره یعنی کسی که پزشکی می خونه چون این علم باور داره در درجه اول سلامت 2-پرستیژ عالی که این شغل داره 3 -در آمد عالی شما اگه تخصص بگیرید و مطب داشته باشید 120 میلیون راحت در ماه دارید
      در مورد سختی ها و مشکلات هم یه عده که هیچ چی نمی دونن از این رشته اغراق گویی می کنن و فقط رو نکات منفی تمرکز دارند کسایی که می خواستند پزشک بشن و بنا به هر دلیلی قبول نشدن هم چین حرف هایی می زنن
      اگه بخوایم واقع بین باشیم یه سری چیزها هست که شخص دیپندد هست یعنی به خود شخص بستگی داره مثل همون قضیه که میگن در خدمت سربازی همه سیگاری میشن این ها همون ادم های هستند که با جو جلو میرن و هیچ چی از خودشون ندارند کلی آدم میشناسم که تو بدترین جا خدمت سربازی کردند و لب به سیگار هم نزدند
      پزشکی هم سختی های که داره در مقابل چیزی که به دست میاری به نظر من که خودم دارم این رشته رو می خونم بهای بسیار ناچیزی هست در پایان توصیه می کنم به نظر کسایی توجه کنی که نتیجه گرفتند و نه افراد منفی نگر
      همه عاشق پزشکی هستند

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من خودم با دیدن این مستند نظرم عوض شد
      ولی انصافا پرشکی پول نداره که. وقتی قراره 33 سالگی از طرح تخصص تموم بشی و تازه مطب بزنی به چه دردی میخوره آخه؟؟؟؟ توی نزدیکی های 40 سالگی پول به چه درد آدم میخوره؟؟؟
      جوونی آدم میره کلا برای درس فقط به خاطر اینکه مردم بهت بگن دکتر
      پول توی سن 20 تا 35 به درد آدم میخوره که آدم ازدواج بکنه مسافرت بره ورزش بکنه به هر حال حال بکنه ولی با رفتن به پزشکی اینا خیلی محدود میشن. شاید اصلا نشه رفت به شهر خودمون چه برسد به مسافرت
      بعدشم شما فک میکنی تخصص گرفتی 120 میلیون در میاری؟؟؟ این 120 میلیون رو اولا تخصص در نمیاره بلکه جراح در میاره. شما باید اونقدر معروف بشی که مشتری زیاد داشته باشی. چند سالی هم بذاریم برای کسب تجربه و معروف شدن سنت میرسه به 40 سالگی.
      به نظر شما ارزشش رو داره؟؟؟؟ یکی منو قانع کنه

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الان من اینجوری فک میکنم خیلی دوست دارم یکی بیاد منو قانع کنه تا منم واقعا با علاقه درس بخونم. کلا منم ناامید شدم.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      همیشه گفتم بازم میگم
      برای پول دار شدن راههای خیلی بهتری از پزشک یا دندون پزشک شدن هست ...

اما باید بشینی دو دوتا چارتا کنی ببینی واقعا میخوای این مسیر رو یا نه !

من خودم مستند رو دیدم تازه دانشگاه ... (از رو پروفایل ببینید) دارم درس میخونم ترم یک هم هستم کنار درس کارهای نظامی هم داریم اما به من خوش میگذره بعد دوره عمومی هم ممکنه بیفتم زابل یا جاسک یا کنارک اما بازم راضی ام

زیاد ادم مذهبی ای نیستم اما این جمله قرآن که میگه (لقد خلقنا الانسان فی کبد ) رو واقعا قبول دارم
      همیشه و همواره و در حالی سختی هس بری سربازی ی جور سختی برید دانشگاه ی جور بری شغل آزاد ی جور ازدواج کنی ی جور خلاصه اینکه

یادت باشه پول همه چی نیس
      کنار پول خیلی چیزای دیگه هس ک خیلی با ارزشتره که همون دکتر قریب یا دکتر شیخ واس اون رفتن و به اینجا رسیدن

خیلی پراکنده نوشتم اگه سوالی داری در خدمتم ...
      I will live in my dream soon

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.arbaghaei نمایش پست ها
      همیشه گفتم بازم میگم
      برای پول دار شدن راههای خیلی بهتری از پزشک یا دندون پزشک شدن هست ...

اما باید بشینی دو دوتا چارتا کنی ببینی واقعا میخوای این مسیر رو یا نه !

من خودم مستند رو دیدم تازه دانشگاه ... (از رو پروفایل ببینید) دارم درس میخونم ترم یک هم هستم کنار درس کارهای نظامی هم داریم اما به من خوش میگذره بعد دوره عمومی هم ممکنه بیفتم زابل یا جاسک یا کنارک اما بازم راضی ام

زیاد ادم مذهبی ای نیستم اما این جمله قرآن که میگه (لقد خلقنا الانسان فی کبد ) رو واقعا قبول دارم
      همیشه و همواره و در حالی سختی هس بری سربازی ی جور سختی برید دانشگاه ی جور بری شغل آزاد ی جور ازدواج کنی ی جور خلاصه اینکه

یادت باشه پول همه چی نیس
      کنار پول خیلی چیزای دیگه هس ک خیلی با ارزشتره که همون دکتر قریب یا دکتر شیخ واس اون رفتن و به اینجا رسیدن

خیلی پراکنده نوشتم اگه سوالی داری در خدمتم ...
      درسته. لطفا درمورد رشته پزشکی کمی توضیح بده. درمورد مراحلش که از علوم پایه شروع میشه نه. درمورد دانشگاه و سختی های رشته پزشکی و به طور ر خلاصه حقایقی که توی اینترنت پیا نمیشه.
      درمورد دوران دانشجویی و خوابگاه و اساتید هم توضیح بدین. همچنین درمورد کشیک های شبانه و رزیدنتی. ممنون

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hero93 نمایش پست ها
      اصلا و ابدا این جوری ها که فکر می کنی بد نیست اتفاقا خیلی هم عالیه اگه بد بود این همه ملت برای پزشکی نمی جنگیدند مزیت هایی که این کار داره
      هیچ کار دیگه ای نداره یعنی کسی که پزشکی می خونه چون این علم باور داره در درجه اول سلامت 2-پرستیژ عالی که این شغل داره 3 -در آمد عالی شما اگه تخصص بگیرید و مطب داشته باشید 120 میلیون راحت در ماه دارید
      در مورد سختی ها و مشکلات هم یه عده که هیچ چی نمی دونن از این رشته اغراق گویی می کنن و فقط رو نکات منفی تمرکز دارند کسایی که می خواستند پزشک بشن و بنا به هر دلیلی قبول نشدن هم چین حرف هایی می زنن
      اگه بخوایم واقع بین باشیم یه سری چیزها هست که شخص دیپندد هست یعنی به خود شخص بستگی داره مثل همون قضیه که میگن در خدمت سربازی همه سیگاری میشن این ها همون ادم های هستند که با جو جلو میرن و هیچ چی از خودشون ندارند کلی آدم میشناسم که تو بدترین جا خدمت سربازی کردند و لب به سیگار هم نزدند
      پزشکی هم سختی های که داره در مقابل چیزی که به دست میاری به نظر من که خودم دارم این رشته رو می خونم بهای بسیار ناچیزی هست در پایان توصیه می کنم به نظر کسایی توجه کنی که نتیجه گرفتند و نه افراد منفی نگر
      همه عاشق پزشکی هستند
      ببخشید میشه بگید این 120 میلیون در ماهو بر مبنای چه سند و مدرکی میگید ؟؟
      در ایران انقدر مطب زدن و کسب امتیاز برای مطب سخت هست که دخلش به خرجش نمیارزه
      پ .ن :به نظر من پزشکی برای بانوان رشته ی خیلی سختی هست به خصوص برای اینکه امتیاز در کلان شهر ها به سختی داده میشه پس باید برن به شهر های کوچکتر با شرایط سخت تر و یک زن در و هله اول یک همسر و یک مادر هست

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

ویرایش توسط arefeh78 : 03 مرداد 1397 در ساعت 23:13

10. Top | #10
      کاربر فعال

bazande
      نمایش مشخصات
      من مستند رو ندیدم ولی کاملا میتونم حدس بزنم که راجع به چیا حرف میزنه
      خودم اونقدر حرف دارم که اگه میتونستم بنویسمشون اندازه یه کتاب می شد
      ببینید خلاصه و جمع و جور بهتون میگم . فقط فقط فقط اگه علاقه دارید و فقط برای طبابت وارد پزشکی بشید . اگه هر چیزی غیر این باشه به نظرم سرخورده میشید و هیچ وقت به اون چیزی که از زندگی میخواستید نمیرسید و یا اگه هم برسید یک فرد راضی نخواهید بود . دقت کنید که همه ما یک بار زندگی میکنیم و خودمون تصمیم میگیریم که چطور اونو بگذرونیم .
      شاید بقیه با دیدن اینجور پستا هزار جور فکر با خودشون بکنن ولی منظور واقعی رو فقط دانشجو ها میفهمن ...

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saleh120 نمایش پست ها
      درسته. لطفا درمورد رشته پزشکی کمی توضیح بده. درمورد مراحلش که از علوم پایه شروع میشه نه. درمورد دانشگاه و سختی های رشته پزشکی و به طور ر خلاصه حقایقی که توی اینترنت پیا نمیشه.
      درمورد دوران دانشجویی و خوابگاه و اساتید هم توضیح بدین. همچنین درمورد کشیک های شبانه و رزیدنتی. ممنون

خب گفتم سختی های خاص خودشو داره
      اساتید غالبا پاورپوینت محور هستن / اسلاید میذارن روش توضیح میدن و بیشتر دانشجو باید دنبال مطالب باشه /خوابگاه هم بستگی به خودت و هم اتاقی هات داره ولی خود آدم اگه قوی باشه نه سیگار میشه نه مشکلات اخلاقی پیدا میکنه / سختی های رشته پزشکی از همون اول شروع میشه و هیچ موقع تموم نمیشه / شما از همون اول که دروس سنگین آناتومی و فیزیولوژی و ... باید پاس کنی میری بالا تر تا برسی استاژری و اینترنی / اینترن ها خب سختی های بییشتری دارن کمتر میخوابن و کم کم پزشکی رو لمس میکنن/ سختی هاش اینطوریه که هر ساعت از شبانه روز ممکنه ی نفر رو به هر شکل ممکن مثلا سر و وضع خونی دست شکسته (تایید میکنم هر موضع ممکن ...)بیارن و از تو به عنوان پزشک انتظار دارن در کمال خونسردی اونو مداوا کنی

یادت باشه پزشکی ی شغل نیس چون نه تو معلمی که 3 ماه تابستون + عید نوروز + جمعه ها و ... تعطیل باشی نه کارمند مثلا بانکی که 7-14 بری سر کار، جمعه ها هم تعطیلی / واسه پزشک ساعت و روز اصلا مفهوم نداره همیشه ی جورایی باید آماه باش باشی ...

همیشه حرف زیاده
      میگن اقا سخته ،میگن پزشک بیکار هم داریم میگن افسرده میشی و خیلی چیزای دیگه
      تو کار خودت رو بکن

پست بعدی در مورد علاقه هست بخونی بد نیس

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خیلیا میگن باید علاقه داشته باشی تا توی پزشکی یا هر رشته وشغل دیگه موفق باشی اما من ی جور دیگه نگا میکنم به ماجرا (میتونید قبول میکنید میتونید هم قبول نکنید ...)

ی چنتا مثال بزنم واستون
      خیلیا هستن مثلا حجاب دارن اما دوست ندارنش اما به خاطر مزایای حجاب، حجاب رو نگه میدارن
      خیلیا هستن جونشون رو دوست دارن و در حالت عادی دوست ندارن بمیرن اما به خاطر ی چیزای بالاتر از جونشون میگذرن
      خیلیا هستن پولشون رو دوست دارن اما به خاطر چیزای دیگه از پولشون میگذرن

خیلی از رشته ها مخصوصا پزشکی و پرستاری اینطورین
      شاید خیلیا دوست نداشته باشنش اما به خاطر چیزای بالاتر میشینن میخونن و میشن پزشک یکی به خاطر پول یکی واسه موقعیت اجتماعی یکی واسه دیدگاه بقیه و شاید یکی هم به خاطر کمک به اونایی که واقعا نیاز به کمک دارن ...

من نمیخوام بگم واسه چی بشینیم پزشکی یا پرستاری بخونیم اما اگه میخوایم بیایم این رشته ببینیم ته تهش چی میخوایم بیاریم بیرون
      ی هدفی داشته باشیم که تا آخر سوخت مسیرمون باشه و هر وقت کم آوردیم هدف رو ی مرور کنیم و بریم جلو

پزشکی به جز پول و موقعیت اجتماعی چیزای دیگه هم داره که اگه بتونیم به دستشون بیاریم خیلی شیرین تر میشه زندگیمون (البته خیلی سخته اون چیزای دیگه رو به دست آورد)

13. Top | #13
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      https://www.aparat.com/v/EfVWs/%D9%8...e_way_of_Ghari
      این تریلر مستند راه قریب ه
      خودمستند بیشتر در مورد مشکلات دانشجو ها و اساتید و بیمارستان و......صحبت میکنه

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مستند خیلی خوبیه توصیه میکنم دیدنش رو
      مشکلات رو خوب توضیح داده

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali13791379 نمایش پست ها
      اگه منظورت گلزار ( بازیگر) هست :

" تا سال سوم دبیرستان در رشته ریاضی تحصیل کرد. در سوم دبیرستان در کنکور دانشگاه آزاد در رشته مهندسی مکانیک در واحد تهران جنوب قبول شد و رزرو کرد. در سال آخر به رشته تجربی رفت و به قصد رشته دندانپزشکی کنکور داد ولی قبول نشد و به همان رشته مکانیک رفت. او فارغ‌التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد اسلامی است. "

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن