خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

تاپيك اموزش مهاجرت تحصيلي از ايران(واجب براي داوطلبان رشته رياضي)

و سلامي دوباره به تمام اعضاي انجمن كنكور
      تو اين تاپيك ميخوام مراحل مهاجرت تحصيلي رو واستون بگم
      حرفامو به سه بخش مراحل مهاجرت
      شرايط زندگي و مهاجرت و مقايسه كشور هاي مختلف
      و در اخر بگم مهاجرت ارزششو داره يا خير
      ا ل بگم اين تاپيك مخصوص داوطلباي رشته رياضيه
      و اينم بگم همه رشته ها ميتونن مهاجرت تو رشته رياضي
      مخصوصا رشته هاي علوم(شيمي،فيزيك،رياضي) مهندسي ها كه بماند
      ١-نحوه پذيرفته شدن در دانشگاه خارجي
      دانشگاه به دانشگاه و كشور به كشور شرايط پذيرش فرق ميكنه اما عموما اين شكليه كه ميگم
      شما بايد يه دانشگاه و كشور رو انتخاب كني بري تو سايتش بعدش بري تو قسمت دانشكده مربوطه به رشته تحصيليتون
      حتما قبل اينكار چك كنيد ببينيد دانشگاه مد نظر رشته دلخواهتون رو داره يا خير و در انتخاب كشور مورد نظر هم شرايطتون رو در نظر بگيريد (در ادامه ميگم چه شرايطي لازمه واسه هر كشور)
      بعد از اينكه دانشكده مورد نظر رو پيدا كرديد بريد تو قسمت اساتيد و ببينين زمينه كاريشون چيه
      اونجا شما بايد با انجام يه پروژه يا يه كار صنعتي پذيرش بگيريد ببينيد دوست داريد تو زمينه كاري كدومشون خشتون مياد كار كنيد و از كاراي كدومشون خوشتون مياد تو سايت قشنگ استاد و زمينه كاريشو معرفي كرده
      بعدش به ايميل استاد كه زير توضيحاتش نوشته تو فصل هاي پذيرش(بهار خودمون ميشه عموما)
      يه پيام بديد كه بله من به زمينه كاري شما علاقه مند شدم ميخوام باهاتون كار انجام بدم و توي اون دانشگاه مورد نظر درس بخونم
      بعد اون استاد چنتا سوال ازتون ميكنه شرايطتون رو ميسنجه و در نهايت بهتون اجازه ميده تو سايت دانشگاه يه پروفايل باز كنيد
      كه تمام اطلاعاتتون رو بايد اونجا وارد كنيد
      ازتون عموما حتماا اينارو ميخوان ولي مطمئنا چيزاي ديگه هم هست
      نمره زبان براي انگليسي(ايتلس ٦.٥ به بالا تافل نمره ٩٠ به بالا) الماني (حداقل مدرك B2)
      اصل كارنامه تمام مقاطع تحصيلي و ترجمه اون با مهر دادگستري و وزارت امور خارجه(براي امريكا فقط اخرين مقطع تحصيلي)
      ريز نمرات اخرين مقطع تحصيلي
      رزومه نامه
      يه متن كه دليل و هدف و انگيزه تون از تحصيل تو اين دانشگاه چيه
      معرفي نامه از چنتا از استايد دانشگاه خودتون
      بعضي از كشور ها حتما ازتون ويزا از سفارت و نامه تمكن مالي هم ميخوان بعضيا هم نميخوان
      لازم به ذكره اغلب كشور هاي اروپايي در اغلب رشته ها ازمون ورودي ندارند
      اما استراليا امريكا و كانادا واسه رشته هاي خيلي داغ ازمون معادل سازي دارند
      در ضمن واسه امريكا دانشگاه ها نمره ازمون GRE رو ميخوان كه اين ازمونو سازمان سنجش تو كشورمون برگزار ميكنه و نمره شو هم بايد بگيد خود سازمان سنجش بفرسته به دانشگاه به خودتون نميدن
      بعد ازينكه پروفايل رو پر كرديد يه وقت مصاحبه بهتون ميدن
      عموما واسه اينكه اذيت نشيد از طريق skype تماس تصويري ميگرين و باهاتون مصاحبه ميكنن بعضي كشورها ازتون ميخوان به سفارت اون كشور بريد واسه مصاحبه بعضيا كه خيلي گيرن ازتون ميخوام حتما به اون كشور سفر كنيد و شخصا تو دانشگاه باهاتون مصاحبه كنن
      بعدش بايد هزينه پذيرش رو با پست واسشون بفرستيد مثلا كانادا دانشگاه British Colombia هزينه حدودا ٦٠ دلار كانادا ازتون ميگيره
      سعي كنيد به چنتا دانشگاه باهم درخواست بديد تا يكيش قبول بشد
      شرايط نشون داده اگه معدلتون بالا باشه و سطح زبان خوبي داشته باشيد شانستون خيلي بالاست
      مثلا معدل بين ١٨ تا ١٩ و ايتلس ٧ شرايط عاليه و شانستون بالاست
      در اخر اگه پروفايلتون تاييد شد نامه پذيرش رو بهتون ايميل ميزنن
      بعدش بريد سفارت كه ويزا بگيريد و خدانگهدار!
      در ضمن اينكه كدوم دانشگاه درس ميخونيد اصلا واسشون مهم نيست به جز شريف كه دانشگاه شناخته شده اي اگه دانشگاه شريف هستيد ١٠ قدم از بقيه جلوتريد از استاد هايي كه تو كشوري كه مد نظرتونه درس خوندن بگيد اگه تو دانشگاه مقصد كسيو ميشناسه شمارو بهش معرفي كنه و بدونيد دانشگاه شريف واسه همه دانشگاه هاي برتر دنيا شناخته شده هست بخاطر ايرانيايي كه اونجا اومدن پس راحت باهاتون كنار ميان
      در ضمن مدرك دانشگاه هاي ازاد و پيام نور مورد قبول نيست و اعتباري واسشون نداره
      ولي ديگه بين دانشگاه بندرعباس و صنعتي اصفهان واسشون فرقي نداره
      ٢-شرايط كشورهاي مختلف هزينه ها و مقايسه
      دو كشور اتريش و المان تقريبا دانشگاه هاشون مجانيه بعضيا يه پول ناچيز در حد ٢٠٠ يورو ازتون ميگيرن
      بريتانيا(انگلستان،اسكاتلن ،ولز،ايرلند شمالي) خيييييييليييي سخته پذيرش ازش گرفتن
      سوئد و نروژ هم واسه دانشجوي هاي غير اتحاديه اروپايي شهريه گذاشتن سوييس و فرانسه هم رايگانه
      بگم سوييس يكي از بزرگترين دانشگاه هاي دنيا و اروپا رو داره(EPFL) كه ايرانياي خيييييليييي زيادي توش هستن مخصوصا تو دانشكده كامپيوترش
      امريكا و كانادا هم شهريه هاي بالايي دارن اما امريكا يه خوبي كه داره اينه اگه شرايط مالي خانوادتون خوب نباشه ازتون شهريه نميگيره يا بخشي از اونو در قبال كار بيشتر ازتون ميبخشه
      در ضمن شما اونجا بخاطر انجام پروژه اي كه بخاطرش اپلاي كرديد ابهتون حقوق ماهيانه ميده
      مثلا مهندساي كامپيوتر تو امريكا پذيرش بگيرن ماهي از ٢٥٠٠ تا ٣٠٠٠ دلار بهشون حقوق ميدن
      اگه درستون تموم شد خيلي ها دوست دارن همونجا بمونن و برن سر كار
      در اين مورد بايد بگم اتريش سخت به خارجي ها كار ميدن نرخ بيكاري ٦ درصد
      المان اگه نمره دانشگاهتون خوب باشه كار راحت پيدا ميشه و بايد قبل از درخواست كاريابي بريد چنتا مركز كاراموزي و سابقه كاري جمع كنيد واسه خودتون تا راحت بهتون كار بدن و در كل وضعيت خوبي داره واسه خارجي ها نرخ بيكاري ٣.٥ درصد
      فرانسه و بقيه جاها اوضاشون خيلي خرابه
      كانادا خوبه
      امريكا بهشته
      تو امريكا ايالت واشنگين و شهر سياتل بهشت مهندسين كامپيوتره اگ بعد تحصيل كار گيرتون نياد عملا بهتون ميگن حتما طرف معتاد بود كار بهش ندادن!
      امريكا ايالت به ايالت قضيه فرق داره
      نرخ بيكاري تو امريكا ٥ درصده
      در كل اگه پولداريد بريد امريكا اگه شرايط مالي متوسطي داريد بريد اروپا
      تو همه اين كشور ها كار هست خيليم هست ولي بايد بريد سابقه كار جمع كنيد و زبانتون سطح بالايي داشته باشه
      و ايا ارزششو داره؟
      من بايكي از هم كلاسيام صحبت ميكردم ميگفت باباش جديدا بهش ميگه مهندس
      گفتم خوب چرا؟
      گفت چون درس نميخونم گفت تو خانواده ما به هركسي كه درس نميخونه ميگن مهندسه
      خب اين شرايطه الانه مهندس بودن جديدا يه فحشه و غير پزشك هيچي ديگه ادم نيست و همه دانشجو هاي پزشكي رو به عنوان خدا ميبينن و خيلي گندشون ميكنن
      كسي از اين شرايط خوشش نمياد
      اكه بريد دانشگاه شريف خود به خود تو جو مهاجرت قرار ميگريد چون همه دارن ميرن
      پيشنهاد ميكنم حتما مستند ميراث البرتا رو ببينيد كه ٣ قسمت داره و درباره مهاجرت دانشجوهاست مخصوصا مهندس ها و .... اينو ببينيد فقط
      https://instagram.com/p/BiHyIXGH3dx/
      ديگه قضاوت ميشه تو جايي كه ملت به پول و شغل احترام ميذارن و واسه پزشك بودن بهتون دختر ميدن
      و هر روز دعوا و گروني و بي ثباتي توشه بهترين راه رفتنه و دانشجو هاي مهندسي خييييلييي راحت ميتونن برن
      پزشكي داره ميشه يه خوره كه به جون همه افتاده داره ميشه مثل يه كالاي لوكس
      ولي اونجا هم واستون فرش قرمز پهن نيست و بايد سالهاي اول كلي درس بخونيد و استرس اينو داشته باشيد كه اگه اين ترم رو بيفتيد بيرونتون ميكنن
      با خودتونه
      اگه سوالاي داشتيد بپرسيد جواب ميدم
      و از اين انجمن هم كه افرادش درباره مهاجرت و مسائل مربوط به اون صحبت ميكنن استفاده كنيد و مثل انجمن خودمونهhttps://www.applyabroad.org/forum/
      سوالي داشتيد بپرسيد
      و بدونيد اينجاست فقط به علاقه تون احترام نميذارن و تحقيرش ميكنن
      به قول يكي از اساتيد دانشگاه شريف كه گفت
      همتون پاشيد بريد خارج از كشور
      اگه مريم ميرزاخاني تو ايران ميموند احتمالا انصراف ميداد ميومد كنكور تجربي ميداد!
      ویرایش توسط arshaa : 06 تیر 1397 در ساعت 20:29

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      up

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      اشکالاتی تو متن شما بود که لازم میدونم اصلاح کنم تا دوستان اشتباه نکن
      به همه توصیه میکنم که اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارن حتما در فروم http://applyabroad.org که دوستمون در بالا اشاره کردن تحقیقاتشون رو بکنن چون کاملا تخصصی به بررسی این موارد پرداخته شده.
      ۱
      در قسمت اول که راجع به تماس با اساتید اشاره کردید، باید خدمت دوستان بگم که که این پروسه در اکثر موارد برای پذیرش در مقطع phd هستش و برای مستر(ارشد) نیازی به تماس با استاد نیست و اکثر دانشگاه ها تو سایت خودشون شرایط و نحوه اپلای رو توضیح دادن که میتونید مشاهده کنید
      در مورد آزمون ورودی دانشگاه ها، من ندیدم که آزمونی داشته باشن حتی در کشور هایی که نام بردید
      آزمون gmat هم برای رشته های مدیریت هستش و برای بقیه رشته ها نیازی نیست و در آمریکا و کانادا اگر مدرک دیگه ای بخوان GRE هستش
      مدرک دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی و پیام نور کاملا مورد قبول هستش
      شما میتونی در همون فروم http://applyabroad.org که خودتون هم معرفیش کردین! ببینید که خیلی ها از این دانشگاه ها پذیرش گرفتن
      و بعضی کشور ها مثل آلمان سایتی دارن که در اون اعتبار دانشگاهی که توش درس خوندید رو نشون میده که آیا مورد قبول دانشگاه های آلمان هست یا خیر
      https://anabin.kmk.org/anabin.html
      در ضمن مصاحبه با استاد با مصاحبه با سفارت تفاوت داره
      یعنی شما بعد از اینکه پذیرش رو گرفتید و استاد با شما مصاحبه کرد(برای مقطع phd) باید در هر صورت برید سفارت اون کشور و برای ویزا مصاحبه بدید
      ۲
      در هیچ کشوری و دانشگاهی به شما به خاطر شرایط بد مالی خودتون و خانوادتون پول نمیدن و اگر شهریه داشته باشه باید پرداخت کنید
      ولی میتونید با رزومه (معدل ، نمره زبان ، مقاله ، نمره GRE ،انگیزه نامه) خوب از دانشگاه مورد نظر فاند (بورسیه) بگیرین که انواع مختلفی داره که در انجمنی که در بالا معرفی شد میتونید اطلاعات کافی رو به دست بیارین
      مهم ترین چیزی که باید در نظر بگیرین اینه که اگر در دوران تحصیل در ایران رو رزومتون وقت بذارید حتما شانس پذیرش با فاند رو دارید
      موفق باشید

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kazomo نمایش پست ها
      سلام
      اشکالاتی تو متن شما بود که لازم میدونم اصلاح کنم تا دوستان اشتباه نکن
      به همه توصیه میکنم که اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارن حتما در فروم http://applyabroad.org که دوستمون در بالا اشاره کردن تحقیقاتشون رو بکنن چون کاملا تخصصی به بررسی این موارد پرداخته شده.
      ۱
      در قسمت اول که راجع به تماس با اساتید اشاره کردید، باید خدمت دوستان بگم که که این پروسه در اکثر موارد برای پذیرش در مقطع phd هستش و برای مستر(ارشد) نیازی به تماس با استاد نیست و اکثر دانشگاه ها تو سایت خودشون شرایط و نحوه اپلای رو توضیح دادن که میتونید مشاهده کنید
      در مورد آزمون ورودی دانشگاه ها، من ندیدم که آزمونی داشته باشن حتی در کشور هایی که نام بردید
      آزمون gmat هم برای رشته های مدیریت هستش و برای بقیه رشته ها نیازی نیست و در آمریکا و کانادا اگر مدرک دیگه ای بخوان GRE هستش
      مدرک دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی و پیام نور کاملا مورد قبول هستش
      شما میتونی در همون فروم http://applyabroad.org که خودتون هم معرفیش کردین! ببینید که خیلی ها از این دانشگاه ها پذیرش گرفتن
      و بعضی کشور ها مثل آلمان سایتی دارن که در اون اعتبار دانشگاهی که توش درس خوندید رو نشون میده که آیا مورد قبول دانشگاه های آلمان هست یا خیر
      https://anabin.kmk.org/anabin.html
      در ضمن مصاحبه با استاد با مصاحبه با سفارت تفاوت داره
      یعنی شما بعد از اینکه پذیرش رو گرفتید و استاد با شما مصاحبه کرد(برای مقطع phd) باید در هر صورت برید سفارت اون کشور و برای ویزا مصاحبه بدید
      ۲
      در هیچ کشوری و دانشگاهی به شما به خاطر شرایط بد مالی خودتون و خانوادتون پول نمیدن و اگر شهریه داشته باشه باید پرداخت کنید
      ولی میتونید با رزومه (معدل ، نمره زبان ، مقاله ، نمره GRE ،انگیزه نامه) خوب از دانشگاه مورد نظر فاند (بورسیه) بگیرین که انواع مختلفی داره که در انجمنی که در بالا معرفی شد میتونید اطلاعات کافی رو به دست بیارین
      مهم ترین چیزی که باید در نظر بگیرین اینه که اگر در دوران تحصیل در ایران رو رزومتون وقت بذارید حتما شانس پذیرش با فاند رو دارید
      موفق باشید
      سلام دوست عزيز مرسي بابت راهنمايي هاتون
      درست فرموديد من يه لحظاه gmat و gre رو اشتباه گرفتم كه تو متن اصلاح شد
      در مورد اينكه گفتيد تماس با اساتيد لازم نيس درست فرموديد بنده هم بالاش گفتم دارم به صورت كلي ميگم
      تو رشته هاي علوم پايه نياز نيست
      اگه بخوان تو كارشناسي ارشد پروژه اي بردارن لازم با استاد همكاري كنن
      نكته بعدي بنده نگفتم بخاطر شرايط بد مالي بهتون پول ميدن گفتم بخشي از شهريه رو در ازاي كار بيشتر نميگيرن بنده گفتم واسه كاري كه تو دانشگاه انجام ميدين بهتون حقوق ميدن
      و در مورد اينكه گفتيد مصاحبه سفارت با استاد فرق داره متوجه صحبت هاي من نشديد
      اون مصاحبه از مصاحبه سفارت جداست
      من گفتم بعضي دانشگاه ها مصاحبه شون رو داخل سفارت خود اون كشور انجام ميدن اين جدا از مصاحبه واسه ويزاست كه مد نظر شما بود
      مدرك دانشگاه ازاد و پيام نور رو هم قبول دارن ولي تو همون انجمن اپلاي بورد دوستاني كه رفتن المان رو بيبينين گفتن كه شرايط پذيرش و قبول كردن مدرك دانشگا هاي غير سراسري واقعا مشكل و نزديك به صفره
      عملا ديپلم ايران رو المان قبول داره
      ولي وقتي ميبريمش المان ميگن بايد بري كالج تا سطح علمي تون بره بالا
      مرسي از تذكراتتون مورد GRE به جاي Gmat اصلاح شد
      در ضمن بنده نگفتم كشوري ازمون ورودي داره دقت كنيد گفتم ازمون معادل سازي داره
      مثلا رشته كامپيوتر دانشگاه استنفورد ازمون معادل سازي ميگيره
      نمونه اش اين خانمه كه الان استنفورد كامپيوتر ميخونه ميتونيد تو اينستاگرام درباره اينكه امتحاناش چطوريه باهاشون صحبت كنيد
      ايدي اينستاگرام ايشون @Golikh
      ویرایش توسط arshaa : 06 تیر 1397 در ساعت 20:30

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arshaa نمایش پست ها
      سلام دوست عزيز مرسي بابت راهنمايي هاتون
      درست فرموديد من يه لحظاه gmat و gre رو اشتباه گرفتم كه تو متن اصلاح شد
      در مورد اينكه گفتيد تماس با اساتيد لازم نيس درست فرموديد بنده هم بالاش گفتم دارم به صورت كلي ميگم
      تو رشته هاي علوم پايه نياز نيست
      اگه بخوان تو كارشناسي ارشد پروژه اي بردارن لازم با استاد همكاري كنن
      نكته بعدي بنده نگفتم بخاطر شرايط بد مالي بهتون پول ميدن گفتم بخشي از شهريه رو در ازاي كار بيشتر نميگيرن بنده گفتم واسه كاري كه تو دانشگاه انجام ميدين بهتون حقوق ميدن
      و در مورد اينكه گفتيد مصاحبه سفارت با استاد فرق داره متوجه صحبت هاي من نشديد
      اون مصاحبه از مصاحبه سفارت جداست
      من گفتم بعضي دانشگاه ها مصاحبه شون رو داخل سفارت خود اون كشور انجام ميدن اين جدا از مصاحبه واسه ويزاست كه مد نظر شما بود
      مدرك دانشگاه ازاد و پيام نور رو هم قبول دارن ولي تو همون انجمن اپلاي بورد دوستاني كه رفتن المان رو بيبينين گفتن كه شرايط پذيرش و قبول كردن مدرك دانشگا هاي غير سراسري واقعا مشكل و نزديك به صفره
      عملا ديپلم ايران رو المان قبول داره
      ولي وقتي ميبريمش المان ميگن بايد بري كالج تا سطح علمي تون بره بالا
      مرسي از تذكراتتون مورد GRE به جاي Gmat اصلاح شد
      در ضمن بنده نگفتم كشوري ازمون ورودي داره دقت كنيد گفتم ازمون معادل سازي داره
      مثلا رشته كامپيوتر دانشگاه استنفورد ازمون معادل سازي ميگيره
      نمونه اش اين خانمه كه الان استنفورد كامپيوتر ميخونه ميتونيد تو اينستاگرام درباره اينكه امتحاناش چطوريه باهاشون صحبت كنيد
      ايدي اينستاگرام ايشون @Golikh
      بله درسته من اشتباه برداشت کردم و فکر کردم در مورد مصاحبه ویزا صحبت کردید
      ولی واقعا مشکلی با مدرک دانشگاه غیر سراسری ندارن و اونایی هم که اشاره کردین انگشت شمار هستن و خیلی هاشون فقط قصد تخریب روحیه دیگران رو دارن
      همون سایت آنابین رو اگر چک کنید میبینید که آزاد هم مورد قبول آلمان هستش
      اگر رزومه قوی داشته باشین، واقعا دانشگاهی که توش بودید مهم نیست. چون همونطور که اشاره کردین دانشگاه های ایران به جز شریف و تهران اصلا شناخته شده نیستن
      بله درست میفرمایید آزمون معادل سازی هست ، ولی فقط چند دانشگاه تاپ.
      ممنون از این که اطلاعاتتون رو به اشتراک گذاشتید
      جمله آخر من به دوستان دیگه این هستش که به دلیل اینکه مثلا دانشگاه خوبی درس نمیخونید ناامید نشید و تلاشتون رو بکنید،شک نکنید که پذیرش میگیرید.
      امیدوارم شما و همگی دوستان موفق باشید

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kazomo نمایش پست ها
      بله درسته من اشتباه برداشت کردم و فکر کردم در مورد مصاحبه ویزا صحبت کردید
      ولی واقعا مشکلی با مدرک دانشگاه غیر سراسری ندارن و اونایی هم که اشاره کردین انگشت شمار هستن و خیلی هاشون فقط قصد تخریب روحیه دیگران رو دارن
      همون سایت آنابین رو اگر چک کنید میبینید که آزاد هم مورد قبول آلمان هستش
      اگر رزومه قوی داشته باشین، واقعا دانشگاهی که توش بودید مهم نیست. چون همونطور که اشاره کردین دانشگاه های ایران به جز شریف و تهران اصلا شناخته شده نیستن
      بله درست میفرمایید آزمون معادل سازی هست ، ولی فقط چند دانشگاه تاپ.
      ممنون از این که اطلاعاتتون رو به اشتراک گذاشتید
      جمله آخر من به دوستان دیگه این هستش که به دلیل اینکه مثلا دانشگاه خوبی درس نمیخونید ناامید نشید و تلاشتون رو بکنید،شک نکنید که پذیرش میگیرید.
      امیدوارم شما و همگی دوستان موفق باشید
      اين تاپيك رو بخونيد
      https://www.applyabroad.org/forum/sh...ک،-شیمی)

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      واسه بچه هاي رشته تجربي هم بزودي تاپيك ميزنم و در مورد شرايط تجربي ها هم ميگم چون خيلي فرق داره

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها ازين دوستان هم كه اطالاعات مفيدي دارن و خارج از كشور درس ميخونن ميتونيين سوالاتونو بپرسين
      تو اينستاگرام ايدي هاشون؛ @Golikh @mahdy.vatan
      @kashaakrami
      @_medusai

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نخوندم ولی خیلی جالب بود ممنون

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      داداش دمت گرم عالی بود ..درمورد تجربی هم اطلاعاتی بدی ممنون میشم
      ای کاش ! خوب بودنمون مختص فضای مجازی نباشه ..
      اینجا همه خوبیم ..چرا اون بیرون همین شکلی نیست ؟!!
      اون جای کار که میلنگه رو کسی میشناسه ؟!!

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام عالی بود همه ی اطلاعات تکمیل فقط ی جا راجب آزاد پیام نور بود که اونم اتریش فقط دانشگاه آزادو قبول نداره ولی پیام نورو کلا نمیدونم دانشگاه آزادو ممکنه یکم سخت گیری کنن بیشتر تو آلمان اتریش اونم دانشگاه های برجستش وگرنه درکل براشون مهم نیس،مرسی خیلی خوب بود مخصوصا جمله ی اخرت
      ایمان بدون تلاش بی ثمر است..

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چند مورد غلط دیدم گفتم حتما متذکر بشم :
      1- برای مستر فقط کانادا نیاز به مکاتبه به استاد داره بقیه جاها مثل اروپا و کانادا شما وارد سایت دانشگاه میشید و Admission Requiremnt ها رو میخونین و بعد از طریق Application Portal مدارک رو آپلود میکنید و منتظر جواب میمونید (بعضی دانشگاهای آلمان و سوئیس مثل دانشگاه بازل پستی هست مراحل اپلای)
      2- خیلی جاها بدون مهر ترجمه و دادگستری روی دانشنامه و ریزنمراتتون کارتون راه میفته (استثنا داره مثل فنلاند و آلمان که علاوخ بر این 2 مهر به علاوه مهر سفارت هم نیاز دارین) امریکا و اروپا رو باگواهی موقت لیسانستون هم میشه اپلای کرد ولی بهترخ مدرک رو آزاد کنید و سریعا ترجمه
      3- اروپا بعضی جاها مدارک دبیرستانون رو لازم دارن (آلمان - نروژ)
      4- نروژ رایگان هست دانشگاهاش و هزینه زندگی باید یکجا واریز بشه به حساب دانشگاه
      5- ازمون GRE رو سنجش جایی نمیفرسته خودتون هر دفعه 25 دلار میدید و ETS میفرسته دانشگاه مقصد
      6- معدل بالا عالیه ولی 18 تا 19 خیلی تخیلیه . معدل کم رو با زبان و Motivation Letter خوب و رزومه میشه جبران کرد
      7- به دانشجوی مستر هیچ جا پول نمیدن در بهترین حالت هزینه دانشگاه رو اصطلاحا Waive میکنن و هزینه خوابگاه و زندگی رو میدن اینجور نیست که ماهیانه پول اضافه بدن بهتون
      8- روی فاند تو دوران مستر حساب باز نکنید حتی اگر معدل بالا و زبان عالی دارین. در بهترین حالت شهریه دانشگاه رو ویو میکنن
      9 - سوئیس و نروژ رایگانن ولی هزینه زندگی بسیار بالا است
      10 -
      امريكا يه خوبي كه داره اينه اگه شرايط مالي خانوادتون خوب نباشه ازتون شهريه نميگيره يا بخشي از اونو در قبال كار بيشتر ازتون ميبخشه این عبارت کلا غلطه حتی دامستیک های امریکایی هم همچین قابلیتی رو ندارن !
      11-
      در كل اگه پولداريد بريد امريكا اگه شرايط مالي متوسطي داريد بريد اروپا اینم باز ایراد داره سوئد و هلند از نظر هزینه با امریکا برابری میکنن
      12-
      كانادا خوبه
      امريكا بهشته : تماما نظرات شخصی ! بسیار هستن کسانی که از این دو کشور ناراضین

13 - فرایند اپلای هم زمان گیره و هم به شدت هزینه بر - اول خوب فکراتون رو بکنید و بعد شروع کنید
      ویرایش توسط YekAdam : 13 تیر 1397 در ساعت 21:51

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YekAdam نمایش پست ها
      1- برای مستر فقط کانادا نیاز به مکاتبه به استاد داره بقیه جاها مثل اروپا و کانادا شما وارد سایت دانشگاه میشید و Admission Requiremnt ها رو میخونین و بعد از طریق Application Portal مدارک رو آپلود میکنید و منتظر جواب میمونید (بعضی دانشگاهای آلمان و سوئیس مثل دانشگاه بازل پستی هست مراحل اپلای)
      2- خیلی جاها بدون مهر ترجمه و دادگستری روی دانشنامه و ریزنمراتتون کارتون راه میفته (استثنا داره مثل فنلاند و آلمان که علاوخ بر این 2 مهر به علاوه مهر سفارت هم نیاز دارین) امریکا و اروپا رو باگواهی موقت لیسانستون هم میشه اپلای کرد ولی بهترخ مدرک رو آزاد کنید و سریعا ترجمه
      5- ازمون GRE رو سنجش جایی نمیفرسته خودتون هر دفعه 25 دلار میدید و ETS میفرسته دانشگاه مقصد
      6- معدل بالا عالیه ولی 18 تا 19 خیلی تخیلیه . معدل کم رو با زبان و Motivation Letter خوب و رزومه میشه جبران کرد
      7- به دانشجوی مستر هیچ جا پول نمیدن در بهترین حالت هزینه دانشگاه رو اصطلاحا Waive میکنن و هزینه خوابگاه و زندگی رو میدن اینجور نیست که ماهیانه پول اضافه بدن بهتون
      8- روی فاند تو دوران مستر حساب باز نکنید حتی اگر معدل بالا و زبان عالی دارین. در بهترین حالت شهریه دانشگاه رو ویو میکنن
      10 -
      امريكا يه خوبي كه داره اينه اگه شرايط مالي خانوادتون خوب نباشه ازتون شهريه نميگيره يا بخشي از اونو در قبال كار بيشتر ازتون ميبخشه این عبارت کلا غلطه حتی دامستیک های امریکایی هم همچین قابلیتی رو ندارن !
      11-
      در كل اگه پولداريد بريد امريكا اگه شرايط مالي متوسطي داريد بريد اروپا اینم باز ایراد داره سوئد و هلند از نظر هزینه با امریکا برابری میکنن
      12-
      كانادا خوبه

13 - فرایند اپلای هم زمان گیره و هم به شدت هزینه بر - اول خوب فکراتون رو بکنید و بعد شروع کنید
      در مورد ١ تا ٣ بنده گفتم به صورت كلي بازم ميگم چيزايي كه گفتم به صورت كلي! مطمئنن تو جزئيات همه جا با هم فرق دارن بنده هم گفتم بعضي جاها نمرات تمام مقاطع تحصيلي رو ميخوان(مورد سوم كه گفتيد)
      مورد چهارم اينكه همه رشته ها نروژ رايگان نيست بنده هم اصلا اشاره اي به نروژ نكردم نروژ مقصد معمول دانشجوهاي ايراني نيست منم بخاطر همين اشاره اي بهش نكردم
      نمره GRE رو همونطور كه گفتيد ميفرستن ولي فرايند انجامش به وسيله خود سازمان سنجشه
      در مورد ٧ يكي از چيزاييه كه واقعا اشتباه فرموديد دوره ي مستر واسه تمام رشته هاي مهندسي پول ميدن اين اساس كار و تحصيل مهندسيه اين لينكو ببينيد چقدر ادم واسه مستر پذيرش گرفتن همراه با فاند و حقوقhttps://www.applyabroad.org/forum/fo...ج-پذیرش
      در مورد ١٠ همه دانشگاه هاي امريكا اين قابليتو ندارن شايد ٢ يا٣ تا اينكارو بكنن درست فرموديد تو متن اصلاح ميكنم دانشگاه هاروارد قانون معافيت شهريه داره ميتونيد تو اينترنت سرچ كنيد
      در مورد ١١ منظورم از كشور هاي اروپايي كشور هاي بود كه اشاره كردم در ضمن هزينه خونه و زندگي تو امريكا معمولا بيشتره از سوئد و هلند
      در مورد اخر هم بنده منظورم از نظر كاري اونم يكي از ايالت هاي امريكا بهشته نگفتم امريكا بهشته كه درست نخوندي دوست من اومدي الكي ايراد بگيري
      مثلا ايالت الاباما و ويرجينيا از همه نظر داغونه
      و بنده گفتم امريكا ايالت به ايالت قضيه فرق داره!

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YekAdam نمایش پست ها
      10 -
      11-
      12-
      كانادا خوبه

راستي دو مورد ١٣ هم اره
      واقعا خيلي ها كلي زندگي كردن كه اپلاي كنن كه يا هميجا رد شدن يا اونجا بريدن كه در نهايت ****** رفتن
      و كل فرايند شايد ٢ سال طول بكشه و من يكم قضيه رو راحت و هلو جلوه دادم در اين مورد حق با شماست

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arshaa نمایش پست ها
      در مورد ١ تا ٣ بنده گفتم به صورت كلي بازم ميگم چيزايي كه گفتم به صورت كلي! مطمئنن تو جزئيات همه جا با هم فرق دارن بنده هم گفتم بعضي جاها نمرات تمام مقاطع تحصيلي رو ميخوان(مورد سوم كه گفتيد)
      مورد چهارم اينكه همه رشته ها نروژ رايگان نيست بنده هم اصلا اشاره اي به نروژ نكردم نروژ مقصد معمول دانشجوهاي ايراني نيست منم بخاطر همين اشاره اي بهش نكردم
      نمره GRE رو همونطور كه گفتيد ميفرستن ولي فرايند انجامش به وسيله خود سازمان سنجشه
      در مورد ٧ يكي از چيزاييه كه واقعا اشتباه فرموديد دوره ي مستر واسه تمام رشته هاي مهندسي پول ميدن اين اساس كار و تحصيل مهندسيه اين لينكو ببينيد چقدر ادم واسه مستر پذيرش گرفتن همراه با فاند و حقوقhttps://www.applyabroad.org/forum/fo...ج-پذیرش
      در مورد ١٠ همه دانشگاه هاي امريكا اين قابليتو ندارن شايد ٢ يا٣ تا اينكارو بكنن درست فرموديد تو متن اصلاح ميكنم دانشگاه هاروارد قانون معافيت شهريه داره ميتونيد تو اينترنت سرچ كنيد
      در مورد ١١ منظورم از كشور هاي اروپايي كشور هاي بود كه اشاره كردم در ضمن هزينه خونه و زندگي تو امريكا معمولا بيشتره از سوئد و هلند
      در مورد اخر هم بنده منظورم از نظر كاري اونم يكي از ايالت هاي امريكا بهشته نگفتم امريكا بهشته كه درست نخوندي دوست من اومدي الكي ايراد بگيري
      مثلا ايالت الاباما و ويرجينيا از همه نظر داغونه
      و بنده گفتم امريكا ايالت به ايالت قضيه فرق داره!
      منم مثل شما اپلای ابراد رو کامل خوندم
      ولی از نظر تجربه شخصی عرض میکنم که فاند با حقوق فرق داره ، تو دوران مستر حقوق نمیدن اون چیزی که شما بهش میگی حقوق همون فاند TA/RA در حد بخور و نمیری هست و تو امریکا ایالت به ایالت متفاوت (بر اساس Living Cost هر ایالت تعریف میشه). حقوق رو به دانشجویان دکترا میدن. شاید 10 درصد بتونن TA/RA بگیرن (مخصوص امریکا و کانادا است این مورد) بقیه خیر که TA/RA گرفتن هم نیاز به نمرات بالای زبان ، سابقه پژوهش زیاد و مکاتبه داره (کانادا) . تو اروپا بحث TA/RA وجود نداره به دانشجوی مستر حقوق کسی نمیده لطف میکنن گهگداری و به افراد با رزومه ی خارق العاده (معدل بالا و زبان بالا کافی نیست حتی) فاند میدن.
      در مورد GRE : من خودم چندباری نمره آزمونم رو ریپورت کردم و روندش عینا مثل تافل هست و از طریق ETS انجام میشه و ابدا دخلی به سنجش نداره.
      این بحث فاند رو من تاکید دارم که کسی فکر نکنه کسی صرفا از شریف و تهران فارغ التحصیل شدن و معدل الف براتون فرش انداختن و سریعا بهتون فاند میدن ، چینی ها و هندی ها و شرق آسیایی ها هزار برابر بهترن با رزومه های عالی ، پر تلاش ترم هستن و واقعا تو رقابت با اون ادما شاید خیلی عقب باشید. نا امید نباید شد البته و باید متداوم تلاش کرد .
      ترجیحا برای پایان نامه لیسانستون موضوع به روز بردارین که شانستون بالا بره

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)