خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 15 از 18 نخستنخست ... 5141516 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 211 به 225 از 259
    1. Top | #211
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnammirzaee نمایش پست ها
      با سلام
      اگه ممکنه در مورد سوالات زیر هم توضیح بدین؛

۱. آیا اون ژنتیکی که داخل خود کتاب های زیست سوم و پیش الگو هست ، آموزشش در اون حدی مفهومی و قابل فهم هست که ما رو از سایر کتابای جداگانه واسه ژنتیک بی نیاز کنه؟

۲. شما گفتین برای مرور درسی مثل زیست اول کل کتاب رو تموم کردین ( مثلا ترم اول کل زیست دوم با پیش یک) بعد رفتین رو آزمون گرفتن از خودتون با استفاده از آزمونهای قلم چی،
      حالا سوالم اینه آیا شما این کارو بدلیل کمبود وقت انجام دادین؟ چون میتونستین بعد هر فصلم این کارو انجام بدین

یا اینکه اینطوری صلاح دونستین سریع تموم کنین برین رو جمع بندی و مرور؟

۳. آیا در صورت صحیح دونستن روش فوقتون اون رو واسه درسای دیگه مثل شیمی و ریاضی و فیزیک و... هم پیشنهاد میدین؟
      1-بله کفایت میکنه. البته به سطح خود فرد هم بستگی داره. ولی خب حداقل واسه کنکور 96 کفایت میکرد.
      2-شاید بشه گفت یکی از دلایلش مسئله وقت بود. اما خب ترجیحم این بود که پس از خوندن و تست زدن قسمت زیادی از زیست این کارو انجام بدم تا به یه درک خوب از کلیت زیست کنکور و کلیشه های تستی و ماهیت ترکیبی مباحث رسیده باشم. و هم اینکه ازش به عنوان یه مرور خیلی خوب استفاده کنم.
      3-در کل فکر کنم دنیای زیست کمی متفاوت با بقیه درسای اختصاصیه و اونا رو میشه درصورت وجود زمان کافی پس از هر فصل یا هر مبحث خاص آزمونشونو زد.
      stay focused and never give up

2. Top | #212
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام
      درمورد پاسخگویی تستای درس ادبیات در سر جلسه کنکور اگه ممکنه توضیح بفرمایید؛

با توجه به اینکه درس ادبیات در بین دروس عمومی از ضریب بالای برخورداره پس قطعا باید توجه خاصی نسبت بهش داشت سوالاتم در مورد نحوه ی زمانبندی و پاسخگویی نسبت به این درس هست،

۱. اول اینکه ادبیات رو کلا تو چ تایمی زدین؟ ۱۵ دقیقه؟ ۲۰ دقیقه؟...

۲.آیا شروع پاسخگوییتون به این درس به ترتیب سوالات دفترچه بود ؟

۳. وقت گیر ترین قسمت ادبیات جدا از بحث زبان فارسی قسمت قرابت معنایی اونه، حالا دقیقا باید چکار کرد که بشه با این قرابت معنایی کنار اومد؟ هم از نظر پاسخگویی درست نسبت به تستاش هم از نظر مدیریت کردن تایمش.

با تشکر از شما

3. Top | #213
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عرض ادب
      چندتا سوال دارم که شایدم تکراری باشه

1.من فصل2، 3، 4 شیمی پیش رو اصلا نخوندم، و ظاهرا باید اکتفا کنم به حفظیات و مفاهیمش توی این تایم مونده، شمام نظرتون همینه؟
      اگه آره کدوم کتاب یا جزوه رو پیشنهاد میکنین برای مفاهیم؟

2. راجع به ریاضی و فیزیک هم اگر ممکنه مطالب ساده و خوش تستش رو بفرمایید

Sent from my MI 5 using Tapatalk

4. Top | #214
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnammirzaee نمایش پست ها
      با سلام
      درمورد پاسخگویی تستای درس ادبیات در سر جلسه کنکور اگه ممکنه توضیح بفرمایید؛

با توجه به اینکه درس ادبیات در بین دروس عمومی از ضریب بالای برخورداره پس قطعا باید توجه خاصی نسبت بهش داشت سوالاتم در مورد نحوه ی زمانبندی و پاسخگویی نسبت به این درس هست،

۱. اول اینکه ادبیات رو کلا تو چ تایمی زدین؟ ۱۵ دقیقه؟ ۲۰ دقیقه؟...

۲.آیا شروع پاسخگوییتون به این درس به ترتیب سوالات دفترچه بود ؟

۳. وقت گیر ترین قسمت ادبیات جدا از بحث زبان فارسی قسمت قرابت معنایی اونه، حالا دقیقا باید چکار کرد که بشه با این قرابت معنایی کنار اومد؟ هم از نظر پاسخگویی درست نسبت به تستاش هم از نظر مدیریت کردن تایمش.

با تشکر از شما
      1- معمولا زیر 20 دقیقه میزدم. حدود 17-18 دقیقه
      2-بله به ترتیب دفترچه
      3-واسه پاسخگویی قرابت باید معانی و مفاهیم کلیشه ای ابیات کتاب درسی رو حفظ باشید. مثلا کتاب ادبیات موضوعی گاج این مفاهیمو مختصرا توضیح داده. تو تستای منفی (کدام قرابت ندارد) به قرابت های جزئی و محدود اکتفا کنید و بی ربط ترینو بزنید. تو تستای مثبت برعکس باید قرابتای جزئی رو بزارید کنار و مرتبطترینو بزنید.

5. Top | #215
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadaskari نمایش پست ها
      عرض ادب
      چندتا سوال دارم که شایدم تکراری باشه

1.من فصل2، 3، 4 شیمی پیش رو اصلا نخوندم، و ظاهرا باید اکتفا کنم به حفظیات و مفاهیمش توی این تایم مونده، شمام نظرتون همینه؟
      اگه آره کدوم کتاب یا جزوه رو پیشنهاد میکنین برای مفاهیم؟

2. راجع به ریاضی و فیزیک هم اگر ممکنه مطالب ساده و خوش تستش رو بفرمایید

Sent from my MI 5 using Tapatalk
      1-بله اگه تا حالا نخوندین بیخیال مسائلشون بشید خصوصا پیش دو. برای مفاهیم زیاد فرقی نمیکنه چه کتابی بخونید. فقط از خود کتاب درسی غافل نشید.
      2-ریاضی: تابع-حد-ترکیبیات و احتمال-آمار-مشتق-لگاریتم-دنباله
      فیزیک: بیشتر مباحث فیزیک سوم و پیش 2- نور هندسی- فشار-حرکت

6. Top | #216
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام
      اگه براتون مقدور هست آی دی تلگرامتونو تو خصوصی برام ارسال کنین
      خیلی ممنون از لطف شما.

7. Top | #217
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      لطفا بگید چطور میشه تو این مدت باقیمونده درصد زیستو افزایش داد منم دیپلم ریاضی دارم خودم زیستو خوندم و همراهش تست ای کیو تا حدودی کار کردم اما هنوز اندازه یه کنکوری بلد نیستم
      دوران جمع بندی رو چطور بخونم بنظرتون
      علاوه بر کتاب درسی و کنکورای سالهای اخیر کتاب دیگه ای نیاز هست؟؟
      من فک میکنم یه چیزی کم دارم مثل یه کتاب درسنامه ای نه تست ، ولی کتاب بدرد بخوری نمیشناسم
      با این اوصاف پیشنهادتون چیه برای خوندن زیست تو این مدت ؟؟؟؟

8. Top | #218
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام..منم مهندسی عمران خوندم از رشته م راضی نبودم تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم البته تجربی چون دانشگاه روزانه بودم باید انصراف میدادم..حالا ک دیگ انصراف دادم دارم واسه کنکور 98 میخونم..اینو باید بدونی ک زدن تست کتاب درسی کافی نی حتما حتما باید از رویdvdبخونی بسیار تاثیر داره

9. Top | #219
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=tamanaviki;1298132]سلام..منم مهندسی عمران خوندم از رشته م راضی نبودم تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم البته تجربی چون دانشگاه روزانه بودم باید انصراف میدادم..حالا ک دیگ انصراف دادم دارم واسه کنکور 98 میخونم..اینو باید بدونی ک زدن تست کتاب درسی کافی نی حتما حتما باید از رویdvdبخونی بسیار تاثیر داره[/QUOTE

از روی چه دی وی دی میخونی یا تصمیم داری از روی چه دی وی دی بخونی؟
      اگه شرو بخوندن کردی تاحالا،،بنظرت موثر بوده؟؟؟

10. Top | #220
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=nili1;1298156]
      نقل قول نوشته اصلی توسط tamanaviki نمایش پست ها
      سلام..منم مهندسی عمران خوندم از رشته م راضی نبودم تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم البته تجربی چون دانشگاه روزانه بودم باید انصراف میدادم..حالا ک دیگ انصراف دادم دارم واسه کنکور 98 میخونم..اینو باید بدونی ک زدن تست کتاب درسی کافی نی حتما حتما باید از رویdvdبخونی بسیار تاثیر داره[/QUOTE

از روی چه دی وی دی میخونی یا تصمیم داری از روی چه دی وی دی بخونی؟
      اگه شرو بخوندن کردی تاحالا،،بنظرت موثر بوده؟؟؟
      از روی فیلم های گذاشته شده تو سایت الا ک اقای پازوکی تدریس میکنن و اینکه dvd های اقای عمارلو..................فوق العادع تاثیر داره خیلیااااااااااااااااا

11. Top | #221
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ببخشید شما الان ریاضی 40 زدید چند درصد مطالب رو خوندید که این درصد رو کسب کردین؟
      مثلا 70 درصد خوندین 40 زدید یا ...
      فیزیک چطور؟ 50درصدی که زدید چند درصد مطالب رو خونده بودین

12. Top | #222
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام واقعا این همه اراده تحسین و تبریک داره **
      برنده.

13. Top | #223
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nili1 نمایش پست ها
      سلام
      لطفا بگید چطور میشه تو این مدت باقیمونده درصد زیستو افزایش داد منم دیپلم ریاضی دارم خودم زیستو خوندم و همراهش تست ای کیو تا حدودی کار کردم اما هنوز اندازه یه کنکوری بلد نیستم
      دوران جمع بندی رو چطور بخونم بنظرتون
      علاوه بر کتاب درسی و کنکورای سالهای اخیر کتاب دیگه ای نیاز هست؟؟
      من فک میکنم یه چیزی کم دارم مثل یه کتاب درسنامه ای نه تست ، ولی کتاب بدرد بخوری نمیشناسم
      با این اوصاف پیشنهادتون چیه برای خوندن زیست تو این مدت ؟؟؟؟
      سلام
      درصد زیست بالا لازمه اش حضور ذهن و تسلط کامل روی متن همه 30 فصله
      که اینم با مرور زیاد و زدن تستای ترکیبی و آزمونای جامع بدست میاد
      کتاب درسی و تستای چن کنکور آخر که ضروریه
      اما در کنار اون اینکه از چه منابع دیگه ای استفاده کنید بستگی به سلیقه و سطح شخص داره. فقط طریقه درست استفاده از هر منبعو یادتون باشه
      مثلا آیکیو واسه آموزشه نه سنجش و باید با حوصله کار بشه
      اما موج آزمون یا آزمون زیست خیلی سبز واسه سنجشن.
      اینم یادتون باشه چه تست آموزشی و چه درسنامه درنهایت برای فهم بهتر متن کتاب درسی ان و نباید خودشونو به عنوان اصل گرفت. اصل همون متن کتاب درسیه.

14. Top | #224
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin6 نمایش پست ها
      ببخشید شما الان ریاضی 40 زدید چند درصد مطالب رو خوندید که این درصد رو کسب کردین؟
      مثلا 70 درصد خوندین 40 زدید یا ...
      فیزیک چطور؟ 50درصدی که زدید چند درصد مطالب رو خونده بودین
      واسه ریاضی، مقاطع مخروطی و هندسه رو حذف کردم
      واسه فیزیکم بیشتر فیزیک سوم و نیز قسمت گرما تو دومو حذف کردم.

15. Top | #225
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      @revenger@
      دلیل اینکه تا عید ازمون نرفتی چی بود!؟
      نرفتنش چه خطرایی داره که احساس کردی و چطور مدیریتشون کردی؟!
      اگه از اول ازمون میرفتی چه چیزایی پاگیرت میشد و شاید باعث میشد بهت ضرر برسونه؟!
      برنامه دیگه رو تا عید پیش گرفتی یا نه بر حسب خود بودجه کانون یا نصف نصف یعنی تغییرات تو خود بدنه برنامه کانون؟!
      برنامه ات اگه متفاوت بود چطور و بر چه اساس طرح ریزیش کردی؟!
      اگه برنامه کاملا متفاوت ریخته بشه باید روی کدوم درسا و کدوم طرح ریخته بشه و باید تا کجا ادامه پیدا کنه؟!یعنی صرفا تا عید یا نه میشه با تموم کردن مشکل که بخاطر اون ازمون بسته شده و ساختن شرایط نرمال اولیه زود تر هم برگشت به ازمون؟!
      و ....
      @Yalda_ams_@

تو صفحه کانون شما هم تا جایی که یادم میاد شروع ازمون ها از 6 اسفند زده .میخوام نه تا اسفند یا عید (شایدم شد) بلکه تا اخر پاییز یه درس عمومی 70 درصد یه عمومی دیگه و فصل های سخت و پایه ای اختصاصی ها رو بخونم و توضیحی که در مورد سوالا میدی حتما کمکم میکنه

.

you can't kill spirit even if you try too​
      ویرایش توسط YasharUR : 30 شهریور 1397 در ساعت 00:09

صفحه 15 از 18 نخستنخست ... 5141516 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن