خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 33
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دختر داشتن و دختر بودن واقعا یه نعمته و من به دختر بودنم افتخار میکنم
      افتخار میکنم که پا به پای مامانم تو کار خونه کمک میکنم تا یکم‌از خستگیاش و کار بیرونش کم شه
      امیدوارم ما خانما اول هوای همو توی همه ی زمینه ها داشته باشیم که بعد بتونیم از اقایون هم انتظار کمک داشته باشیم ❤

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=Mahya14;1253338]مامان من 4ساله داره درس میخونه برای پی اچ دی. الان دیگه تقریبا تموم کرده. ولی تو این 4سال تقریبا تمام کارهای خونه رو بابام میکرد. هم آشپزی هم ظرف شستن. البته قبل از درگیرشدن مامانم هم بابام شام درست می کرد و گاهی ظرفا رو می شست
      همیشه هم برای مامانم میوه میاورد
      میخوام بگم این مساله تاحد زیادی به شعور مرد هم بستگی داره.
      یادمه یه مقاله ای بود( انگلیسی) عنوانش این بود: 5 دلیل که به همسرتان در کارهای خانه کمک کنید.
      بعد یه نفر تو کامنت ها نوشته بود:
      1. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      2. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      3. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      4. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      5. چون شماهم اینجا زندگی می کنین

ببخشید اگر مردی اجازه نده خانمش دست ب سیاه و سفید بزنه شعور چ کسی اینجا زیر سوال میره

3. Top | #18
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      تشکر از برادر ارجمند جناب اتس پاسیبل بابت تلاش برای فرهنگ سازی(من که خیلی وقته امیدی به شعور ملت ندارم!)
      به نظرم از داخل خونه و از تک تک دخترها و پسرهایی که دارن اینارو میخونن که قراره بعدا برن تو زندگی مشترک باید شروع بشه!
      باید بدونید که زن ها و مردها تو همه چیز به جز میزان ترشح یه سری هورمون یکین!
      اینو دیگه عربستان هم بهش رسیده ولی تو ایران هنوز عقب افتاده های ذهنی داریم که میگن برای انجام کارهای خونه و چای ریختن باید زن گرفت
      یعنی اینجور افراد به بانوهای اطراف خودشون هم به همین چشم نگاه میکنن؟؟؟؟؟؟؟
      آقا جهان اولی شدن از خودتون شروع کنید همین که تو خیابون جووون نگید خودش یه پیشرفت بزرگیه!
      همین که پلنگ نشید و ظاهر متعارف داشته باشید خودش پیشرفته!
      همین که مردها خودشون رو برتر از زنها و دست بالای اونها ندونن و زنها این اجازه رو بهشون ندن پیشرفته!
      دخترا باید جنگنده و قوی باشن و از هر نظر قوی چه روحی چه شخصیتی چه عاطفی و چه فیزیکی و اقتصادی تا جلوی زورگویی هارو بگیرن و با آرامش کنار مردها زندگی کنن!
      و این تجربه بهم ثابت کرده جامعه ای موفقه که به زن بها بده(جامعه از کشور شروع میشه و به خانواده میرسه)
      آرزوی دید باز

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.
      با صحبت هایی که تو این تاپیک شد تقریبا موافقم.
      خانم هایی که تو این انجمن هستند قطعا و یقینا جزء اون دسته از بانوانی هستند که قراره در آینده مسئولیت ها و ارکان اساسی رو تو جامعه برعهده بگیرن و قطعا اکثرشون مشغول به کار هم خواهند بود.....خب وقتی هم آقا و هم خانم هر دو دارند کار میکنن ..این معنی نمیده که بازم خانم همه کار ها رو انجام بدن....
      ولی وقتی که اینجوری بین خودشون تقسیم میکنن که یکیشون بیرون از منزل و اون یکی داخل منزل برایآرامش خانواده تلاش کنند .... خب اون موقع نمیشه اینجوری گفت که مثلا آقا صبح تا شب بیرون کار میکردن آخر شب هم خسته از سرکار میاد به قول دوست عزیزمون خانومش یه چای هم براش نریزه!!!
      اگر بخوای با این دید نگاه کنی باید بگی خانمش هم خودش نیاز های مالیش رو بر طرف کنه؟؟؟؟؟ نه! اینا با هم تقسیم کار کردن برای رسیدن به آرامش هر دو با هم تلاش کنن یکیشون خونه یکیشون بیرون از خونه!!!
      به امید روزی که هر کس به جایگاه اصلیش و جایگاهی که لیاقتش رو داره برسه....بخصوص مقام اجتماعی بانوان مملکتمون

ویرایش توسط Abolfazl_Az78 : 18 آذر 1396 در ساعت 19:51

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=ascetic;1253586]
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahya14 نمایش پست ها
      مامان من 4ساله داره درس میخونه برای پی اچ دی. الان دیگه تقریبا تموم کرده. ولی تو این 4سال تقریبا تمام کارهای خونه رو بابام میکرد. هم آشپزی هم ظرف شستن. البته قبل از درگیرشدن مامانم هم بابام شام درست می کرد و گاهی ظرفا رو می شست
      همیشه هم برای مامانم میوه میاورد
      میخوام بگم این مساله تاحد زیادی به شعور مرد هم بستگی داره.
      یادمه یه مقاله ای بود( انگلیسی) عنوانش این بود: 5 دلیل که به همسرتان در کارهای خانه کمک کنید.
      بعد یه نفر تو کامنت ها نوشته بود:
      1. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      2. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      3. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      4. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      5. چون شماهم اینجا زندگی می کنین

ببخشید اگر مردی اجازه نده خانمش دست ب سیاه و سفید بزنه شعور چ کسی اینجا زیر سوال میره
      بحث اجازه دادن یا ندادن نیست که. مثلا اینطوری نیست که مامانم بخواد ناهار درست کنه بابام بگه بشین سرجات. تا 4سال قبل ناهار معمولا با مامانم بود. بابام می بینه مامانم گرفتاره اون انجام میده.
      حالا ما نمی گیم مردا دراین حد پیش برن ولی این عقیده شما که به خاطر چایی ریختن بری زن بگیری از پایه غلطه. با یکم کمک دست کسی نمی شکنه
      همه چی آرومه, من چقدر خوشحالم!

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      photo_2017-10-23_23-13-46.jpg

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط N bal نمایش پست ها
      شما چون مونثی این حرفو میزنی یه هفته صبح تا شب برو سر کار تا دنیا دستت بیاد از مسئولیت خودت شونه خالی نکنی
      مونث ؟

پیشنهاد می کنم قبل از نظر دادن یه نگاه به اطلاعات کاربر ها بندازین ... مفیده !
      We are three friends
      Me
      &
      Myself
      &
      I

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شاید تنظیماتشو تغییر نداده عشقم
      صحیح ... !
      We are three friends
      Me
      &
      Myself
      &
      I

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شما چون مونثی این حرفو میزنی یه هفته صبح تا شب برو سر کار تا دنیا دستت بیاد از مسئولیت خودت شونه خالی نکنی
      آی ام مذکر...

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پس شاید زن ذلیلی...
      هر طور دوس داری فک کن، مهم نیست...

11. Top | #26
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pixie_g نمایش پست ها
      مونث ؟

پیشنهاد می کنم قبل از نظر دادن یه نگاه به اطلاعات کاربر ها بندازین ... مفیده !
      پس شاید زن ذلیلی...
      شاید هم شما زن ستیز و متحجری

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی عالی بود مچکرم: )

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      چقدر انسان امیدوار میشه وقتی میبینه یه پسر یه مرد یه جنس مذکر این حرفا رو میزنه و این آگاهی رسانی ها رو انجام میده.
      چقدر خوشحال کننده است که همچین اتفاقی میفته.
      من یه دنیا از شما ممنونم بابت این کلیپ عالی.
      بابت حرفاتون
      بابت درکتون، شعورتون و تمام چیزای مثبتی که در این زمینه هست.
      خیلی عالی بود ممنون ^_^
      ~ Because in the End ~
      __
      We are all just Dreams__
      * In an Endless Universe *

(Infinity#)

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه چند خط نوشتم و پاک کردم....
      چطور میشه یکی این چیز ها رو نفهمه؟مگه میشه یکی اینارو نفهمه؟اصلا چرا باید این چیزها رو به یکی توضیح داد؟
      و اخرین پوکر فیسی که باعث شد کلا پاک کنم این بود که اونیکه نفهمیده رو میشه با توضیح درست کرد؟
      چون هیچ موجود و حیونی بجز این مدل از بشر نمیتونه در این حد نفهم باشه که بخاطر تن پرور بودن و گُشادی( کلمه ای که مفهوم رو بهتر میرسونه) واقعیت رو نادیده بگیره.اینکه ببینه مادرش یا خواهرش بخاطر کار خونه از چقدر از هدفاش و بلند پروازی هاش جا مونده .جونوری که مادرش رو درک نکنه میتونه همسرش رو درک کنه؟
      .

you can't kill spirit even if you try too​

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها
      یه چند خط نوشتم و پاک کردم....
      چطور میشه یکی این چیز ها رو نفهمه؟مگه میشه یکی اینارو نفهمه؟اصلا چرا باید این چیزها رو به یکی توضیح داد؟
      و اخرین پوکر فیسی که باعث شد کلا پاک کنم این بود که اونیکه نفهمیده رو میشه با توضیح درست کرد؟
      چون هیچ موجود و حیونی بجز این مدل از بشر نمیتونه در این حد نفهم باشه که بخاطر تن پرور بودن و گُشادی( کلمه ای که مفهوم رو بهتر میرسونه) واقعیت رو نادیده بگیره.اینکه ببینه مادرش یا خواهرش بخاطر کار خونه از چقدر از هدفاش و بلند پروازی هاش جا مونده .جونوری که مادرش رو درک نکنه میتونه همسرش رو درک کنه؟
      یه مکالمه جالبی بین یه زن و مرد بود؛
      زنه از مرد پرسید:
      +شما مردها کی میخواین دست از چند همسری بردارین؟

مرده گفت:
      _تا زمانی که خود شما زن ها نیاین همسر چندم یه مرد بشین!!!

یه مکالمه ساده که هرکدوم سعی داره تقصیر رو گردن اون یکی بندازه...
      ولی خب این خود زن ها هستن که اجازه ظلم به خودشون رو میدن...
      خود زن ها هستن که عقاید و تفکراتشون میلنگه و فکر میکنن کلفتن
      حتی تلاشی هم برای تغییر عقایدشون نمیکنن!!

یسری رفتارها در حقمون انجام میشه که باعث و بانیش خودمون هستیم... وقتی خود زن به پسرش میاد میگه : عه عه دست نزن!!! خودم میشورم! خودم میسابم!! خودم میپزم!!! معلومه پسرش یه نره خر بار میاد که فکر میکنه این کارها «وظیفه» یه زنه و زن بودن رو در حمالی و کلفتی میبینه!!!

برادر من وقتی که من کنکور داشتم، به مادرم کمک میکرد و ظرفا رو میشست... وقتی مهمون میومد همه با دهن باز نگاه میکردن (مخصوصا زن ها!!) که : ای وای! مگه خونه تون دختر نداره؟ مگه تو دختری که ظرف میشوری؟؟؟؟؟
      با این اوصاف نمیتونم بگم در حق زن های شاغلی که شوهرشون در کار خونه بهشون کمک نمیکنن «ظلم» میشه... اگه خود زن میخواست، میتونست تغییری بوجود بیاره و وظیفه افراد رو معین کنه... میتونست یه مدت کار بقیه رو انجام نده و دست رو دست بذاره و بشینه مثل بز بقیه رو نگاه کنه... میتونست یه مدت بذاره بره خونه ی پدرش تا همه یاد بگیرن وظیفه خودشون رو انجام بدن توی کارها...
      تا وقتی که خود زن شان و منزلتش رو درک نکنه، همیشه تو سری خور باقی میمونه

پ.ن: البته به این کشور امید چندانی ندارم...
      کشوری که آمار کودک همسریش فاجعه باره...
      کشوری که مرد، دخترش /همسرش/ خواهرش رو با افتخار سر میبره و میذاره تو میدون و میگه «غییییررررتتتتتتت» داشتم!!!! تهشم قصاصش نمیکنن... رسانه هم خفه خون میگیره تازه خیلی از مردها هم حمایت میکنن... پست فطرت تر از اونا، زن هایی هستن که این حرکت رو تایید میکنن!!!
      پس نمیشه انتظارات رو از اینجا بالا برد قاعدتا... زن هاش یاد گرفتن تو سری خور بمونن... اونایی هم که میتونن گلیمشون رو از آب بکشن بیرون، میکشن!

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن