خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با یک منبع برای هر درس آیا میشه تمام درس ها رو بین 55درصد

رأی دهندگان
    69. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • آره میشه با یه ذره تلاش/ از تو حرکت از خدا برکت

61 88.41%
    • نه نمیشه!/ شتر در خواب بیند پنبه دانه ! گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه

8 11.59%
    صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 678 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 91 به 105 از 112
    1. Top | #91
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد کاملی نمایش پست ها
      ​پاسخ نامه گاج نسبت به چاپ 93یعنی خیلی بهترشده؟

کدوم درسش؟ ادبیات موضوعی گاج رو هنوز نگرفتم.

1-عربی سفید گاج:

عربی سفید میکرو طبقه بندی گاج چاپ 94 نسبت به 93
      فقط تست های عربی94 بهش اضافه شده.

2-دین وزندگی گاج میکروطبقه بندی:

دین وزندگی گاج میکروطبقه بندی چاپ 94 نسبت به 93 تست های دین وزندگی 94 بهش اضافه شده.
      داخل پاسخ نامه چاپ 94 بخش هایی مثل شیوه طراح/کلمات کلیدی/اشتباه نکنیم/ هست اگه چاپ 93 رو دارید یه نگاه بندازید
      اگر این ها رو نداشت بهتره جدیدشو دوباره بخرید.

3-
      فیزیک میکرو طبقه بندی

فیزیک میکرو طبقه بندی پیش چاپ 94 نسبت به 93
      فقط تست های 94 ریاضی و تجربی 94 بهش اضافه شده. فیزیک میکرو طبقه بندی پایه چاپ 94 نسبت به 93 تست های 94 ریاضی و تجربی 94 بهش اضافه شده + اضافه شدن حدود 25 سؤال سوال تألیفی که اگر چاپ 93 رو دارید برای چند تا سؤال ارزش خرید دوباره نداره.

به طور کلی اگر کتاب های چاپ 92/93/94 دارید و برای کنکور 96 میخونید میتونید با کتاب های دور دنیا در 4 گاج ساعت عمومی +دور دنیا در 4 گاج ساعت اختصاصی تجربی +دور دنیا در 4 گاج ساعت اختصاصی ریاضی (برای درس های شیمی و فیزیک که مشترک اند)(( چاپ 96 بعد از کنکور 95)) مشکلتون رو رفع کنید و نیازی به خرید دوباره نداشته باشید.

2. Top | #92
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali21 نمایش پست ها

کدوم درسش؟ ادبیات موضوعی گاج رو هنوز نگرفتم.

1-عربی سفید گاج:

عربی سفید میکرو طبقه بندی گاج چاپ 94 نسبت به 93
      فقط تست های عربی94 بهش اضافه شده.

2-دین وزندگی گاج میکروطبقه بندی:

دین وزندگی گاج میکروطبقه بندی چاپ 94 نسبت به 93 تست های دین وزندگی 94 بهش اضافه شده.
      داخل پاسخ نامه چاپ 94 بخش هایی مثل شیوه طراح/کلمات کلیدی/اشتباه نکنیم/ هست اگه چاپ 93 رو دارید یه نگاه بندازید
      اگر این ها رو نداشت بهتره جدیدشو دوباره بخرید.

3-
      فیزیک میکرو طبقه بندی

فیزیک میکرو طبقه بندی پیش چاپ 94 نسبت به 93
      فقط تست های 94 ریاضی و تجربی 94 بهش اضافه شده. فیزیک میکرو طبقه بندی پایه چاپ 94 نسبت به 93 تست های 94 ریاضی و تجربی 94 بهش اضافه شده + اضافه شدن حدود 25 سؤال سوال تألیفی که اگر چاپ 93 رو دارید برای چند تا سؤال ارزش خرید دوباره نداره.

به طور کلی اگر کتاب های چاپ 92/93/94 دارید و برای کنکور 96 میخونید میتونید با کتاب های دور دنیا در 4 گاج ساعت عمومی +دور دنیا در 4 گاج ساعت اختصاصی تجربی +دور دنیا در 4 گاج ساعت اختصاصی ریاضی (برای درس های شیمی و فیزیک که مشترک اند)(( چاپ 96 بعد از کنکور 95)) مشکلتون رو رفع کنید و نیازی به خرید دوباره نداشته باشید.
      سلام علی جان داداش منو ببخش می خواستم کامل جوابتو بدم ولی طولانی می شد و وقت تایپ کردن نداشتم منو ببخش داداش گلم نگا داداش من جواب اصلی ترین سوالتو می دم داداش آره چرا که نشه اگه نشه باید تعجب کرد من یادم نیست کجا ولی دقیق یادمه تو مصاحبه معین علا گفته بود که خیلی از دوستام منو سرزنش می کردن که چرا برا فیزیک ی منبع می خونم ولی من به حرف هیچ کدومشون گوش نکردم و فقط همون گاج نقره ای خودم و می خوندم(درصد فیزیکش 75 شد خودت برو چک کن" درصد فیزیک 75 تو کنکور 94 می دونی ینی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟)بازم عذر می خوام علی جان ی روز دیگه می یام کامل کامل جواب می دم

3. Top | #93
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Devil May Cry نمایش پست ها
      سلام علی جان داداش منو ببخش می خواستم کامل جوابتو بدم ولی طولانی می شد و وقت تایپ کردن نداشتم منو ببخش داداش گلم نگا داداش من جواب اصلی ترین سوالتو می دم داداش آره چرا که نشه اگه نشه باید تعجب کرد من یادم نیست کجا ولی دقیق یادمه تو مصاحبه معین علا گفته بود که خیلی از دوستام منو سرزنش می کردن که چرا برا فیزیک ی منبع می خونم ولی من به حرف هیچ کدومشون گوش نکردم و فقط همون گاج نقره ای خودم و می خوندم(درصد فیزیکش 75 شد خودت برو چک کن" درصد فیزیک 75 تو کنکور 94 می دونی ینی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟)بازم عذر می خوام علی جان ی روز دیگه می یام کامل کامل جواب می دم

درود بر شما

4. Top | #94
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام بر همه دوستان و عرض خسته نباشید به همه کنکوریها
      بنده به صورت جدی شروع به درس خوندن برای کنکور تجربی 96 کردم.

به نظر شما با یک منبع قابل اعتماد برای هر درس آیا میشه تمام درس هارو بین 55درصد تا 65 زد؟یا نه؟
      اگه تجربه ای برای خوندن چندین بار یک منبع و نتیجش در کنکور دارید لطف کنید برام کامنت کنید ( مطالعه ی تحلیلی یک منبع و نداشتن چند منبع)
      البته به جز زیست شناسی و موارد خاص... با در نظر گرفتن اینکه هر منبع رو به طور کامل چندین بار بخونم وتموم تست هاشون رو کامل حل کرده و پاسخ تشریحیشون رو هم بررسی کنم برای جمع بندی هم همون منبعی که از الآن به صورت حرفه ای شروع به خوندش میکنم رو علامت گذاری میکنم!

واسه این درسا با یک کتاب راحت میشه60 درصد زد : البته با تسلط کافی روی هر کتاب
      دین و زندگی -
      عربی-زبان انگلیسی-ریاضی - فیزیک

لیست منابع

1-ادبیات فارسی : گاج موضوعی

البته چون زبان فارسیش درسنامه نداره و تاریخ ادبیتاش هم همین طور باید برای این دوتا از زبان فارسی هامون سبطی (نشر دریافت) + تاریخ ادبیات نشر الگو استفاده کنم.

2- دین وزندگی : فقط گاج میکروطبقه بندی که پاسخنامش از سال 94 به بعد خیلی کامل تر شده(افزودن نکته های کمکی ، دام تستی ، جعبه کلید واژه آیات و ...) در ضمن به دلیل کپی شدن اصل متون کتب دین و زندگی در کتاب گاج دیگه نیازی به 3 کتاب درسی دین وزندگی نیست.

3- عربی : فقط عربی سفید گاج که جلدش امسال نقره ای شده! مؤلفش جناب ماهینی

4- زبان انگلیسی : فقط زبان جامع مبتکران
      دکتر شهاب اناری

5- زمین شناسی : میخوام صفر بزنم.

6-ریاضی : ریاضی جامع خیلی سبز (
      مؤلفش : مهندس سروش مؤیینی) + DVD های ریاضی آفبا (تدریس : سروش مؤیینی و آقای علی مقدم نیا)

7- زیست شناسی : 4 جلد زیست شناسی نشر الگو به صورت کامل تألیف دکتر اشکان هاشمی + 3 جلد زیست زیست شناسی نشر دریافت
      به صورت کامل تألیف دکتر عمارلو (همون همایش 2 جلدی سابق که شده 3 جلد و از حالت خلاصه خارج شده و خیلی نکته های جالب بهش اضافه شده)
      مطالعه خط به خط کتاب درسی به صورت دقیق و تحلیلی
      پادشاه زیست کنکور ایران = نشر الگو
      نکات ریز و حرفه ای
      = نشر الگو
      نکات ترکیبی زیست دوم/سوم/پیش =
      زیست شناسی نشر دریافت

8-فیزیک پایه + فیزیک پیش گاج میکروطبقه بندی بررسی کامل تست های معمولی و یک قدم تا صد + مطالعه قسمت های حفظی پیش 2 از روی کتاب درسی پیش

فیزیک گاج نقره ای بخش یک قدم تا 100 خیلی به کنکور 94 شبیه بوده! قبل از چاپ 94! هرکی اونو درست خونده بوده 50 رو رد میکرده...
      درست که میگم یعنی بتونی ازش داخل ازمون ها استفاده کنی! نه یعنی فقط بخریش! یا فقط یک دور بخونیش!

9- شیمی واجب هر 4 جلد مبتکران که داخل ویرایش 94 سال پیش دانشگاهیش به کنکور های اخیر نزدیک تره
      + مطالعه خط به خط کتاب درسی به صورت دقیق و تحلیلی
      برای تست های سخت نسل جدید شیمی کنکور باید صبر کنم تا آخر شهریور بین این 3 تا ( شیمی آزمون فار/ موج آزمون شیمی نشر الگو/ شیمی تکمیلی-پیشرفته مبتکران) با توجه به ویرایش 96 یکی رو انتخاب کنم.

چه کتاب آزمون فار و یا موج آزمون نشر الگو رو برای پایه و پیش بخوام کار کنم باید قبلش شیمی های واجب مبتکران رو با تستشاش حل کرده باشم!
      شیمی های ازمون پایه و پیش فار یا نشر الگو هر کدوم چیزی حدود 1100 صفحه اند.
      کاشکی انتشارات مبتکران برای کنکور 96 یه دستی رو کتاباش بکشه و دوم و سومش رو مثل پیش ویرایش کنه تا لازم نباشه یه گونی کتاب بخریم... اگه این کارو کنه دوباره مبتکران مثل چند سال پیش می افته رو زبون ها و نشر الگو و فار فروششون کم میشه...

10- دور دنیا در 4 گاج ساعت عمومی و اختصاصی برای هفته اخر

برنامه ریزیم برای تابسون اینه که حدود 60 درصد از کل حجم هر درس رو تا پایان تابستون تموم کنم (مطالعه 2 دور هر مبحث) و از آزمون 25 مهر برم قلمچی. یه سوال دیگه به نظرتون برای یک فرد فارغ تحصل مطالعه 3 نوع درس اختصاصی و 1 نوع عمومی درهر روز (جمعاً 4 نوع) نرماله؟ یا نه؟

یه سؤال دیگه با فرض بر اینکه هردرس رو تقریبی 60 بزنم و معدل کتبی نهای سال سوم 19/20 باشه و 4 تا درس پیش که نهایی بود هم رو 18 گرفته باشم و هیچ سهمیه جانبازی و .... هم نداشته باشم رتبه ام داخل منطقه 3 حدود چند میاد؟

موفق باشید.
      منابعت کامل ئ عالیه البته برای عربی 1 منبع دیگ مثل نشرالگو رو هم کار کن برای ریاضی هم اگه فرصت کردی ی منبع کمکی دیگر رو هم استفاده کن
      اگه بتونی به برنامه ای ک ریختی عمل کنی موفقی
      4 نوع درس به نظرم زیاده و شاید تمرکزت روی هر مبحث رو کم کنه بهتره بحای 3 اختصاصی 2 اختصاصی هر روز بخونی و با وقت بیشتر
      در مورد سوال اخرت با زدن 60 تو هر درس مطمنن به رتبه زیر 400 منطقه 3 خواهی رسید ....

5. Top | #95
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه عربی رو در سطح معمولی بلد باشی چی؟
      اولویت اول برای دانش آموزان مبتدی و 0 درصد عربی = عربی کامل گاج
      اولویت اول برای دانش آموزان با پایه قوی و متوسط برای خوندن حرفه ای تر عربی = عربی سفید گاج
      چرت ترین و مزخرف ترین کتاب عربی = عربی جامع خیلی سبز تألیف غزال موسوی

سلام.‌..من خواهرم سال دوم ایادفیلی رو تموم کرد برای عربی...امسال داره درسای دوم رو جمع میکنه سال سومه...عربی۹۲رو۸۰زده بود...من از این کارش یه نتیجه گرفتم خوب درس خوندن و خوب تست زدن...عربی اصلا بلد نبود...اصلا...

فرستاده شده از HUAWEI G750-U10ِ من با Tapatalk

6. Top | #96
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منابع خوبى انتخاب كردى واقعا...فقط به نظرم ژنتيك تخته سياه رو هم بگير و ژنتيك رو از روى اون كار كن.

و يك توصيه طلايى تو زيست:

از هر منبعى و كتابى و شخصى،يا نكاتى كه خودت در ميارى،همرو تو كتاب درسى زيست تو صفحات مربوطش حاشيه نويسى كن،كارى كن كه كتاب درسيت بشه زيست شناسى جامع شخصى خودت.

به شدت تاثير داره اين كار و اگر نكات كتاباى ديگه رو وارد كنى تو كتاب خودت جا افتادن مطلب و يادآورى و تصوير ذهنى خوبى پيدا مى كنى. علاوه بر نكات،رمز و علائم و نمودار بكش،دور موارد كليدى خط بكش،دور قيد ها خط خاصى بكش.
      ویرایش توسط ARYAN : 26 تیر 1395 در ساعت 15:00

7. Top | #97
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ARYAN نمایش پست ها
      منابع خوبى انتخاب كردى واقعا...فقط به نظرم ژنتيك تخته سياه رو هم بگير و ژنتيك رو از روى اون كار كن.

و يك توصيه طلايى تو زيست:

از هر منبعى و كتابى و شخصى،يا نكاتى كه خودت در ميارى،همرو تو كتاب درسى زيست تو صفحات مربوطش حاشيه نويسى كن،كارى كن كه كتاب درسيت بشه زيست شناسى جامع شخصى خودت.

به شدت تاثير داره اين كار و اگر نكات كتاباى ديگه رو وارد كنى تو كتاب خودت جا افتادن مطلب و يادآورى و تصوير ذهنى خوبى پيدا مى كنى. علاوه بر نكات،رمز و علائم و نمودار بكش،دور موارد كليدى خط بكش،دور قيد ها خط خاصى بكش.
      اره راست میگید/ با این ماژیک رنگی ها (هایلایت) هر چی از تابستون تا حالا میخونم علامتش میزنم.

8. Top | #98
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط آقا ارمیا نمایش پست ها
      فمستم آفرین
      منم یکسری مشکلات بود ‌همشم در این خلاصه ‌میشد که خریت کردم درس بخوندم
      به احتمال زیاد منم خواهم ماند و رقیب ‌خواهیم بود
      انشاالله موفق باشی و مهر سال 96 با هم هم کلاسی شیم تو شهیدبهشتی دانشکده پزشکی

وسط درس خوندن برای 96 رفتم رو جلسه 95 ! کمتر از نصف کتاب ها رو خونده بودم!ناقص و بدون مرور....
      الآن دارم ادامه برنامه تابستون رو برای 96 اجرا میکنم.

درصد های 95 :

ادبیات 41%
      عربی 38%
      دینی 40%
      زبان 36%

ریاضی 36%
      فیزیک 33%
      زیست 21%
      شیمی (یا قمر بنی هاشم ! ) 6%
      زمین 8% (از امتحان نهایی سوم یه چیزایی اومد تو ذهنم)
      دیپلم منطقه 3
      رتبه تخمینی امسال 4500
      ویرایش توسط ali21 : 28 تیر 1395 در ساعت 14:01

9. Top | #99
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز.
      ممنون از پیامت و ببخشید که دیر جواب میدم. کشیک هام یه مقدار فشرده بود این مدت.
      من سال 89 کنکور دادم و نمیدونم منابعی که من خوندم الان هستن اصلا یا نه و اینکه چقدر در حال حاضر به درد میخورن.
      من این منابع رو خوندم:

ادبیات: سبز گاج و تست های گاج. درصدم شد 78
      دینی: فکر کنم گاج زدم و آخر سر هم سوالای سال های قبل از رو کتاب سازمان سنجش. درصدم 78
      عربی: فوت و فن عربی و کلاس خصوصی. درصدم 96
      زبان: شهاب اناری. درصدم حدود 70 اگه اشتباه نکنم

زمین: یه کتاب خلاصه بود از خیلی سبز. درصدم 6
      ریاضی: جامع خیلی سبز. درصدم 68
      زیست: خیلی سبز. درصدم 78
      فیزیک: خیلی سبز. درصدم 60
      شیمی: بهمن بازرگانی. درصدم 61

این منابع رو من چندین بار خوندم. برای هر بار آزمون قلم چی من تمام قسمت های آزمون رو از اینا یه بار دیگه میخوندم و نمیگفتم مثلا این چون تو آزمون قبلی بوده پس بلدم ولش کن
      رتبه م توی زیرگروه پزشکی حدود 700

البته سبک کنکور اون زمان فرق داشت. الان میشنوم بچه ها میگن کنکور خیلی سخت شده.

موفق باشی
      توضیح عکس پروفایل: جراحی Transcatheter Aortic Valve Implantation یا به اختصار TAVI یکی از روش های جدید تعویض دریچه بدون نیاز به باز کردن قفسه سینه می باشد که با همت پزشکان در حال حاضر در چندین مرکز در ایران در حال انجام است. ایران جزو نخستین کشورهایی است که با این تکنیک عمل های تعویض دریچه را انجام میدهد.

تاپیک معرفی رشته پزشکی عمومی و توضیحات در مورد رشته های تخصصی و فوق تخصصی
      ویرایش توسط alireza_ss : 30 تیر 1395 در ساعت 20:45

10. Top | #100
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اصلا تو بيشتر درسا نه تنها يه منبع كاملا جواب گو هست بلكه چند منبع كردنش ضرره!!

11. Top | #101
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اره باو
      همه اینجا چرت و پرت میگن
      اصن سخت نگیر
      من با ستاره دارای میکرو فیزیک 67 زدم
      کلنم از هر درسی ی منبع داشتم
      غیر از فصل آخر شیمی پیش 2 ک حسه خلاصه نویسی نداشتم
      فیل خوندم
      کله عمومیام 75 شد
      تخصیصیا غیر فیزیک 56
      1312 region1

12. Top | #102
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aliafsh98 نمایش پست ها
      اره باو
      همه اینجا چرت و پرت میگن
      اصن سخت نگیر
      من با ستاره دارای میکرو فیزیک 67 زدم
      کلنم از هر درسی ی منبع داشتم
      غیر از فصل آخر شیمی پیش 2 ک حسه خلاصه نویسی نداشتم
      فیل خوندم
      کله عمومیام 75 شد
      تخصیصیا غیر فیزیک 56
      ببخشید رتبه شما چند شد؟

13. Top | #103
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها یه سوال..راستش من شیمی سال سومو تازه شروع کردم..خب همه میگن برو فیل بخون جمع بندیو فلان اما من اصلااا نمیتونم اینجوری بخونم
      ..کتاب خیلی سبز رو دارم از روی اون میخونم تستاشم نمیتونم یکی درمیون بزنم باید همشو بزنم
      بنظرتون اگ هر روز یه ساعت یا یه ساعتونیم تو برنامم باشه تو مدت 50 روز نمیتونم تمومش کنم درصورتی ک همه تستاشو بزنم کلا؟؟

و همینطور فیزیک برای پایه خیلی سبز دارم و برای پیش نشرالگو..بازم مثل شیمی وسواس دارم باید تک تک تستارو بزنم..بنظرتون تو حدود 60 یا 50 روز اگ هر روز تو برنامم باشن میتونم فیزیک پایه رو تموم کنم؟با پیش مشکل چندانی ندارم مشکل اصلیم پایست ک باید تا 7 بهمن تمومش کنم

؟؟؟؟؟؟
      پ ن: نمیدونم کجا بپرسم که زود به جواب برسم

ممنون میشم جواب بدید

14. Top | #104
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sh_1998 نمایش پست ها
      بچه ها یه سوال..
      پ ن: نمیدونم کجا بپرسم که زود به جواب برسم

ممنون میشم جواب بدید
      کسی نمی تونه بهت بگه.
      مسئله حل کردن هر کی متفاوته بعضی ها بیشتر آنالیز می کنن بعضی ها کمتر.
      خودت باید ببینی که در روز تو اون تایم می تونی چند تا تست بزنی.
      بعد در سی ضرب کنی ببینی در ماه چند تا تست میشه. و ببینی چند ماهه تموم میشه.

15. Top | #105
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eng-o نمایش پست ها
      کسی نمی تونه بهت بگه.
      مسئله حل کردن هر کی متفاوته بعضی ها بیشتر آنالیز می کنن بعضی ها کمتر.
      خودت باید ببینی که در روز تو اون تایم می تونی چند تا تست بزنی.
      بعد در سی ضرب کنی ببینی در ماه چند تا تست میشه. و ببینی چند ماهه تموم میشه.
      ممنون..کلا منظورم این بود ک مثلا کار درستیه یا نه
      اخه خیلیا میگن الان دیگ فرصت برای خوندن منابع حجیم نیست...نمیدونم والا
      ممنون بابت راهنماییتون

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 678 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)