خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سوالات درک مطلب عربی تجربی

سلام خوبین.
      بچه ها می شه کلاٌ درک مطلب عربی تجربی 96 رو همین جا حلش کنین و ترجمش کنین ؟ در پاسختون بگین علت حذف گزینه های دیگر چیه؟ عکسشو اینجا می ذارم.
      اون جمله هایی رو که هایلایت کردم نمی تونم پی به معنی و مفهومشون ببرم. کلماتی هم که زیرش خط کشیدم معنیشونو نمی دونم( یه حدسایی می زنما! ولی مطمئن نیستم). سوال ها و گزینه هاشونم جای خود داره!
      بدون معنی کلمه ها چه جوری درک مطلب رو حل کنم ؟ این جور درک مطلب ها رو چه جوری باید حل کرد ؟ (اصل مفهوم در همون 2 ، 3 خط اوله! )
      من چند تا پاسخ تشریحی عربی دانلود کردم دیدم ناکامل بودن و تازه اشتباه زده بودن!

capture2.jpg

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      آقاي زارع زحمت كشيدن روش خوندن عربي رو كامل گفتن
      روش خوندن دروس برای کنکور

من كتاب درك مطلب عربي راه انديشه رو خريدم جواباشم درسته

58247949-b0d5-44da-a9a4-e246a6f10d83.jpg
      88b2b5b5-f798-4e09-a528-0bd39592b3f1.jpg
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست be687866-da49-4196-acf6-c12e2b8b2bf8.jpg  

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zombie نمایش پست ها
      آقاي زارع زحمت كشيدن روش خوندن عربي رو كامل گفتن
      روش خوندن دروس برای کنکور

من كتاب درك مطلب عربي راه انديشه رو خريدم جواباشم درسته

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 58247949-B0D5-44DA-A9A4-E246A6F10D83.jpg
مشاهده: 222
حجم: 59.5 کیلو بایت
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 88B2B5B5-F798-4E09-A528-0BD39592B3F1.jpg
مشاهده: 221
حجم: 87.9 کیلو بایت
      خدا خیرتون بده!
      بالاخره فهمیدیم سرجلسه چی خوندیم!
      همه چی آرومه, من چقدر خوشحالم!

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تدریس استراتژی حل عربی به شیوه افق | مهبد سیحون|عربی 100
      اين فايلو قبلا گوش دادم خيلي عالي توضيح ميدن، پيشنهاد ميكنم گوش بديد، فايلشم الان چك كردم براي دانلود سالمه!
      موفق باشيد

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zombie نمایش پست ها
      تدریس استراتژی حل عربی به شیوه افق | مهبد سیحون|عربی 100
      اين فايلو قبلا گوش دادم خيلي عالي توضيح ميدن، پيشنهاد ميكنم گوش بديد، فايلشم الان چك كردم براي دانلود سالمه!
      موفق باشيد
      کلاً نمی شه بدون دونستن کلمه (کلمات "یقضیه" و "ینضج" "الرّبح" "متجره" "قمّته" "اسفل" "منتبهین" ...) حلش کرد. این متن رو نباید می ذاشتن در کنکور. یا حداقل بهتر از متنش سوال طرح می کردن.
      چرا سوال 37 ، گزینه ی 4 درسته ولی گزینه ی 1 رو درست نگرفته طراح (خوبه حکیمه سه بار پشت سر هم گفت تلاش تلاش تلاش، طراح اولین گزینه اینو آورده بعد سعی کرده با آوردن قید "الا" "فقط تلاش (انحصاری کردنش)" سعی کنه گزینه رو دام کنه (عوامل دیگری هم است فقط تلاش نیست تلاش بیشترین نقش رو داره نه تنها نقشرو. مسخره!) ؟ اصلاً گزینه ی 4 رو از کجای متن برداشت کرده ؟ (چنگ بزنیم به ظواهر کارها بدون خوب انجام دادنشان؟! (مثلاً منظورش این بوده سرتو بنداز پایین کار نداشته باش (چنگ بزن!) تا آخر کار رو انجام بده، یه جورایی اشاره به همون قسمت کوه ساختن حکیمه و آخرین سنگ) => کلا مفهوم متن اینه : کارها رو تا آخرش انجام بدیم. توقع پیروزی قریب الوقوع رو نداشته باشیم. نبوغ بدون تلاش نمی تواند باعث موفقیت شود.تلاش خیلی مهمه)
      این که نشد گزینه طرح کردن.

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hopluk نمایش پست ها
      کلاً نمی شه بدون دونستن کلمه (کلمات "یقضیه" و "ینضج" "الرّبح" "متجره" "قمّته" "اسفل" "منتبهین" ...) حلش کرد. این متن رو نباید می ذاشتن در کنکور. یا حداقل بهتر از متنش سوال طرح می کردن.
      چرا سوال 37 ، گزینه ی 4 درسته ولی گزینه ی 1 رو درست نگرفته طراح (خوبه حکیمه سه بار پشت سر هم گفت تلاش تلاش تلاش، طراح اولین گزینه اینو آورده بعد سعی کرده با آوردن قید "الا" "فقط تلاش (انحصاری کردنش)" سعی کنه گزینه رو دام کنه (عوامل دیگری هم است فقط تلاش نیست تلاش بیشترین نقش رو داره نه تنها نقشرو. مسخره!) ؟ اصلاً گزینه ی 4 رو از کجای متن برداشت کرده ؟ (چنگ بزنیم به ظواهر کارها بدون خوب انجام دادنشان؟! (مثلاً منظورش این بوده سرتو بنداز پایین کار نداشته باش (چنگ بزن!) تا آخر کار رو انجام بده، یه جورایی اشاره به همون قسمت کوه ساختن حکیمه و آخرین سنگ) => کلا مفهوم متن اینه : کارها رو تا آخرش انجام بدیم. توقع پیروزی قریب الوقوع رو نداشته باشیم. نبوغ بدون تلاش نمی تواند باعث موفقیت شود.تلاش خیلی مهمه)
      بله همينطوره شما خيلي كامل بررسيش كرديد، منم متناي كنكور ميخونم اكثرشون همينجوره، يكي دو سوالش خيلي سليقه اي طرح ميشه معلوم نيس از كجا بايد فهميد جواب طراح كدومه!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها تیک 8 گاج رو بخونیم از پس لغتای این مت برمیایم؟؟

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط black diamond نمایش پست ها
      كلا فك كنم ٤ تا كتاب لغت عربي باشه ١) تيك ايت گاج ٢) لغت خونه عربي راه انديشه ٣) لقمه لغات عربي مهروماه ٤) لغات عربي تخته سياه
      فك نكنم تفاوتي باهم داشته باشن نمونه صفحه هاشون رو از سايت انتشاراتا ببينيد، من لغت خونه عربي رو دارم خوبه.
      دامنه لغاتتون خوب باشه كمك ميكنه ولي بازم لغت ناآشنا تو كنكور زياد ميدن فقط بايد متن زياد كار كنيد.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط black diamond نمایش پست ها
      فکر نکنم !

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      از این که امسالم اینجور بشه می ترسم

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      حرف تمام بزرگ های عربی کنکور اینه
      به من میرم روی جلسه 21 سوال عربی رو پاسخ بدم(اکثر زرنگ ها روی 4 سوال درک مطلب عربی تمر کز نمی کنن)
      اول 21 سوال عربی رو میزنن بعد میرن سراغ دینی و بعد انگلیسی اگه دو ردینگ رو خوندن و وقت بود میان سراغ ذرک مطلب عربی

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کلاً نمی شه بدون دونستن کلمه (کلمات "یقضیه" و "ینضج" "الرّبح" "متجره" "قمّته" "اسفل" "منتبهین" ...) حلش کرد.
      این کلماتی که گفتی توی کتاب اومده ؟؟ لغت ها - یا متن درس ها - یا تمرین ؟؟

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      إن الفیل بخرطومه یتناول أغصان.
      الفیل یحافظ علی صغاره.
      اینا واسه 94 ریاضیه... چرا اینا جمله فعلیه حساب شدن؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن