خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 567 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 76 به 90 از 107
    1. Top | #76
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      واقعاچراریاضیای تیزهوشان شهرماهم یکی یکی دارن میرن سمت تجربیجامعه فقط دکترمیخواد مگه
      بیا دِل بَر دلِ پر دردِ من نِه

2. Top | #77
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masome-alavi نمایش پست ها
      واقعاچراریاضیای تیزهوشان شهرماهم یکی یکی دارن میرن سمت تجربیجامعه فقط دکترمیخواد مگه
      چون در حال حاضر و همین الان ما بیشترین فارغ الحصیل رشته های فنی مهندسی رو داریم و بهترین درآمد (به جز مدیرا و دارندگان #ژن_خوب ) مربوط به پزشکهای جامعه اس
      اما فکر میکنم 10 سال اینده شرایط اینجوری نباشه چون داره روز به روز ظرفیت پزشکی اشباع تر و فنی مهندسی خالی تر میشه
      البته هیچکس از آنده خودش خبر نداره

3. Top | #78
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_mirzade نمایش پست ها
      مراقب خودت باش. عالم. پزشک. ادم .پرستیژ فقط مال تجربیهاست
      عاقل شمایین
      ریاضی ها نادان هستند

واقعا عقل نداری تو اگه داشتی این حرفو نمیزدی������������
      متاسفم با این افکارت
      منم ریاضی عزیزم

4. Top | #79
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عاخه خیلی عجیبه توخونواده ما هرکی مهندس شده درآمدش هزاربرابر بیشتر ازیه پزشک عمومی شده بازهمه میگن پزشکی درآمدداره

5. Top | #80
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      به نظر من خوب مهندسا حق دارن بیان تجربی کنکور بدن
      یکی از فامیلای ما توی علمو صنعت مهندسی شیمی خوند ،لیسانس وفوق ،حالا الان بنده خدا رفته تو این شرکتای هرمی داره کار میکنه بهش ماهی 1/5میدن
      این واقعا حقش نیست
      خودم چند هفته پیش رفته بودم دکتر .اقای دکتر 1:30مردمو تو مطبش منتظر گذاشته بود ورفته بود پیاده روی.باهاشم که حرف میزدی نمیذاشت حرف بزنی زود میگفت:دارو نوشتم زود خوب میشی
      ماشالا دیگه دکترا هم مافیا دارن .دکتره با ازمایشگاه،داروخونه ...بیزینس را انداختن به هم دیگه نون قرض میدن

به هر حال الان بهترین شغل پر درامد تو کشور ما پزشکیه

بچه های انجمنی که ایشالا قراره پزشک شیم ،تورو خدا با مریضامون مهربون باشیم وبراشون وقت بذاریم

یاعلی
      ویرایش توسط سحر96 : 09 شهریور 1396 در ساعت 21:45

6. Top | #81
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masome-alavi نمایش پست ها
      عاخه خیلی عجیبه توخونواده ما هرکی مهندس شده درآمدش هزاربرابر بیشتر ازیه پزشک عمومی شده بازهمه میگن پزشکی درآمدداره
      یه پزشک عمومی خیلی مبتدی ماهی دو میلیون درامد داره ، تو خانواده شما مهندساتون هزار برابر یعنی ماهی دو میلیارد تومن در امد دارن ؟؟؟؟ اگه منو با ماهی ۱.۵ میلون استخدام میکنن بیخیال پزشکی شم.

7. Top | #82
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دقیقا هزاربرابر درنظرنگیرولی خو خیییلی بیشتراز2میلیونه

8. Top | #83
      نفر برتر کنکور

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      مشکل اصلی اینه که تو جامعه ما جا افتاده : رشته پزشکی عالیه !!! بری پزشکی تمومه !!! فقط پزشک ها موفق هستن !!!
      درصورتی که اصلا اینجوری نیست ، شخصا از یه پزشک حرفه ای که چندین ساله میشناسمش پرسیدم .
      موفقیت تو پزشکی کار هر کسی نیست ، و افراد موفق هم به خاطر علاقه شون رفتن ، نه به خاطر درآمد .
      بعنوان مثال شخصی مانند پروفسور سمیعی ، آیا به خاطر درآمد پزشکی خونده ؟! نه . اون عاشق و دیوونه ی علم پزشکی بوده .
      اگر رشته ریاضی باشی و لیسانس رو از یه دانشگاه خوب بگیری ، به راحتی میتونی اپلای کنی برای خارج .

9. Top | #84
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Janvaljan نمایش پست ها
      یه پزشک عمومی خیلی مبتدی ماهی دو میلیون درامد داره ، تو خانواده شما مهندساتون هزار برابر یعنی ماهی دو میلیارد تومن در امد دارن ؟؟؟؟ اگه منو با ماهی ۱.۵ میلون استخدام میکنن بیخیال پزشکی شم.
      ماهی دو میلیون؟؟؟
      کجای کاری داداش؟
      الان تو شهر ما یه پزشک عمومی هست تو اورژانس فقط استامینوفین و کدئین مینویسه هفته ی هم 3-4 روز میره بیمارستان ماهانه 15 میلیون می گیره دو تومن چیه بابا؟؟؟!!!
      بیاین خودمون رو گول نزنیم دیگه هر قدر هم حساب کتاب کنی درآمد یه نفر که تو پزشکی ناکجا آباد خونده از درآمد یه شخصی که تو صنعتی شریف برق یا کامپیوتر و ... خونده بیشتره
      منم میدونم علاقه مهمه ولی وقتی پولی توش نباشه به چه دردت میخوره من یه دوستی دارم ( البته دوست هم نمیشه گفت یه 10 سالی ازم بزرگتره خخخ ) عاشق کامپیوتر بود ولی آخر سر منصرف شد کنکور تجربی داد میگه الان خیلی راضی ام درآمد خوب خونه ی خوب ماشین خوب خلاصه همه چی عالیه اگه میرفتم کامپیوتر رو میخوندم فوق فوقش الان با ماهی 1 تومن تو یه اداره کار می کردم
      خلاصه تو ایران یا باید واقعا مغزت کار کنه خودت یه بیزنسی راه بندازی یا دکتر شی یا بابات انقدر پول داشته باشه که با احتساب تورم یه چک بهت بده که تا 60 سال آینده تامینت کنه
      هر قدر هم بگیم مهندسی خوبه بازم ته دلمون میدونیم اصلا هر کشوری هم بری باز درآمد پزشکای ایران از درآمد مهندسای اپل و گوگل هم بیشتره
      به هر حال وضعیت کشور فعلا همینطوره بعید هم میدونم تا 100 سال آینده تغییری بکنه پس تلاشتون رو بکنین یکی از همین سه رشته ی تجربی رو قبول شین یا کم کمش رشته های پیرا پزشکی که واقعا درآمد خوبی داره ( دختر عمه ی من سوپروایزر هستش ماهانه بهش 8-10 تومن میدن زندگی خوبی هم داره )
      من شخصا اینو تجربه کردم: رفتار مردم با کسی که پزشکی خونده اونم پردیس تو یه دانشگاه دره پیت و رفتار مردم با یه کسی که تو دانشگاه صنعتی شریف کامپیوتر خونده واقعا به اون پزشکه بیشتر از ارزشش بها میدادن
      آقا خلاصه بعد این حرفا نمیگم مهندسی بعده نمیگم درآمد نداره داره ولی در حد رشته های پزشکی نیست
      کسی هم که با حرفای من موافق نیست لازم نمی بینم منشنم کنه چون جواب نمیدم انشاالله هر چی میخواین همون بشه ولی آخر سر به این نتیجه میرسین...
      # خودمون رو الکی امیدوار نکنیم
      ویرایش توسط tabrizcity : 10 شهریور 1396 در ساعت 00:44

10. Top | #85
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      خب همانطوريكه حدس ميزدم نهضت همچنان ادامه دارد و احتمالا اين تاپيك تا خود كنكور 97 ادامه داره ....

ببينيد بچه ها , رشته هاي مهندسي هم توشون پول هست. حتي همين الان. شركت هاي مهندسي زيادي هستن بخصوص پيمانكاري هاي وزارت راه و يا نيرو كه چند ده ميلياردي پروژه دارن. سود آوريشون از در آمد هر بيمارستان خصوصي و پزشك فوق تخصصي كه حساب كنيد بيشتره. تاره شركت هاي خيلي بيشتري هستن كه پروژه هاي كوچيك و متوسط بر مي دارن و اونها هم در آمد زايي خوبي داره.

اگه تو اداره هايي مثل برق منطقه اي و ... هم بريد حقوق خيلي از مهندساني كه ليسانس دارن و سابقه خيلي بالايي هم ندارن ( 5-6 سال) حدود 4-6 تومن هست. تو نيروگاه هاي توليد برق خصوصي من برادر دوستم داره تويكي از شهرستانهاي اطراف شيراز كار مي كنه شيفت 48 ساعته بعد هم 48 ساعت آف با فوق ايسانس مهندسي برق قدرت دانشگاه آزاد ماهي حدود 8 تومن در مياره. الان هم ميخواد بره كانادا نه براي تحصيل بلكه براي كار. چون تجربه كار نيروگاهي داره.

پس اين دوستمون كه ميگه در امد مهندساي فاميلش از 2 ميليون بيشتره راس ميگه. اونيكي دوستمون هم كه ميگه اگه كاري با در امد 1.5 هم گيرش بياد كلاشو ميندازه هوا اونم راس ميگه /

كلا تو صنعت هميشه پول هست. فراوون ولي خب طبيعيه گير همه نمياد.

مشكل رشته هاي مهندسي تو ايران توليد تعداد بسيار بسيار زيادي مهندس بيسواد در يه بيزينس به اسم آموزش عالي در ايران هست. اونم تو يه رشته هايي مثل كامپيوتر , الكترونيك ,مخابرات , , .... كه بازار داخلي ما نياز چنداني نداره بهشون چون اين رشته ها قسمت عمده سود آوريشون بر اساس صادرات محصولات مهندسي به خارج هست كه ما تو اين زمينه تقريبا حرفي براي گفتن نداريم .
      تو رشته هاي مثل عمران , برق گرايش قدرت يا مهندسي مكانيك كه صنعت ما هميشه محتاج اين جور رشته ها بوده هم تعداد بسيار زيادي به اصطلاح مهندس تربيت شد كه نه تنها كار عملي بلد نيستن حتي از لحاظ تئوري هم سواد پاييني دارن.

نتيجه اين ميشه كه تقاضا كم عرضه زياد . حالا كي اين وسط كار گيرش مياد به نظرتون ؟ ما ايرانيها هم كه خداي ادعا و غرور.

با هر كي صحبت مي كني اصلا قبول نميكنه كه سواد نداره و كار بلد نيست . همه خودشون رو يه ايلان ماسك در نظر مي گيرن كه تو اين مملكت حقشونو خوردن و بايد برن از اين خراب شده ...
      در حالي كه ثابت شده اگه شما توايران موفق بودي ( در سطح خودت و نسبي ) اونور هم موفق ميشي . برعكسش براي 90 درصد افراد صادق نيست.

شما يه نگاه به همين انجمن بندازيد. كلي تاپيك هست به عنوان / توصيه سال بالايي ها براي وروديهاي جديد / همش هم نوشته هاش در مورد اينه كه اقا چجوري با جنس مخالف رفتار كنيم . چجوري تو دانشگاه تابلو نشيم چجوري فلان و چجوري بهمان
      هميه اينا خوبه ولي دريغ از يه توصيه كه چجوري درس بخونيد . چه فعاليت هاي اضافه اي داشته باشيد . چجوري چهار سال عمرتون رو هدر نديد و ...
      فقط هم اينجا اينجوري نيست ها . شما بريد توانجمن هاي تخصصي و تلگرام دانشجوهاي مهندسي و ... هم وضع همينه. براي سال بالايي ها هم همينه. فقط اونجا ديگه اوج فعاليت تخصصي ميشه كسي نيست تمرينامو انجام بده؟ . كسي نمونه سوال نداره. ؟كسي پروژه نداره من از روش كپي كنم ؟

اين كه رشته رياضي داوطلب هاش كم بشن اصلا بد نيست خيلي هم خوبه. اقلا كساني كه واقعا علاقه و پشتكار و استعدادشو دارن برن اين رشته ها. مشكل تنها اينه كه بيزينس اموزش عالي ايران هنوز دلش نمياد طمعشو كم كنه و تعداد پذيرش رو به سطحي برسونه كه منطبق با نياز هاي كشور باشه. تا اين طمع هست متاسفانه مهندس بيكار هم هست چون خيلي هايي رو كه اصلا نبايد راه ميدادن الان دارن مدرك مهندسي هم دستشون ميدن.

بر عكس رشته هاي پزشكي هم تا وقتي كه وزارت بهداشت ظرفيت پذيرشش رو پايين نگه داره اصلا مهم نيست كه يه ميليون داوطلب هم تو كنكور تجربي شركت كنن. رقابت بايد باشه صرفا براي ورود تاپ ترين ها . تنها شايسته ترين ها بايد بتونن وارد بشن . در آمد پزشك هم نوش جونش كه 100 برابر يه مهندس بيسواد هست يا يه كارگر شهرداري . قرار نيست كه همه با هم برابر باشن. كمونيزم رو يه بار بشريت قرن بيستم تجربه كرد و براي هفت پشتش كافي بود
      ویرایش توسط stephanie : 10 شهریور 1396 در ساعت 13:15

11. Top | #86
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      یه چیزایی اینجا مینوسین ادم شاخ در میاره
      پزشکی عمومی ماهی 15 میلیون ؟؟
      خیلی خنده داره
      این حرفا به خدا اینجوری که فکر میکنین نیست
      تازه جالب تر از اینه که دکتره میاد 4 تا استامینوفن اینا مینوسه یهو میان بهش ماهی 15 میلیون میدن
      انگار عاشق چشم ابروهاشن
      که یهو برا 4 تا استامینوفن مهاهی 15 میلیون به یکی بدن
      کجاس ادرس بیمارستان که ایشون بگین ما هم بریم با ایشون مصاحبه کنیم راز موفقین ایشون بفهمیم که چطور تونستن با 4 تا استامینوفن نوشتن
      ماهی 15 میلیون در بیارن؟؟
      بابا دکتر متخصص جراحی تو طرح ماهی 2 میلیون با انقدر درس خوندن حقوقش اینه
      بابا پاشین ترو به هر کی میپرستین انقدر رویایی فکر نکنین
      دیگه با حضور وزیر بهداشت مجترم اقای هاشمی که یه باره وضع پزشکا داغون شده

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

12. Top | #87
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arefeh78 نمایش پست ها
      خیلی خنده داره
      تازه جالب تر از اینه که دکتره میاد 4 تا استامینوفن اینا مینوسه یهو میان بهش ماهی 15 میلیون میدن
      انگار عاشق چشم ابروهاشن
      کجاس ادرس بیمارستان که ایشون بگین ما هم بریم با ایشون مصاحبه کنیم راز موفقین ایشون بفهمیم که چطور تونستن با 4 تا استامینوفن نوشتن
      خانم جان مثل اینکه وارد اجتماع نشدی شما الان برو از یه پزشک عمومی درآمدش رو بپرس کمتر از 10 تومن گفت بیا هر چی از دهنت در میاد به من بگو
      پسر خاله ی من متخصص ارتوپدی هست به گفته ی خودش هم درآمدش هم ماهانه کمتر از 60 تومن نیست اون میگفت من خودم تو دوران پزشکی عمومی 12 تومن می گرفتم ( البته بعد دو سه سال تخصص گرفته )حالا راستو و دروغش با خودش ولی انصافا خودتو به گیجی نزن الان درآمد یه کارمند بانک ماهی 4 تومنه درآمد دکتر نباید سه 4 برابرش باشه الان تو شهر ما یه متخصص رادیولوژی هست درآمد روزانش شاید بالای 10 تومن هم باشه وقتی یه چیزی رو نمیدونی چرا میای نظر میدی اول برو تحقیق کن ببین چقدر اطلاعات داری بعدا بیا در موردش حرف بزن
      تمامی چیزایی هم که گفتم دو نه به دونه شماره و مدرکشم دارم خواستی پاشو بیا تبریز ببرم بهت نشون بدم که چطوری با 4 تا دونه استامینوفون و 4-5 تا قرص سرماخوردگی درآمد ماهیانش 15 تومنه دیگه دروغگو هستیم هممون ولی تا 15 میلیون نمیتونیم دروغ بگیم
      شما هم یکم سعی کن خودتو اصلاح کنی خانم جان
      اینجاست که میگن دختر است دیگر ولش کنید به حال خودش ( البته استثنا هم داره ها بعضی از دخترا واقعا مغزشون یه چیزی می کشه ولی شما مثل اینکه جزو اونا نیستی...)
      ویرایش توسط tabrizcity : 10 شهریور 1396 در ساعت 14:36

13. Top | #88
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Paxton نمایش پست ها
      مشکل اصلی اینه که تو جامعه ما جا افتاده : رشته پزشکی عالیه !!! بری پزشکی تمومه !!! فقط پزشک ها موفق هستن !!!
      درصورتی که اصلا اینجوری نیست ، شخصا از یه پزشک حرفه ای که چندین ساله میشناسمش پرسیدم .
      موفقیت تو پزشکی کار هر کسی نیست ، و افراد موفق هم به خاطر علاقه شون رفتن ، نه به خاطر درآمد .
      بعنوان مثال شخصی مانند پروفسور سمیعی ، آیا به خاطر درآمد پزشکی خونده ؟! نه . اون عاشق و دیوونه ی علم پزشکی بوده .
      اگر رشته ریاضی باشی و لیسانس رو از یه دانشگاه خوب بگیری ، به راحتی میتونی اپلای کنی برای خارج .
      به راحتی اپلای کنی؟
      بعدش هرچی پروژه سودآوره دستا اوناییه که ژن خوب دارن
      اپلای به اندازه گفتنش اصن راحت نیست
      حاضرم در مورد سختی هاش کلی بحث کنیم
      موفقیت در هیچ جایی کار هرکسی نیست
      تازه اگه کارشناسیت تموم شه تو یه دانشگاه خوب که 4-5 سال زمان برده حدود 8 سال هم باید مستر و Phd بخونی
      اره پزشکی کار هرکسی نیست اما یه معدل بالا تو شریف مثلا واسه فول فاند و کلی هم خارج خوندن هم کار هرکسی نیست
      منم اگه درکی از زیست داشتم و حالیم میشد همین راه اقای موسوی عزیز رو مثل خیلی از دوستام طی میکردم

14. Top | #89
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arefeh78 نمایش پست ها
      خیلی خنده داره
      انگار عاشق چشم ابروهاشن
      خیر خانم.پزشک متخصص در دوران طرح بیشتر از 10 تومن حقوقشه.در دوران رزیدنتیه که یک یک و خورده ای میگیره
      حتی طرح عمومی هم از 5-6 تومن بیشتر حقوق داره
      لطفا بدون اطلاعات سخن نگوییم
      با سپاس

15. Top | #90
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tabrizcity نمایش پست ها
      خانم جان مثل اینکه وارد اجتماع نشدی شما الان برو از یه پزشک عمومی درآمدش رو بپرس کمتر از 10 تومن گفت بیا هر چی از دهنت در میاد به من بگو
      پسر خاله ی من متخصص ارتوپدی هست به گفته ی خودش هم درآمدش هم ماهانه کمتر از 60 تومن نیست اون میگفت من خودم تو دوران پزشکی عمومی 12 تومن می گرفتم ( البته بعد دو سه سال تخصص گرفته )حالا راستو و دروغش با خودش ولی انصافا خودتو به گیجی نزن الان درآمد یه کارمند بانک ماهی 4 تومنه درآمد دکتر نباید سه 4 برابرش باشه الان تو شهر ما یه متخصص رادیولوژی هست درآمد روزانش شاید بالای 10 تومن هم باشه وقتی یه چیزی رو نمیدونی چرا میای نظر میدی اول برو تحقیق کن ببین چقدر اطلاعات داری بعدا بیا در موردش حرف بزن
      تمامی چیزایی هم که گفتم دو نه به دونه شماره و مدرکشم دارم خواستی پاشو بیا تبریز ببرم بهت نشون بدم که چطوری با 4 تا دونه استامینوفون و 4-5 تا قرص سرماخوردگی درآمد ماهیانش 15 تومنه دیگه دروغگو هستیم هممون ولی تا 15 میلیون نمیتونیم دروغ بگیم
      شما هم یکم سعی کن خودتو اصلاح کنی خانم جان
      اینجاست که میگن دختر است دیگر ولش کنید به حال خودش ( البته استثنا هم داره ها بعضی از دخترا واقعا مغزشون یه چیزی می کشه ولی شما مثل اینکه جزو اونا نیستی...)
      ممنونم از لحنتون
      من دارم دروغ میگم
      ولی لحن حرف زدنتون همه چی ثابت میکنه
      واقعا متاسم واسه خانوادتون

کد:
      اطمینان دارم یه روز خوب میاد

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 567 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)