خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 61 به 75 از 78

موضوع: کشاورزی

1. Top | #61
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام
      من دانشجوی گیاه پزشکی هستم ... مهر ماه ترم 3 رو شروع می کنم .
      راستش من با وجود اینکه نمره الف دانشگاهمون هستم ، طبق شنیده هام خیلی از رشته ام ناامید بودم و می خواستم که دوباره کنکور بدم ... بعد که صحبت های شما رو خوندم ( توی تایپک کشاورزی که خودتون استارتر بودین ) دوباره انگار که شارژ شدم و یه امید تازه گرفتم ... می شه لطف کنید و راهنمایی ام کنید که چطور عمل کنم تا به اون سوادی که لازمه برای مقاله نویسی برسم و توی آزمایشگاه های دانشگاه ، از چه طریق و روی چه مواردی فعالیت داشته باشم ؟
      نمی دونم متوجه منظور و هدف سوالم شدین یا نه ... در واقع ازتون می خوام که لطف کنید و راهنمایی ام کنید که من دانشجوی ترم 3 گیاه پزشکی ، چه فعالیت هایی انجام بدم و چه مطالعاتی داشته باشم ، می تونم به موفقیت برسم توی رشته ام ؟
      ممنون می شم که کمکم کنید .

می دونم که اینجا نباید اینو می نوشتم و ببخشید ولی نمی شد که تو پیجتون براتون پیغام بذارم .

2. Top | #62
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نمیخوام نا امیدت کنم اما من یه دوست زاهدانی دارم دکترای کشاورزی داره بیکاره رفته تو کار بورس.خواستی آیدیشم میدم باهاش حرف بزن
      بابای خودم نمره الف دانشگاه و ب شدت با سواد اما بیکار و زده تو کار آزاد!
      اگه بند پ داری ک هیچی اگه نداری خیلی تو فکر این چیزای رویایی نرو.
      درهر صورت امیدوارم موفق باشی
      I wanna thank me for believing in me

3. Top | #63
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      البته نا گفته نماند بابام گفت اون موقع ها ک خیلی شرکت های کشاورزی نبود شرکت زدم و سر بی تجربگی و نا امیدی جمش کرد ولی دوستش ادامه داد و الان جز یکی از میلیاردرای اینجاس
      و بورسیه ی کانادا هم شده بودو قصد داره بره ولی باز منصرف میشه و اگه میرفت زندگیش از این رو ب اون رو بود
      اگه قصد مهاجرت داری باز میتونه رشته خوبی باشه اما کار آسونی نیست و راه بلندی در پیش داری

4. Top | #64
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ممنون که جواب دادین .
      من دقیقا دنبال مهاجرتم و می خوام بدونم باید چی کار کنم که به اون سطح از سواد و تخصص برسم که بتونم تو دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرم .
      می شه از بابات بپرسی که باید چی کار کنم ؟

5. Top | #65
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryamtn نمایش پست ها
      ممنون که جواب دادین .
      من دقیقا دنبال مهاجرتم و می خوام بدونم باید چی کار کنم که به اون سطح از سواد و تخصص برسم که بتونم تو دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرم .
      می شه از بابات بپرسی که باید چی کار کنم ؟
      بابام بحث زوده .نماینده شهر و یکی از دکترای بزرگ اینجا میخوان 10نفرو بورس کنن بفرستن.ب پدربزرگم میگن و...اگه میخوای بدون هزینه بری باید آشنا گیر بیاری بورسیت کنن تا خرجت کم شه وگرنه باید با یه وکیل حرف بزنی و ویزا باید بگیری و هزینه داره.

6. Top | #66
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      من 20 مرود داشتم واسه خرید... نتیجه این شد:

PlatinumLED P450 قیمت توی ایران بعد از ی ماه جستجو... 7.5 میلیون. قیمت تموم شدش وقتی از اماموزن پست شد در خونمون شد 539 دلارقیمت کالا و 207 دلار هزینه ارسال که رو هم میشه 746دلار یا 2.6 میلیون.

Flora Trio قیمت توی ایران 1.5 میلیون... هزینه point to point از امریکا در خونمون شد 310 هزار تومن. قیمت کالا توی امازون 29 دلاره.
      Hygrometer قمیت توی ایران 98 هزار تومن.... قیمت خرید از امریکا تا در خونمون 73 تومن. قیمت همون مول کالا 11 دلاره

11 مورد از این 20 مورد اصلا تو ایران وجود ندارن.

شما ی لامپ HID درست حسابی تو ایران پیدان نمیکنی. لامپ HPS 600Watt ایرانی شار نوریش 48k هستش ولی امریکایش بین 85k تا 93k بسته ب اینکه چ برندی باشه.

تنها چیزی ک توی ایران نسبت ب امریکا ارزونتر ب نظر میرسه اجر Coco peat... البته ب شرطی ک کیفیتشون یکی باشه.
      اها ی مورد دیگه.... ی بابایی توی اینستاگرام یکی از چیزهایی ک میخاستم رو داشت. قیمتش 710 تومن بود، من از UK خرید PtoP کردم شد 190 تومن 14 روزه
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

7. Top | #67
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره72 نمایش پست ها
      متاسف نباش حقیقت رو گفت
      همه دوستای من بیکارن
      بیکاری بین فارغ التحصیلای رشته های مختلف چیزه عادی یی شده

8. Top | #68
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها اگر فرصت داشته باشم دوباره یه دستی به سروروی این قسمت میکشم و نونوارش میکنم. اگه کسی بود کمک کنه ممنون میشم خبر بده.

راستی خودم الان ارشد میخونم. دانشجوهای کارشناسی انجمن یا کلا پشت کنکوری ها فرقی نمیکنه هر سوالی بود بپرسید جواب میدم.
      چرخ یک گاری در حسرت واماندن اسب
      اسب درحسرت خوابیدن گاریچی
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

9. Top | #69
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Joker72 نمایش پست ها
      بچه ها اگر فرصت داشته باشم دوباره یه دستی به سروروی این قسمت میکشم و نونوارش میکنم. اگه کسی بود کمک کنه ممنون میشم خبر بده.

راستی خودم الان ارشد میخونم. دانشجوهای کارشناسی انجمن یا کلا پشت کنکوری ها فرقی نمیکنه هر سوالی بود بپرسید جواب میدم.

حاجی کشاورزی از علایق من بودش ولی هرجا گفتم علاقه دارم به لحن مسخره ای جوابمو دادن

از بازار کار کشاورزی اگه اطلاعی داری یکم بگو؟ میدونم داغونه و... ولی خب باز
      بعد شما از اپلای و مهاجرت برا رشته کشاورزی اطلاعاتی داری؟؟؟؟

10. Top | #70
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali1313 نمایش پست ها
      حاجی کشاورزی از علایق من بودش ولی هرجا گفتم علاقه دارم به لحن مسخره ای جوابمو دادن

سلام دوست عزیز.
      قبل هرچیز خیلی خوبه که علاقه داری و به نظرم کسایی که دنبال علاقشون میرن خیلی موفقتر هستن.
      در مورد بازار کار هم پرسیدی که باید منم بپرسم منظورت از بازار کار چیه؟ حقیقت حال حاضر اینه که نباید منتظر یک کار دولتی باشی و از این لحاظ کشاورزی هم مث خیلی دیگه از رشته های وزارت علوم متاسفانه از رشته های وزارت بهداشت عقبه (شکی نیست که رشته های وزارت بهداشت تضمین شده تر هستن). اما این به این معنی نیست که اوضاع در رشته کشاورزی خیلی داغونه و اتفاقا برعکس از خیلی دیگه از رشته ها (مخصوصا رشته های علوم انسانی) جلوتره. تو این رشته شما یه حرفه رو یاد میگیرید و میتونید مستقل از بخش دولتی و به صورت خصوصی کار کنید.
      شما در این رشته چیزای زیادی یاد میگیرید و شاید بعضیا بگن خب قرار به کشاورزی باشه خودم میرم از یه کشاورز سنتی یاد میگیرم و مشغول به کار میشم دیگه نیازی هم به اتلاف وقت ندارم ولی حقیقتش اینه که در مقطع کارشناسی، کشاورزی مدرن رو یاد میگیرید، با انواع کودها و طرز استفادشون آشنا میشید، بیماری های گیاهی و راه درمانشون رو بلد میشید که خود این سه قلم تفاوت خیلی خیلی بزرگی به حساب میاد و تقریبا همه کشاورزای سنتی سالانه هزینه های خیلی زیادی رو صرف همین سه قلم دانش میکنن. خلاصه این که توی این رشته دستت خیلی خیلی بازه و کافیه یکم خلاقیت داشته باشی و ابتکار عمل رو به دست بگیری (این پتانسیل در بین رشته های وزارت علوم رو فقط تعداد خیلی کمی از رشته ها دارن).
      این در مورد بازار کار که اگه خواستی بیشتر هم در موردش صحبت میکنیم.
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

11. Top | #71
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خدمت شما
      اگر میشه لطفا کتابی در حد بچه های علوم پایه درباره آفات گیاهی و انواع کود آلی و غیر آلی معرفی کنید( صرفا علاقمندی به درخت مرکبات دارم میخوام بیشتر در موردش بدونم)؟
      باتشکر

12. Top | #72
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali1313 نمایش پست ها

در پست قبلی درمورد بخش اول حرفاتون یک چیزایی رو در مورد مقطع کارشناسی به صورت کلی گفتم که باز هم میگم اگر مایل باشی بیشتر برات تشریح میکنم و انواع زیرشاخه ها رو برات توضیح میدم.
      اما در مورد بخش دوم حرفاتون که مربوط به اپلای و مهاجرت میشه باید قبل هرچیز باز اینو مشخص کنی که چه نوع مهاجرتی مد نظرته؟ اگه اینقد پول داری که به صورت شخصی بری اون ور آب و ادامه تحصیل بدی که واسه همون لیسانس اقدام کن و اتفاقا برعکس اینجا در تمامی کشورهای حوضه اروپا، آمریکا، کانادا، استرالیا و از اون طرف هم بلوک شرق یعنی چین و روسیه این رشته جزو تاپترین رشته ها حساب میشه و به شدتت در این حوضه دانشجو قبول میکنن.
      ولی اگه مثل خودم (و بیشتر از 90 درصد افراد حال حاضر جامعه ایران) اینقد پول نداری که خودت بخوای بری و میخوای از طریق بورس تحصیلی اقدام کنی باید بهت بگم قبل هرچیزی باید کارشناسیت رو با معدل حداقل بالای 15 رد کنی و ارشد هم تو ایران بخونی و معدل ارشدت هم نباید کمتر از 17 باشه، مقاله هم داشته باشی و یک مدرک معتبر زبان هم بتونی بگیری. با این شرایطی که عرض کردم شانس پزیرش فول فاند phd فوق العاده بالایی خواهی داشت. اون موقع میشینی دانشگاه مد نظر و رشته خودتو انتخاب میکنی بعد براساس کار و پژوهشی که میخوای برای phd ارائه بدی، دنبال یه استاد میگردی و بهش ایمیل میدی. اونم رزومت رو ببینه و بدونه یه چیزی بارته باهات اسکایپ میکنه و بقیه ماجرا (که باز خواستی بیشتر در موردش حرف میزنیم).
      ولی اینم بگم اگه بتونی اون شرایطی که گفتم رو داشته باشی (از معدل کارشناسیت با ضریب 1 و معدل ارشدت با ضریب 2 میانگین بگیرن و میانگینش بالای 16.66 باشه) و یکی دوتا مقاله معتبر از تز ارشدت بیرون بکشی (که معمولا کار خیلی شاخی نیست و کافیه یکم جنم داشته باشی) در این صورت تو خود ایران هم شرایط برات خیلی تغییر میکنه. اینجوری تو اگر مایل باشی میری قسمت استعداد درخشان دانشگاه مقطع ارشدت و توی بنیاد علمی نخبگان ایران ثبت نام میکنی. اسمت که وارد اون بنیاد شد خود به خود خیلی از چاله چوله ها و پیچ و خم های مسیرت برطرف میشه و به اصطلاح رو ریل میافتی (اینم خودش یه بحث مفصله خواستی حرف میزنیم).
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

13. Top | #73
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.81 نمایش پست ها
      سلام خدمت شما
      اگر میشه لطفا کتابی در حد بچه های علوم پایه درباره آفات گیاهی و انواع کود آلی و غیر آلی معرفی کنید( صرفا علاقمندی به درخت مرکبات دارم میخوام بیشتر در موردش بدونم)؟
      باتشکر
      سلام دوست عزیز.
      اگر منظورت از بچه های علوم پایه رشته زیست شناسیه که کارتون خیلی راحته. شما میکروبیولوژی خوندید که تقریبا 50 درصد مطالب رو داره و کافیه یه حشره شناسی و یه بیماری گیاهی هم بخونید که دیگه تمومه.
      برای کود و اینا هم باید بگم مصرف کود تابع چندین فاکتور مهم از جمله خاک، آب مورد استفاده در مراحل آبیاری، نوع رقم گیاه مورد نظر، شرایط نوری و عرض جغرافیایی منطقه و چندین عامل دیگه هست و تا اینا بررسی نشه نباید اقدام به کوددهی بشه. تازه ایناهم که بررسی شد باید وضعیت گیاه رو تو اون شرایط سنجید و نهایتا بر اساس تجزیه و تحلیل داده های حاصل از این مشاهدات کود استفاده کرد. اما تو ایران متاسفانه به هیچکدوم از این موارد اهمیت داده نمیشه و تنها چیزی که مد نظره افزایش کمی محصوله (واسه همینه که جامعه ایران همیشه بیماره یا خیلی کود استفاده میشه و غذاهامون عملا سمه یا از اون ور بام افتادن و کودی استفاده نمیشه و غذاهامون عناصر مورد نیاز رو ندارن) پس عاجزانه خواهش میکنم ازتون بدون مشاوره از متخصص کود استفاده نکنید.
      اما اگه واسه علاقه شخصیتون میخواید در این موارد دانشی کسب کنید پیشنهاد میکنم کتاب زراعت عمومی و باغبانی عمومی انتشارات دانشگاه تهران رو مطالعه کنید (یه خاک شناسی پیامنورم بزنی تنگش خیلی توی درک بهتر مسائل کمک میکنه).
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

14. Top | #74
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Joker72 نمایش پست ها
      در پست قبلی درمورد بخش اول حرفاتون یک چیزایی رو در مورد مقطع کارشناسی به صورت کلی گفتم که باز هم میگم اگر مایل باشی بیشتر برات تشریح میکنم و انواع زیرشاخه ها رو برات توضیح میدم.
      اما در مورد بخش دوم حرفاتون که مربوط به اپلای و مهاجرت میشه باید قبل هرچیز باز اینو مشخص کنی که چه نوع مهاجرتی مد نظرته؟ اگه اینقد پول داری که به صورت شخصی بری اون ور آب و ادامه تحصیل بدی که واسه همون لیسانس اقدام کن و اتفاقا برعکس اینجا در تمامی کشورهای حوضه اروپا، آمریکا، کانادا، استرالیا و از اون طرف هم بلوک شرق یعنی چین و روسیه این رشته جزو تاپترین رشته ها حساب میشه و به شدتت در این حوضه دانشجو قبول میکنن.
      ولی اگه مثل خودم (و بیشتر از 90 درصد افراد حال حاضر جامعه ایران) اینقد پول نداری که خودت بخوای بری و میخوای از طریق بورس تحصیلی اقدام کنی باید بهت بگم قبل هرچیزی باید کارشناسیت رو با معدل حداقل بالای 15 رد کنی و ارشد هم تو ایران بخونی و معدل ارشدت هم نباید کمتر از 17 باشه، مقاله هم داشته باشی و یک مدرک معتبر زبان هم بتونی بگیری. با این شرایطی که عرض کردم شانس پزیرش فول فاند phd فوق العاده بالایی خواهی داشت. اون موقع میشینی دانشگاه مد نظر و رشته خودتو انتخاب میکنی بعد براساس کار و پژوهشی که میخوای برای phd ارائه بدی، دنبال یه استاد میگردی و بهش ایمیل میدی. اونم رزومت رو ببینه و بدونه یه چیزی بارته باهات اسکایپ میکنه و بقیه ماجرا (که باز خواستی بیشتر در موردش حرف میزنیم).
      ولی اینم بگم اگه بتونی اون شرایطی که گفتم رو داشته باشی (از معدل کارشناسیت با ضریب 1 و معدل ارشدت با ضریب 2 میانگین بگیرن و میانگینش بالای 16.66 باشه) و یکی دوتا مقاله معتبر از تز ارشدت بیرون بکشی (که معمولا کار خیلی شاخی نیست و کافیه یکم جنم داشته باشی) در این صورت تو خود ایران هم شرایط برات خیلی تغییر میکنه. اینجوری تو اگر مایل باشی میری قسمت استعداد درخشان دانشگاه مقطع ارشدت و توی بنیاد علمی نخبگان ایران ثبت نام میکنی. اسمت که وارد اون بنیاد شد خود به خود خیلی از چاله چوله ها و پیچ و خم های مسیرت برطرف میشه و به اصطلاح رو ریل میافتی (اینم خودش یه بحث مفصله خواستی حرف میزنیم).
      سلام رفیق ، ماشالا اطلاعات بسیار زیادی درمورد وضعیت رشته های تحصیلی در ایران و خارج از ایران داری و این تاپیک از نظر من یکی از بهترین تاپیک های انجمن، چون واقعا به مسیر رشد کشور کمک میکنه.

من متاسفانه رشته کشاورزی رو انتخاب نکردم و رفتم مهندسی برق :/

ب شدت بی انگیزه شدم نسبت به برق و علاقم بیشتر به کامپیوتر و خصوصا زبان های برنامه نویسی و ساخت و طراحی وبسایت ( در این زمینه فعالیت هایی رو هم فعلا دارم ) ، میشه اگه اطلاعاتی درمورد رشته برق داری بی زحمت لطف کنی در این تاپیک یا خصوصی بگی ، چون وضعیت استخدام و درآمدش تو ایران هیچ و نامعلومه ، از نظر من برق هم مثل کشاورزی و هر رشته دیگری برای کشور مهمه ، مخصوصا در شرایط فعلی که حتی برق منازل هم به دلیل کمبود انرژی همین چند ماه پیش قطع میشد.

ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید بفرمایید ♥♥♥♥♥

15. Top | #75
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها
      سلام رفیق ، ماشالا اطلاعات بسیار زیادی درمورد وضعیت رشته های تحصیلی در ایران و خارج از ایران داری و این تاپیک از نظر من یکی از بهترین تاپیک های انجمن، چون واقعا به مسیر رشد کشور کمک میکنه.

من متاسفانه رشته کشاورزی رو انتخاب نکردم و رفتم مهندسی برق :/

ب شدت بی انگیزه شدم نسبت به برق و علاقم بیشتر به کامپیوتر و خصوصا زبان های برنامه نویسی و ساخت و طراحی وبسایت ( در این زمینه فعالیت هایی رو هم فعلا دارم ) ، میشه اگه اطلاعاتی درمورد رشته برق داری بی زحمت لطف کنی در این تاپیک یا خصوصی بگی ، چون وضعیت استخدام و درآمدش تو ایران هیچ و نامعلومه ، از نظر من برق هم مثل کشاورزی و هر رشته دیگری برای کشور مهمه ، مخصوصا در شرایط فعلی که حتی برق منازل هم به دلیل کمبود انرژی همین چند ماه پیش قطع میشد.

ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید بفرمایید ♥♥♥♥♥
      خیلی ممنون دوست عزیز از ابراز لطفتون.
      حقیقتش من در مورد رشته برق چیز زیادی نمیدونم. فقط اینو میدونم که یه چیزیه تو مایه های کشاورزی و از نظر من کلا دانشجوهای رشته های فنی و مهندسی حیفه عمر خودشونو برای کار دولتی هدر بدن.
      من چندتا پیشنهاد ارائه میدم خدمتتون هرکدوم رو که دوست داشتید دنبال کنید و اگر هم پیشنهاداتم نامربوط بود در مرحله اول به بزرگی خودتون ببخشید و توی مرحله دوم فکر کنید تو همین مایه ها خودتون یه چیزی رو ابداع کنید (بچه های فنی مهندسی باید وقتی به بن بست خوردن بتونن سد رو وردارن و مسیر جدیدی بسازن)
      پیشنهاد اولم اینه که یه شرکت ثبت کنید و برای باغات کشاورزی یا حتی منازل پنل های خورشیدی کار بزارید. الان تو حوضه کشاورزی به این دانش به شدت احساس نیاز میشه چون اکثر باغات و زمینای ایران برق ندارن و تمامی کارای حال حاضر با برق انجام میشه.
      پیشنهاد دومم اینه (البته قبلش بگم من نمیدونم رشته شما آزمون نظام مهندسی داره یا نه) ولی اگه داره اون آزمون رو شرکت کنید. اینجوری کلی راه جدید جلو روتون باز میشه.
      پیشنهاد سومم هم اینه که بزنید تو کار دوربین های مداربسته. ماشالا الانم که خیلی بهش نیازه
      اگر اینا به دردتون خورد که خیلی خوشحالم تونستم کمکی بکنم، اگرم نه بشینید خودتون اینجوری ایده بریزید فنی مهندسیا کم نمیارن
      ومرد گاریچی در حسرت مرگ

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن