خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات

كمك براي رفع سردرگمي در تابستان

سلام،من پيش دانشگاهي هستم و براي كنكور تجربي ٩٧ ميخونم و سومم تازه تموم شده،،ولي الان ٣ هفتس ك دارم ميخونم ولي نميدونم اصلا دارم چيكار ميكنم،،يعني نميدونم بايد تو اين تابستون واقعا چيكار كرد؟؟؟چي بخونم؟؟؟تست بزنم؟؟مفهومي بخونم؟؟؟خلاصه بنويسم؟؟چند ساعت بخونم؟؟؟اصن چي بخونم؟؟؟،،پيش يكي از مشاوراي بنام هم رفتم ولي واقعا هيچ فايده اي نداشت،همينجوري از حفظ برنامع نوشت داد ب من،ولي من اصلا نتونسم عمل كنم بش،چون وقتي كتابو ميزارم جلوم نميدونم بايد از كجاش شروع كنم؟؟چطوري بخونم؟؟؟كتاب بخونم يا جزوه يا كمك درسي؟؟؟
      ،خودمم برنامه نوشتم برا خودم ولي حس ميكنم ب درذ نميخوره،چون من تصميم گرفتم از دوم شروع كنم و ٨ تا كتاب دومو بخونم بعد برم سر سوم،البته مدرسمم شروع شده،ولي هي فك ميكنم دارم راهو اشتباه ميرم،،تورو خدا هركي ميتونه بهم كمك كنه
      دارم ديوونه ميشم
      هرلحظه فكر ميكنم دارم وقتمو هدر ميدم،،،تو اينترنتم كه هرچي مطلب ميخونم هي ميگن برنامه ريزي مهمه،،خب اينو ك همه ميدونن مهمه،،ولي يكي نمياد بگه عاقا فلان جور باشين فلان درسو چطوري بخونين و اصن تو تابستون بايد چطوري خوند؟؟؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ftahd199 نمایش پست ها
      سلام،من پيش دانشگاهي هستم و براي كنكور تجربي ٩٧ ميخونم و سومم تازه تموم شده،،ولي الان ٣ هفتس ك دارم ميخونم ولي نميدونم اصلا دارم چيكار ميكنم،،يعني نميدونم بايد تو اين تابستون واقعا چيكار كرد؟؟؟چي بخونم؟؟؟تست بزنم؟؟مفهومي بخونم؟؟؟خلاصه بنويسم؟؟چند ساعت بخونم؟؟؟اصن چي بخونم؟؟؟،،پيش يكي از مشاوراي بنام هم رفتم ولي واقعا هيچ فايده اي نداشت،همينجوري از حفظ برنامع نوشت داد ب من،ولي من اصلا نتونسم عمل كنم بش،چون وقتي كتابو ميزارم جلوم نميدونم بايد از كجاش شروع كنم؟؟چطوري بخونم؟؟؟كتاب بخونم يا جزوه يا كمك درسي؟؟؟
      ،خودمم برنامه نوشتم برا خودم ولي حس ميكنم ب درذ نميخوره،چون من تصميم گرفتم از دوم شروع كنم و ٨ تا كتاب دومو بخونم بعد برم سر سوم،البته مدرسمم شروع شده،ولي هي فك ميكنم دارم راهو اشتباه ميرم،،تورو خدا هركي ميتونه بهم كمك كنه
      دارم ديوونه ميشم
      هرلحظه فكر ميكنم دارم وقتمو هدر ميدم،،،تو اينترنتم كه هرچي مطلب ميخونم هي ميگن برنامه ريزي مهمه،،خب اينو ك همه ميدونن مهمه،،ولي يكي نمياد بگه عاقا فلان جور باشين فلان درسو چطوري بخونين و اصن تو تابستون بايد چطوري خوند؟؟؟
      منم دقیقا مثل شمام گیج شدم اصلا لطفا کمکون کنید.
      هروز هم انجمنو هم کلاسای کنکور رو زیرو رو میکنم ولی هنوز بی برنامه وسرگردون

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببین طبیعیه اولش که شروع می کنی به درس خوندن همینجوریه همه این حالت رو تجربه کردن!
      ولی مهم اینه که زود ازش بیای بیرون و وارد مسیر درست بشی.
      اولا بهت تبریک می گم که از الان شروع کردی و سردرگمیت به زودی رفع و رجوع می شه و از چندوقت دیگه مطالعه دقیق و باکیفیت داری ان شاءالله.
      دوما خب همونجور که خودت گفتی برنامه ریزی خیلی مهمه.الان برنامه داری یا نه؟آزمون می دی یا نه؟اگه می دی چه آزمونی؟نظر خودم اینه که تابستون آزمون ضرورت خاصی نداره و اگه خودت بخونی بهتره.ولی از برنامه استفاده کن حتما.
      باید اول ببینی هدفت تا آخر تابستون چیه.مثلا می خوای سوم رو ببندی+پیش خوانی چهارم.یا مثلا دوم و سوم رو کامل ببندی، یا عمومیا رو.خلاصه باید ببینی خودت می خوای چی کار کنی.
      من بهت پیشنهاد می کنم توی تابستون،سوم رو کامل بخونی و روی عمومی هم خوب وقت بذاری+نقاط ضعفت.این آخری از همه مهمتره.ببین تو چه درسی ضعیفی.باید و باید و باید تو تابستون روش وقت بذاری.و مطمئن باش اگه درست بخونی و آموزش خوب هم دیده باشی پیشرفت می کنی.
      اگه برنامه مشاور و برنامه آزمونا به دردت نخورد نگران نشو.خودت بشین یه برنامه بنویس براساس همون چیزایی که گفتم. بگو مثلا تا آخر تابستون باید جامعه دوم و عربی رو که توشون ضعیفم بخونم و ضعفم برطرف شه،به علاوه اینکه دینی دو و سه رو ببندم و مثلا تو ریاضی هم به یه درصد معقولی برسم.
      (من رشته م انسانیه مثالامم از انسانیه طبیعتا!)
      برای رهایی از سردرگمی بهترین کار برنامه روزانه س.خیلی هم ازت وقت نمی گیره و دیگه نگران و مضطرب نیستی.برنامه روزانه هم باید دقیق وباجزئیات باشه.مثلا همین امروز می شینی برای فردات برنامه می نویسی:
      سه فصل ریاضی+حل دویست تست
      چهارفصل جامعه+حل تست های کنکور 89
      مطالعه ترجمه عربی+حل پنجاه تست
      و به همین ترتیب.
      بعد شروع می کنی به خوندن.اگه با برنامه یه آزمون پیش بری که کارت خیلی راحتتره چون لقمه آماده س و تو فقط باید زحمت خوندنش رو به خودت بدی.
      درباره اینکه برنامه کدوم آزمون برای رشته ت بهتره من نظری نمی دم چون تخصصی ندارم.ولی یه برنامه ضعیف هم از هیچی خیلی بهتره.
      خود من آزمون قلمچی نمی دادم ولی با برنامه اون پیش می رفتم وباعث می شد نگرانی نداشته باشم.حجمش زیاد بود ولی به خاطر مرورای زیادش خیال آدم رو هم راحت می کرد.
      بعد از اینکه برنامه رو نوشتی، می شینی به خوندن.خوندنت باید بازده داشته باشه.اگه ازاینایی هستی که وقت درس خوندن ذهنت همه جا پرواز می کنه باید از قدرت شرطی کردن ذهنت استفاده کنی.مثلا"باید" توی یه ربع،سه صفحه جامعه رو خونده باشی.به قدری زماندار خوندن به مطالعه کیفیت می ده که باورکردنی نیست.حتما امتحانش کن.
      وقتی هم خوندنت تموم شد یکم تست آموزشی می زنی که ببینی چی رو فهمیدی و چی رو نه.
      برای مرور هم...اگه خودت بخوای برنامه بنویسی یکم سخته منظم کردنش.ولی هرجوری واست جواب می ده حتماحتما مرور رو توی برنامه ت بذار.خدا شاهده مرور از خوندن هم مهمتره!
      انواع مختلفی هم داره که اگه بخوای بهت می گم.
      خیلی حرف زدم ولی خلاصه ش می شه اینکه داشتن برنامه چه قوی و چه ضعیف و عمل کردن به اون در"زمان"
      این زمان خیلی اهمیت داره اگه ازالان بتونی خودتو به مطالعه هدفمند در زمان کوتاه مقید کنی چندماه دیگه از هفتاد درصد داوطلبا جلوتری.چون اونا می خوان یه فصل رو توی سه ساعت بخونن و تو توی چهل و پنج دقیقه جمعش می کنی و بقیه وقت رو یا به درسای دیگه یا به مرور اختصاص می دی و مرور رمز موفقیته.
      امیدوارم مفید بوده باشه و گمراهت نکرده باشم!
      ویرایش توسط susba : 21 تیر 1396 در ساعت 18:34

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      درباره کتاب و جزوه و کتاب درسی هم،بهترین روش اینه که اول کتاب رو بخونی هرچقدر روی کتاب وقت بذاری ایرادی نداره، بعد یه نگاهی هم به درسنامه کمک درسی و جزوه ت می اندازی.البته به جز درسایی که کتاب فایده ای نداره مثل ادبیات یا قواعد عربی که اگه جزوه دبیرت خوبه اونا رو بخون اگه نه هم از درسنامه ها استفاده کن کامل و جامع همه چی رو گفتن.
      اصلا مهم نیس از کجای کتاب شروع کنی مهم اینه که شروع کنی!!اگه احساس می کنی فصل آخر بهتر تو ذهنت مونده و واست راحتتره از فصل آخر.از وسط از اول از هرجا...فقط مهم اینه که بخونی.اگه برنامه بنویسی کاملا واست مشخص می شه که هر روز و هرساعت کدوم فصل رو باید مطالعه کنی.
      درباره ساعتم سعی کن از پنج ساعت کمتر نشه.می دونم احتمالا مدرسه می ری و سخته ولی نتیجه شو تو پاییز می بینی که بقیه به زور سه ساعت می خونن و تو راحت هفت هشت ساعت می خونی بدون خستگی.اگه از تابستون به ساعت مطالعه بالا عادت کنی کارت خیلی راحت می شه.
      درباره منابع هم سوالی اگه داری بپرس بچه ها کمکت می کنن.دیگه درزمینه منابع همه تجربه های حسابی دارن و دستشون به خیره!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببین یا برو ازمون شرکت کن یا با برنامه مدرسه که نمیدونم چیه وسط تابستون پیش برو
      اگه هیشکدوم نمیشه خودت بشین برنامه بریز
      به نظرم الان روزی پنج ساعت خوبه و تا اخر تابستون به ده برسونش
      اصلن هم خسته نمیشی
      اگ بگی کی مدرسه میری ..چن ساعته خیلی خوبه
      و اما جزوه
      ببین منم خودم کلی جزوه از معلم و .. داشتم همرو پرت کردم چون جالب نبودن ولی به جاش کتاب خریدم و درسنامه اونا چیزی کم نداش
      اینکه چطوری بخونی
      ببین اول باید ببینی سر صب میتونی پاشی با اگ هم نمیتونی مث من شبا درس بخون
      این از این
      ببین کدوم درسو دوس داری اول صب همونو بخون
      حتمن حتمن حتمن تو برنامت روزی حداقل سه ساعت زیس بخون
      هرروز بیست تا تست قرابت و یه ریدینگ زبان و درک متن عربی ...که کلش دوساعت طول میکشه
      سه ساعت زیست میشه پنج ساعت ..خاستی بیشتر شه یه ساعتو نیم شیمی و یه ساعت و نیم فیزیک و ریاضی روز درمیون اضاف کن
      وقتت خیلی زیاده نگران نباش
      در مورد دینی حتمن دیدی که دوساله سوالای دینی خیلی خرکی شده و باید ایاتشو حفظ باشی یه وقت اضافی تو روز آوردی ایاتو حفظ کن...چون خیلیا شاید تنبلی میکنن حفظ نمیکنن
      در مورد خوندن
      خب مثلن واس شیمی بشین اول متن کتابو بخون ...بعد درسنامه مثلن خیلی سبز و بعد تست
      یه چیز خیلی مهم سعی کن کتابت تمیز باشه که هر نکته ای تو ازمونا دیدی یه گوشه تمیز تو کتابت بنویسی چون اون جوری بهتره...من کاچه تو ی دفتر جدا مینویشتم اخر سر حوصله خوندشو نداشتم !
      درسنامه رو که میخونی نکات مهمشو یا تو کتابت بنویس یا هایلایت کن...
      در مورد خلاصه نویسی الان زوده واس خلاصه نویسی
      چون میای یه کتابو میخونی میبینی نصفش یادت نیس و همونو خلاصه میکنی... اندازشم میشه نصف کتاب
      بهتره بعدچند دور خوندن کتاب خلاصه بنویسی چون اونجا میبینی بااین که چن بار کتابو خوندی ولی یه قسمتش هی میپره
      فک کنم همه چیزو گفتم
      سوالی داشتی در خدمتم

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط susba نمایش پست ها
      ببین طبیعیه اولش که شروع می کنی به درس خوندن همینجوریه همه این حالت رو تجربه کردن!
      اولا بهت تبریک می گم که از الان شروع کردی و سردرگمیت به زودی رفع و رجوع می شه و از چندوقت دیگه مطالعه دقیق و باکیفیت داری ان شاءالله.
      دوما خب همونجور که خودت گفتی برنامه ریزی خیلی مهمه.الان برنامه داری یا نه؟آزمون می دی یا نه؟اگه می دی چه آزمونی؟نظر خودم اینه که تابستون آزمون ضرورت خاصی نداره و اگه خودت بخونی بهتره.ولی از برنامه استفاده کن حتما.
      باید اول ببینی هدفت تا آخر تابستون چیه.مثلا می خوای سوم رو ببندی+پیش خوانی چهارم.یا مثلا دوم و سوم رو کامل ببندی، یا عمومیا رو.خلاصه باید ببینی خودت می خوای چی کار کنی.
      من بهت پیشنهاد می کنم توی تابستون،سوم رو کامل بخونی و روی عمومی هم خوب وقت بذاری+نقاط ضعفت.این آخری از همه مهمتره.ببین تو چه درسی ضعیفی.باید و باید و باید تو تابستون روش وقت بذاری.و مطمئن باش اگه درست بخونی و آموزش خوب هم دیده باشی پیشرفت می کنی.
      اگه برنامه مشاور و برنامه آزمونا به دردت نخورد نگران نشو.خودت بشین یه برنامه بنویس براساس همون چیزایی که گفتم. بگو مثلا تا آخر تابستون باید جامعه دوم و عربی رو که توشون ضعیفم بخونم و ضعفم برطرف شه،به علاوه اینکه دینی دو و سه رو ببندم و مثلا تو ریاضی هم به یه درصد معقولی برسم.
      برای رهایی از سردرگمی بهترین کار برنامه روزانه س.خیلی هم ازت وقت نمی گیره و دیگه نگران و مضطرب نیستی.برنامه روزانه هم باید دقیق وباجزئیات باشه.مثلا همین امروز می شینی برای فردات برنامه می نویسی:
      و به همین ترتیب.
      بعد شروع می کنی به خوندن.اگه با برنامه یه آزمون پیش بری که کارت خیلی راحتتره چون لقمه آماده س و تو فقط باید زحمت خوندنش رو به خودت بدی.
      درباره اینکه برنامه کدوم آزمون برای رشته ت بهتره من نظری نمی دم چون تخصصی ندارم.ولی یه برنامه ضعیف هم از هیچی خیلی بهتره.
      خود من آزمون قلمچی نمی دادم ولی با برنامه اون پیش می رفتم وباعث می شد نگرانی نداشته باشم.حجمش زیاد بود ولی به خاطر مرورای زیادش خیال آدم رو هم راحت می کرد.
      بعد از اینکه برنامه رو نوشتی، می شینی به خوندن.خوندنت باید بازده داشته باشه.اگه ازاینایی هستی که وقت درس خوندن ذهنت همه جا پرواز می کنه باید از قدرت شرطی کردن ذهنت استفاده کنی.مثلا"باید" توی یه ربع،سه صفحه جامعه رو خونده باشی.به قدری زماندار خوندن به مطالعه کیفیت می ده که باورکردنی نیست.حتما امتحانش کن.
      برای مرور هم...اگه خودت بخوای برنامه بنویسی یکم سخته منظم کردنش.ولی هرجوری واست جواب می ده حتماحتما مرور رو توی برنامه ت بذار.خدا شاهده مرور از خوندن هم مهمتره!
      خیلی حرف زدم ولی خلاصه ش می شه اینکه داشتن برنامه چه قوی و چه ضعیف و عمل کردن به اون در"زمان"
      این زمان خیلی اهمیت داره اگه ازالان بتونی خودتو به مطالعه هدفمند در زمان کوتاه مقید کنی چندماه دیگه از هفتاد درصد داوطلبا جلوتری.چون اونا می خوان یه فصل رو توی سه ساعت بخونن و تو توی چهل و پنج دقیقه جمعش می کنی و بقیه وقت رو یا به درسای دیگه یا به مرور اختصاص می دی و مرور رمز موفقیته.
      ممنونم از نظرت،،من خودم ازمون ننوشتم ولي تا اخر تابستون ازموناي قلمچي رو از پارسال دارم ك فكر نكنم بتونم باش پيش برم چون دارم از دوم ميخونم ولي قلم چي تمركزش روي سومه ، همينه ك سر در گمم كرده

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      درباره کتاب و جزوه و کتاب درسی هم،بهترین روش اینه که اول کتاب رو بخونی هرچقدر روی کتاب وقت بذاری ایرادی نداره، بعد یه نگاهی هم به درسنامه کمک درسی و جزوه ت می اندازی.البته به جز درسایی که کتاب فایده ای نداره مثل ادبیات یا قواعد عربی که اگه جزوه دبیرت خوبه اونا رو بخون اگه نه هم از درسنامه ها استفاده کن کامل و جامع همه چی رو گفتن.
      اصلا مهم نیس از کجای کتاب شروع کنی مهم اینه که شروع کنی!!اگه احساس می کنی فصل آخر بهتر تو ذهنت مونده و واست راحتتره از فصل آخر.از وسط از اول از هرجا...فقط مهم اینه که بخونی.اگه برنامه بنویسی کاملا واست مشخص می شه که هر روز و هرساعت کدوم فصل رو باید مطالعه کنی.
      درباره ساعتم سعی کن از پنج ساعت کمتر نشه.می دونم احتمالا مدرسه می ری و سخته ولی نتیجه شو تو پاییز می بینی که بقیه به زور سه ساعت می خونن و تو راحت هفت هشت ساعت می خونی بدون خستگی.اگه از تابستون به ساعت مطالعه بالا عادت کنی کارت خیلی راحت می شه.
      درباره منابع هم سوالی اگه داری بپرس بچه ها کمکت می کنن.دیگه درزمینه منابع همه تجربه های حسابی دارن و دستشون به خیره!
      يه سوال ديگ اينكه،،واقعا ادبيات رو بايد چطوري بخونم؟؟؟اخه خوندن متن درسا و شعراش ك ب درد كنكور نميخوره چون همشون خارج از كتابه،،پس از كجاش شروع كنم بخونم؟؟؟؟
      و عربيم نميدونم مبحثي بخونم؟؟ترجمه بخونم؟؟قواعد؟؟؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پيش يكي از مشاوراي بنام هم رفتم ولي واقعا هيچ فايده اي نداشت،همينجوري از حفظ برنامع نوشت داد ب من،ولي من اصلا نتونسم عمل كنم بش.... خودمم برنامه نوشتم برا خودم ولي حس ميكنم ب درذ نميخوره
      به نظر من برنامه دقیق ننویس برای خودت که مثلا از ساعت فلان تا فلان می‌خوام زیست بخونم. اولین کار اینه که مشخص کنی تابستون می‌خوای چیا رو بخونی. بعدش هم اول هر هفته مشخص کن که تو اون هفته تقریبا کدوم مباحث رو می‌خوای بخونی. من فکر می‌کنم یه آزمونی ثبت نام کنی و با برنامه اون بری جلو بهتره. برای ادامه کار برنامه‌ریزی هم از یه چیزی مشابه دفتر برنامه‌ریزی قلم‌چی استفاده کن (نوشتن ساعات مطالعه برای حفظ تعادل مطالعاتی).

چي بخونم؟؟؟تست بزنم؟؟مفهومي بخونم؟؟؟خلاصه بنويسم؟؟چند ساعت بخونم؟؟؟چطوري بخونم؟؟؟كتاب بخونم يا جزوه يا كمك درسي؟؟؟[/FONT]

اگر منابعت رو مشخص نکردی، یه هفته وقت بزار و همه رو مشخص کن که دیگه بعدا وقتت رو به خاطرش تلف نکنی. اگر تو یه درسی دبیر خوب دارین، احتمالا نیاز به درسنامه نخواهید داشت و فقط میتونین تست بزنین و خلاصه نویسی کنین. اگر دبیر خوب ندارین، اولین کار درسنامه هست. طبیعتا همه‌ی این کارا (مفهومی خوندن، تست زدن و خلاصه نویسی) رو هم باید انجام بدین!
      البته در کنار همه اینا کتاب درسی هم مهم‌ترین منبعه!!
      ویرایش توسط vahid_ : 21 تیر 1396 در ساعت 18:44

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      و به همین ترتیب.
      __________________________________________________ ____________

چقدر خوب توضیح دادین...من برای مرور واقعا سر در گم شدم.نمیدونم چجوری باید مرور رو در برنامه ریزیم بگنجونم.اکثر مقالاتی که راجع به مرور خوندم نوشته بودن بهترین زمانهای مرور یک روز بعد از مطالعه،10 روز بعد!یک ماه بعد و چهار ماه بعد هستش.
      سوال من اینجاست که چجوری باید مرور رو برای این همه درس در برنامه بذاریم؟! چون ظاهرا دیگه وقتی برای مطالعه و تست بقیه دروس نمیمونه

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amsterdam نمایش پست ها
      اصلن هم خسته نمیشی
      و اما جزوه
      ببین منم خودم کلی جزوه از معلم و .. داشتم همرو پرت کردم چون جالب نبودن ولی به جاش کتاب خریدم و درسنامه اونا چیزی کم نداش
      اینکه چطوری بخونی
      این از این
      هرروز بیست تا تست قرابت و یه ریدینگ زبان و درک متن عربی ...که کلش دوساعت طول میکشه
      سه ساعت زیست میشه پنج ساعت ..خاستی بیشتر شه یه ساعتو نیم شیمی و یه ساعت و نیم فیزیک و ریاضی روز درمیون اضاف کن
      در مورد دینی حتمن دیدی که دوساله سوالای دینی خیلی خرکی شده و باید ایاتشو حفظ باشی یه وقت اضافی تو روز آوردی ایاتو حفظ کن...چون خیلیا شاید تنبلی میکنن حفظ نمیکنن
      در مورد خوندن
      یه چیز خیلی مهم سعی کن کتابت تمیز باشه که هر نکته ای تو ازمونا دیدی یه گوشه تمیز تو کتابت بنویسی چون اون جوری بهتره...من کاچه تو ی دفتر جدا مینویشتم اخر سر حوصله خوندشو نداشتم !
      چون میای یه کتابو میخونی میبینی نصفش یادت نیس و همونو خلاصه میکنی... اندازشم میشه نصف کتاب
      بهتره بعدچند دور خوندن کتاب خلاصه بنویسی چون اونجا میبینی بااین که چن بار کتابو خوندی ولی یه قسمتش هی میپره
      فک کنم همه چیزو گفتم
      سوالی داشتی در خدمتم
      عااالي،،ممنووون
      شما خودتون چ مقطعي هستين؟؟

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amsterdam نمایش پست ها
      اصلن هم خسته نمیشی
      و اما جزوه
      اینکه چطوری بخونی
      این از این
      در مورد خوندن
      فک کنم همه چیزو گفتم
      سوالی داشتی در خدمتم
      راستي يه سوال ديگ،،اينكه دارم از دوم شروع ميكنم بد نيست؟؟اشتباه نيس؟؟

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_ نمایش پست ها
      به نظر من برنامه دقیق ننویس برای خودت که مثلا از ساعت فلان تا فلان می‌خوام زیست بخونم. اولین کار اینه که مشخص کنی تابستون می‌خوای چیا رو بخونی. بعدش هم اول هر هفته مشخص کن که تو اون هفته تقریبا کدوم مباحث رو می‌خوای بخونی. من فکر می‌کنم یه آزمونی ثبت نام کنی و با برنامه اون بری جلو بهتره. برای ادامه کار برنامه‌ریزی هم از یه چیزی مشابه دفتر برنامه‌ریزی قلم‌چی استفاده کن (نوشتن ساعات مطالعه برای حفظ تعادل مطالعاتی).

اگر منابعت رو مشخص نکردی، یه هفته وقت بزار و همه رو مشخص کن که دیگه بعدا وقتت رو به خاطرش تلف نکنی. اگر تو یه درسی دبیر خوب دارین، احتمالا نیاز به درسنامه نخواهید داشت و فقط میتونین تست بزنین و خلاصه نویسی کنین. اگر دبیر خوب ندارین، اولین کار درسنامه هست. طبیعتا همه‌ی این کارا (مفهومی خوندن، تست زدن و خلاصه نویسی) رو هم باید انجام بدین!
      البته در کنار همه اینا کتاب درسی هم مهم‌ترین منبعه!!
      يه سوال،،اينكه دارم از دوم شروع ميكنم بد نيست؟؟اشتباه نيس؟؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      يه سوال ديگ اينكه،،واقعا ادبيات رو بايد چطوري بخونم؟؟؟اخه خوندن متن درسا و شعراش ك ب درد كنكور نميخوره چون همشون خارج از كتابه،،پس از كجاش شروع كنم بخونم؟؟؟؟
      و عربيم نميدونم مبحثي بخونم؟؟ترجمه بخونم؟؟قواعد؟؟؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد

راستش من چون خودم زیاد برای ادبیات وقت نذاشتم نمی دونم...
      فقط می دونم که چاره ش موضوعی خوندنه!
      بذار این سوالو بقیه جواب بدن که چه منبعی خوبه براش.می ترسم یه چیزی بگم بد از آب دربیاد چون کمک آموزشی واسه ادبیات نداشتم.لغت و املا و تاریخ ادب رو از روی کتاب خوندم.
      ویرایش توسط susba : 21 تیر 1396 در ساعت 19:08

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط negin_n733 نمایش پست ها
      __________________________________________________ ____________

چقدر خوب توضیح دادین...من برای مرور واقعا سر در گم شدم.نمیدونم چجوری باید مرور رو در برنامه ریزیم بگنجونم.اکثر مقالاتی که راجع به مرور خوندم نوشته بودن بهترین زمانهای مرور یک روز بعد از مطالعه،10 روز بعد!یک ماه بعد و چهار ماه بعد هستش.
      سوال من اینجاست که چجوری باید مرور رو برای این همه درس در برنامه بذاریم؟! چون ظاهرا دیگه وقتی برای مطالعه و تست بقیه دروس نمیمونه
      مرور روشای خیلی مختلفی داره.امتحان کن که کدومش به دردت می خوره.من یه چیزی تو همین سایت خوندم که خیلی واسم مفید بود.و اینجوری بود که یه هفته رو درس می خوندی و روز اخر هفته تمام چیزایی که خونده بودی مرور می کردی.و آخر ماه هم کل مطالب رو.خیلی حجیمه و شاید به درد هرکس نخوره ولی برای من جواب داد.
      تورق سریع کتاب درسی هم خوبه.
      تو روشهای مختلف رو امتحان کن مثلا امروز که درس می خونی فردا در حد یک ربع به چیزایی که خونده یه نگاه بنداز.واقعا مرور وقتگیره قبول دارم.ولی مرور نکردن مثل نخوندنه هیچ فرقی نداره.
      یه روش دیگه هم که خیلیا ازش راضین بازیابی با تسته.یعنی دیگه لازم نیست بعد خوندن بری همه جزوه ها و...بخونی. برای مرور کردنش تستشو می زنی و هرچی رو بلد نبودی می ری سراغش.چیزایی هم که بلد بودی مرورش میره برای زمان دورتر و اون زمان احتیاج به مرور دوباره نداری.
      خلاصه نوشتن هم بد نیس ولی به شرطی واقعا خلاصه باشه.یعنی از هر ده صفحه درسی که می خونی یه صفحه خلاصه بکشی بیرون نه اینکه عین ده صفحه رو بنویسی.با این روشم مرور زمان کمی می بره و واقعا هم جوابگویه.
      تو انسانی که کتاب خیلی جاها پرگویی کرده.حتی کتابی مثل جامعه شناسی که خط به خطش مهمه،بعضی چیزا رو ده دفعه توضیح داده خب تو مرور لازم نیست عین اون ده تا خونده بشن.خلاصه آدمو از شر پرگویی کتاب راحت می کنه.
      البته،اینا همه ش برای الانه که شما تازه شروع کردین و اول مسیرین و کلی هم وقت دارین.مرور و خوندن وو..بعد عید کلا یه جور دیگه ای می شه چون این روشا وقتگیره.ولی برای الان،مهم اینه که چیزی که می خونی رو یادبگیری و وقت الکی صرف نکنی.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      يه سوال،،اينكه دارم از دوم شروع ميكنم بد نيست؟؟اشتباه نيس؟؟
      اتفاقا خیلی هم خوبه، چون تو بعضی از درسا مطالبی که تو سال دوم خونده میشن برای سال‌های بعدی پیش‌نیازن و به درک عمیق‌تر مفاهیم کمک میکنن.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن