خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 567 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 76 به 90 از 92
    1. Top | #76
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      داداش تبریک میگم
      انشالله همیشه بدرخشی
      حكمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست.بلكه امتحان ریشه هاست...

2. Top | #77
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahyd نمایش پست ها
      سلام ممنون . بهترین کتاب زبان بازار به نظرم ( تستای لغت که با اختلاف زیاد ! ) ، تستای لغتشو زدم کامل واسه کنکور ولی گرامرشو نخوندم نمیدونم .
      مرسی بابت پاسخ..یه سوال دیگه هرکدوم از عمومی ها رو هفته ای چن ساعت مطالعه میکردین؟

3. Top | #78
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.j93 نمایش پست ها
      مرسی بابت پاسخ..یه سوال دیگه هرکدوم از عمومی ها رو هفته ای چن ساعت مطالعه میکردین؟
      عمومی والا جز عربی شاید هفته ای 10 ساعتم نمیشد ، بعضی آزمونا نخونده میرفتم همیشه ام بالا بود عمومیم ، زبان که هیچی عربیم فقط قواعدش ادبیاتم فقط لغت و تاریخ ادبیات ( 70% عمومی ای که میخوندم اینا بود ) ، دین و زندگیم قسمت خیلی زیادی از یادگیریم سر کلاس بود حواسم 6دنگ جمع بود . شما باید خودت ببینی چقد لازم داری ، همه مشاورا میگن بین عمومی و اختصاصی باید توازن باشه مثلا نسبت 3 به 1 ولی من یکی هیچوفت انجامش ندادم
      .Human, Developer, Innovator

4. Top | #79
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام... بهتون تبریک میگم
      من امسال وارد سال سوم شدم..تو تابستون برای جمع بندی سال دوم تو ازمونای کانون شرکت کردم ولی اصلا نتونستم با برنامه پیش برم و پشیمونم...از طرفی چون نخونده میرفتم سر ازمون و نتیجه هایی که میخواستم نمیشد الان خیلی ذهنم درگیره که من سال دوم هیچی بلد نیستم
      میخوام بدونم تو کنکور سال دوم چقدر مهمه وچه درسایی و باید تسلط بیشتری داشته باشم؟میشه طی سال تحصیلی سوم دوم روهم مرور کنم؟
      و این که سال سوم اگ تست هم کنار تشریحی خوندن برای نهایی کار کنم خوبه؟
      ببخشید که طولانی شد و سوال زیاد پرسیدم

5. Top | #80
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kinana نمایش پست ها
      سلام... بهتون تبریک میگم
      من امسال وارد سال سوم شدم..تو تابستون برای جمع بندی سال دوم تو ازمونای کانون شرکت کردم ولی اصلا نتونستم با برنامه پیش برم و پشیمونم...از طرفی چون نخونده میرفتم سر ازمون و نتیجه هایی که میخواستم نمیشد الان خیلی ذهنم درگیره که من سال دوم هیچی بلد نیستم
      میخوام بدونم تو کنکور سال دوم چقدر مهمه وچه درسایی و باید تسلط بیشتری داشته باشم؟میشه طی سال تحصیلی سوم دوم روهم مرور کنم؟
      و این که سال سوم اگ تست هم کنار تشریحی خوندن برای نهایی کار کنم خوبه؟
      ببخشید که طولانی شد و سوال زیاد پرسیدم
      سلام ممنون

ریاضی 2 که تقریبا سطح بالاترش کامل تو حسابانُ جبر و هندسه تحلیلی کار میشه نگرانش نباش ، الان نگرانی واسه دوم زوده به نظرم ، شما سومو خیلی خیلی سفت بخون هم بخاطر تاثیر معدل نهایی که به احتمال زیاد واسه شما قطعیه هم به خاطر اهمیت خیلی زیادِ درسای سوم تو کنکور ، اولویت اولتو تو سال سوم بذار واسه تشریحی یاد گرفتن و امتحان نهایی ، خوب یاد بگیری تو تابستون چهارم راحت میتونی دومو سومو باهم ببندی ( واسه کنکور ) ، حسابان و فیزیک 3 و شیمی استوکیومتری رو هرچی عمیق تر یاد بگیری چهارم کارت راحت تره ، طول سال چهارمُ بعد از عیدم باز وقت هست ولی اگه سومُ مسلط باشی تابستون کفایت میکنه

از اهمیت درسای دومم تو کنکور شیمی 2 سوالای آسون شیمی رو داره معمولا ، ولی حفظیو فراره و الان شما چیزای مهم تر داری واسه خوندن ، فیزیک 2 مبحث فشار و گرما و ویژگی های ماده مهمه ، دینامیک و سینماتیکش تو چهارم کامل بررسی میشه ، ریاضی 2م که بالا گفتم ، عربی رو فقط امیدوارم یاد گرفته باشی تجزیه و ترکیبُ ، وقت اضافه اوردی کار کن عربی 2 رو .

6. Top | #81
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ایول به این مصاحبه عالی.....امیدوارم سال دیگه منم بیام ص اصفهان
      .
      .
      .یه سوال....اگه تو برنامه آزمون مثلا از فیزیک پایه ترمودینامیک کامل اومده بود..تو همه تست هاشو از روی کتاب کمک درسیت میزدی ؟یا هر درس دیگه ای ؟یا مثلا یکی در میون دو تا در میون تستا رو میزدی ؟
      .
      .دمت گرم

@vahyd
      ویرایش توسط Mr Sky : 26 مهر 1395 در ساعت 11:10

7. Top | #82
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr Sky نمایش پست ها
      ایول به این مصاحبه عالی.....امیدوارم سال دیگه منم بیام ص اصفهان
      .
      .
      .یه سوال....اگه تو برنامه آزمون مثلا از فیزیک پایه ترمودینامیک کامل اومده بود..تو همه تست هاشو از روی کتاب کمک درسیت میزدی ؟یا هر درس دیگه ای ؟یا مثلا یکی در میون دو تا در میون تستا رو میزدی ؟
      .
      .دمت گرم

@vahyd
      ممنون ، انشاالله ،

بستگی داشت به سطحم تو اون درسُ اهمیت و سختی اون مبحث ، مثلا همین ترمودینامیک ک گفتی نقطه قوت من بود زیادم نمیخوندم ، ولی مثلا مدار ، شده بود کل تستای مدار گاجُ بزنم واسه آزمون بعد از عید . کامل بستگی به خودت داره داداش ، ولی یه جور نباشه از بقیه درسات بمونی

8. Top | #83
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ممنون ، انشاالله ،

بستگی داشت به سطحم تو اون درسُ اهمیت و سختی اون مبحث ، مثلا همین ترمودینامیک ک گفتی نقطه قوت من بود زیادم نمیخوندم ، ولی مثلا مدار ، شده بود کل تستای مدار گاجُ بزنم واسه آزمون بعد از عید . کامل بستگی به خودت داره داداش ، ولی یه جور نباشه از بقیه درسات بمونی
      ممنون.........تو آزمون هایی که برنامه آزمون قبلی یا قبلی ها تکرار شده چطور واسه همون قبلی ها بخونیم؟بیشتر با تست جدید باشه یا تست های علامتی قبلی؟درسنامه چطور؟
      .
      .
      .
      پنجشنبه قبل آزمون بنظرت فقط مرور کنم؟حتی اگه هنوز یه جاهایی رو نخونده باشم؟
      .
      .
      .
      تو یه پستی دیدم گفتی برای انتخاب رشته مکانیک خیلی تخقیق کردی .میشه برتری هاشو نسبت به برق بگی.جدا از بحث علاقه.؟؟؟
      .
      .دمت گرم

9. Top | #84
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منم نظر بدم
      ببین همه تستا باید بزنی چند بارم
      من مثلا خودم همون ترمودینامیک ک میگی مبتکران 500تا تست داشت واسش
      تقسیمش میکردم تو روزای ازمون مثلا میگفتم 12 روزه 100 تا تست بود تقسیمش میکردم.البته بستگی.ب سطخ خودت م داره من ک فیزیک سال دوم دبیر خوب نبود تو سیناتیک ترمودینامیک میلنگیدم ولی زیست تابستون بسته بودم زمان کمتری براش می زاشتم
      من هر طوری بود با بدبختی ب برنامه ازمون خودمو میرسوندم شده بود 4ساعت فیزیک میخوندم تو دوهفته ک خودمو برسونم یا ازخوابم میزدم چون من مدرسه ام میرفتم.منم با فیزیک مشکل داشتم ولی در سنامه های مبتکران خلی خوبو مفهومی بود
      افا من اومدم وسط تایپیک اتفاقی دیدیم پستتو گفتم شاید کمکی بشه
      عذر میخام از همگی

10. Top | #85
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

ممنون.........تو آزمون هایی که برنامه آزمون قبلی یا قبلی ها تکرار شده چطور واسه همون قبلی ها بخونیم؟بیشتر با تست جدید باشه یا تست های علامتی قبلی؟درسنامه چطور؟
      .
      .
      .
      پنجشنبه قبل آزمون بنظرت فقط مرور کنم؟حتی اگه هنوز یه جاهایی رو نخونده باشم؟
      .
      .
      .
      تو یه پستی دیدم گفتی برای انتخاب رشته مکانیک خیلی تخقیق کردی .میشه برتری هاشو نسبت به برق بگی.جدا از بحث علاقه.؟؟؟
      .
      .دمت گرم
      سلام شرمنده نمیدونم چطور ندیدم

من سعی میکردم خلاصه برداری کنمُ تستای مادر با تستای نکته دارو علامت میزدم واسه دفعه دوم همینارو استفاده میکردم ، وقت اضافه میاوردم درسنامه رو هم یه تورقی داشتم یا تست بیشتر کار میکردم ، به اون مبحث و سطح خودم بستگی داشت ، پنج شنبه هم همه پشتیبانا و مشاورا میگفتن فقط دوره و تورق ولی بخوام روراست باشم خودم زیاد توجه نمیکردم ، میخوندم بعضی وقتا مبحث جدیدارو

مکانیک به نظر من خیلی رشته ی باز تر و ملموس تریه ، کار و درستو لمس میکنی تو طول تحصیل ولی برق تا جایی که اطلاع دارم کاملا نظریه و. مکانیک خیلی رشته مادریه ، از همه رشته ها درس داریم تقریبا ، مثلا 3تا مبانی برق از برقیا ، مقاومت مصالح از عمران و مواد و معدن ، برنامه نویسی از نرم افزار و ... ، بعدم اینکه شما با لیسانس مکانیک خیلی دستت بازه ، وقتی کارشناسی مکانیک داری هم گرایشای خود مکانیک جلوته واسه ادامه هم هوافضا و مهندسی پزشکی ( شما با کارشناس مهندسی پزشکی و هوافضا واسه ادامه تحصیل هیچ فرقی نداری ) بعدم اینکه تا اونجایی که من امسال از دوستا و اینور اونور شنیدم مکانیک تو اکثر دانشگاهای تاپ حتی زودتر از برق پر شده ( صنعتی اصفهان و علم و صنعت و خواجه نصیرو اطلاع دقیق دارم ) هرچند این معیاری واسه خوب بودن رشته نیست ولی بار روانی خیلی داره ، خیلی از دوستای من رفتن برق چون رتبه بالا ها اکثرا میرفتن برق ! از نظر کاریم بازار کارش تو ایران خوبه چون این صنعت دست و پا شکسته ی ما با یه شیب خیلی کم رو به پیشرفته ، تو بحث طراحی ضعیفیم ولی اجراها رو اکثرا خودمون انجام میدیم که بر میگرده به مکانیک . اینم بگم که مهم ترین دلیلی که به برق فکرم نکردم نفرتم از مدار بود وگرنه برقم رشته خوبیه . عصر کوییز دارم جز اثباتای ریاضی 1 هیچی نمیاد تو ذهنم . شرمنده دیگه

11. Top | #86
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

@vahyd
      .
      مهندس کجایی

آزمون میدی ؟ترازت چنده؟
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

12. Top | #87
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MohadeseH_M5R نمایش پست ها
      ســــــــلام و درود
      بـــر تمامی حضــاران

چــهارمیـــن ! مصاحبه رو اغاز میکنیم با :

وحيـــد رحيـــم زاده

رتبه : 921 منطقه 2 از کاشان
      با معدل کتبی :19.32

( نام کاربری شون در انجمن :
      vahyd)

عکس کارنامه کنکــور و سوابق تحصیلی شون :

از پرسیدن سوالات تکراری تا حد ممکن بپرهیزید
      +
      اسپم ممنوع

با تشکر
      و آرزو موفقیت برای همگی شما

خودتون رو معرفی کنید ، ازکدوم شهر و اسم مدرسه !؟

وحيد رحيم زاده هستم از کاشان (منطقه 2 ) از دبيرستان شاهد ( بابام 15% )

راستش اول اصلا حوصلشو نداشتم و نميخواستم جواب بدم ( و کار شاقی نکرده بودم حالا رتبه زیر 500 بود یه چیزی ) ولي وقتي ياد خودم افتادم که يه زماني چقدر دنبال همچين تجربیاتی بودم تصميم گرفتم در خدمتتون باشم دوستاي گلم . بسم الله !

" شرمنده واسه غلطای نگارشی متن خیلی خسته بودم فرصت نشد دوباره بخونمش "

رشته و دانشگاه انتخابی شما؟

رشته که 100% مکانيک دانشگاهم واقع بينانه بخوايم ببينيم يا خواجه نصير يا صنعتي اصفهان ولي خب خوشبينمو اميدوار به دانشگاهاي بالاتر تا ببينيم چي ميشه

درباره هر یک از این شش بازه زمانی به سولات جواب بدید:

(چگونه برای این بازه ها برنامه ریزی می کردید؟ // کدام آزمون شرکت میکردید؟ // چگونه هر درس را مطالعه میکردید؟ با توضیح )

- تابستان سال دوم هيچي
      - تابستان سال سوم
      هيچي
      - تابستان سال چهارم
      هيچي
      - سال تحصیلی چهارم

من کل 3سال قبل رو درگير عشق و حال بودم راستش و شديدا شب امتحاني معدلمم زير 19.5 نيومد تو مدرسه ولي خب همه ميدونيم که درس خوندن شب امتحاني به هيچ دردي نميخوره واسه کنکور . 1 مهر تصميم جدي گرفتم که ديگه بسه و شروع کنم بخونم . ميدونيم که مخصوصا تو درسايي مثل رياضي طور ميکشه راه بيافتي و نقطه عطف کار من از بهمن تا ارديبهشت بود. با کلاس جلو ميومدم که اين به نوبه ي خودش خيلي خيلي مهمه ! آزمونم که جلو تر تو سوالا هست

آزمون که من کلا فقط کانون بودم که جلوتر بهش ميرسيم . برنامه ريزي که با برنامه راهبردي آزمونا جلو ميومدم و خيلي خيلي هم مفيد بود . برنامه کوتاه مدت و بلند مدت داشتم و در آخر يکي از مهم ترين دلايل پيشرفتم دفتر برنامه ريزي و پشتيباني که هر هفته با دقت تمام اونو چک ميکرد و نظراتشو ميگفت که خيلي هم مفيد بود . روزاي مدرسه بين 3 تا 6 ساعت و روزاي تعطيل بين 6 تا 12 در حالت عادي ( هممون بعضي وقتا تنبلي ميکنيم ) . روزاي تعطيل هفته رو به پايه ها اختصاص ميدادم چون تابستونو نخونده بودمو خيلي جاي کار داشتمو عقب بودم .

خب در مورد درسا
      فيريک و ديفرانسيل معلماي عااالي داشتيم و با کلاس جلو ميومدم . سر کلاس فقط گوش ميکردمو ميفهميدم و همون روز خونه دوره ميکردمو اگرم وقت ميشد تستاي درسنامه ي خيلي سبز ( ديفرانسيل ) و گاج نقره اي (فيزيک ) ، ( در فالب مثال هستن ) رو کار ميکردم

دين و زندگي يه معلم فولاد زره داشتيم هر 3 سال که راحت بودن تو دينو زندگيمو وااقعا مديونشم و با يه زحمت معمولي نتيجه مطلوبمو گرفتم
      ادبيات که راستش اصلا سر کلاس نميرفتيمو خودم خونه از رو خود کتاب و کتابايي که آيه هاي تمدن داده بودن بهمون ميخونديم ( عالي بودن ادبياتاش هم پايه هم پيش )
      عربي کلاساي دکتر صحيحي رو ميرفتم + کتابش عربي مکمل که حتما يا تحقيقي در موردش بکنين !
      زبانم که کلا نميخوندم مادرزادي مشکلي ندارم باهاش
      عمومي خيلي خيلي کم ميخوندم نسبت به اختصاصي در کل
      در کل بخوام اينجارو مفصلش کنم نصف سوالاي بعدي بي جواب ميمونه :دي

- دوران طلایی نوروز

واقعا دوران نوروز طلاااييه و فکر نکنيد شعاره . من 13 روز عيد رو همراه خونواده مسافرت نرفتم و يکي از بهترين تصميمات زندگيم بود . درسي که تو اون روزا خوندم شديدا به درد آزمون 7 و 21 فروردينم خورد و پيشرفت چشمگيري داشتم مخصوصا تو دروس پايه
      زمان مطالعه بين 8 تا 12 ساعت بود اون 13 روزو و روش مطالعه هم که اون تايم به غير از هندسه پايه که بعدا حذفش هم کردم همه درسارو تا 90% فقط تست ميزدم و خلاصه برداري اگه داشتم

- دوران جمع بندی
      دوران جمع بندي مهم ترين دوران درس خوندنه بچه ها . مهم ترين ... اگه مثه من بعد از امتحانا پاتون بلرزه و تنبلي ميکنين مثل الانم فقط و فقط حسرت خوردن واستون ميمونه که خب هييچ فايده ايم نداره . خط ويژه گاج واسم معجزه کرد .
      شيمي و گسسته و تحليلي فقط با خط ويژه جلو اومدمو به سطح خيلي خيلي خوبي رسيدم اگه سر جلسه اون اشتباه احمقانه رو نميکردم واقعا رتبم زير 600 ميبود به کمک اينا . روش 3 روز يک بار کانون رو حتما حتما انجام بدين و من کنکوراي 87 تا 94 رو داخل و خارج کامل کار کرده بودم و همين باعث شد ديفرانسيل به يه سطح خيلي خوبي برسم و ديگه هيچي ديفرانسيل نخونم و فقط گاهي تست .
      شيمي لقمه مهروماه حفظياتش رو 2،3 دور خوندم تو اين دوران . لغات و آرايه رو از ادبيات موضوعي تست ميزدم و قرابتم که کلا مشکلي ندارم باهاش کار نميکردم .عربي بعد از اون باري که واسه اولين آزمون جامع خودندم ديگه نگاهم نکردم بهش به جز کنکورايي که از خودم ميگرفتم. تست هم فقط زماندار

- دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟

اول از همه اينکه تو انتخاب منبع خود مختار باشيد . از 20نفر ميپرسيد نهايت به 3تا کتاب تو شيمي ميرسيد که بيشتر پيشنهاد شده . يه مبحثي که توش عالي هستي رو برو از 3تا کتاب بخون و ببين با کدوم بيشتر ارتباط برقرار ميکني . بذار تو انتخاب کمکت کنن نه اينکه واست انتخاب کنن !!
      من با همين روش پيش رفتمو منابع مورد استفادم همون منابع پيشنهاديم هستن:
      ديفرانسيل : خيلي سبز
      فيزيک پايه و پيش : نقره اي گاج به شرط کامل خوندن !
      شيمي 2 : مبتکران و شيمي پيش گاج . شيمي 3 هم جزوه معلم خودمون کافي بود + خط ويژه و حفظيات شيمي مهروماه
      ادبيات : آيه هاي تمدن عالي هست ادبياتاش حتما چک کنيد ارزششو داره . موضوعي گاج . هفت خوان واسه لغت و مهروماه براي تاريخ ادبيات . قرابتم نميخوندم

آیا کلاسور ارزیابی پر می کردید ؟ چگونه بعد از هر آزمون رفع اشکال می کردید؟

نه ، تا قبل از عيد رفع اشکالم نميکردم و پشيمونم . ولي بعد از عيد همون عصر آزمون سوالارو يکي يکي ميديدم اونايي که بلد نبودم واقعا يه نگاهي به درسنامه ش مينداختم و اونايي که بي دقتي و جرقه اي و نکته اي هم بودن که هيچ . خودشو ميخوندم و حل ميکردم يکي 2بار

- منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟

بالا گفتم

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟

اين قسمت چون خيلي مهمه رو اجازه بدين مفصل تر بگم

تابستون : حتما ميخوندم!

سال تحصيلي : تحليل آزمون و توجه مضاعف به آزمونا

جمع بندي : اصلا دفتر برنامه ريزي رو کنار نميذاشتم چون نبودش واقعا منو به سمت تنبلي برد به طوري که بعد از امتحانا تا اول تير کاملا بدون بازده رد شد و دوران به اين مهمي رو از دست دادم

سر جلسه : طمع نميکردم ... . زمان بندي داشتم واسه هر قسمت از رياضي و هدفگذاري . هندسه پايه که حذف بود . رياضي پايه و ديفرانسيلو خوب اومدم تحليليم خوب بود ولي گسسته که نقطه عطفم بود رو خراب کردم . تا قبل از گسسته همه چي طبق برنامه پيش رفت اما تو گسسته بغل دستيم بالا اورد هيچ . مسئولين و عکاسانو عزيز زارت قومي ريختن تو و نيم ساعت حرف و عکس هيچ ! خودم خراب کردم . پا فشاري کردم که من بايد مثل هميشه از اين 12 تا 8تاشو برنم و موندمو موندم . هم سوالا رو با بي دقتي و استرس اشتباه جواب دادم ( همه ي اشتباهاي رياضيم تو گسسته بود ) هم تقريبا 10 دقيقه از زمان بندي عقب افتادم . حالا اصل کار اينجاست . من تو اين 18تا آزمون جامعي که بعد از عيد گذروندم فيزيک رو زير 60 نزده بودم هيچوقت . سال 91 رو که بالاي 90 زدم و يه جورايي فيزيک پشتوانه ي من بود تو کنکور . به خودم اومدم و ديدم ساعت 11:15 و من هنوز سر سوالاي مدارم ... . گيج شدمو تند تند جواب دادم تا سوال 187 فکر ميکنم دقيق چک نکردم . که اونو نزدم و يکي پايين تر زدم و همينطوري رفت تا پايين ... . آخر جلسه يه نگاه انداختم ديدم همه پره فيزيک ولي بعدا خودمو گول زدم که اشتباه ديدمو گزينه ها زياد و ريز بوده و پايين بالا زدم تا رسيديم به 19 مرداد ... فيزيک من بايد بالا 70 ميبود .. بچه ها خواهشا اين اشتباهو نکنين چون بار رواني بعدش خيلي خيلي سنگينه

-اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !

همه ي کتابام خوب بودن

- نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟

شديدا به خودتون بستگي داره و کسايي که باهاشون درس ميخونيد . ولي به نظر من اصلا مفيد نيست

- اگر داوطلبی در امتحانات نهایی نتیجه مناسب نگرفته باشد میتواند در کنکور سراسری موفق شود؟

آره چرا نشه ! ما که نهاييامون بد نبودم مشمول نشديم در کل فکر نکنم خيلي مهم باشه که بخواين نا اميد بشين به خاطرش .

- روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟

بالا بهش اشاره شد .

- روش شما برای مرور درس ها چه بود؟

تست و خلاصه نکات اگه نوشته بودم

نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟

پشتيبان من خيلي در حقم لطف کرد و مثل يه برادر بزرگتر دوسش دارم . بله خيلي کمک کرد بهم. نياز هست به کسي که کمکت کنه و صد البته چک کردن دفتر برنامه ريزيت

- شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟

واسه من فوق العاده مفيد واقع شد

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟

بله . بعد از امتحان فيزيک تا اوخر خرداد کلا ول کردم و گفتم من که کاشان قبولم چه کاريه . به کم قانع نشيد اصلا و اينکه دفتر برنامه ريزيتون تا رووز آخر پر کنين و اصلا نذارينش کنار . اصلا ...
      من راستش يه آهنگ مناسب ميذاشتمم تو هدست و به لحظه اي فکر ميکردم که دارم ميرم تو دانشگاه مورد علاقم يا کار مورد علاقمو با پرسنلم انجام ميدم يا ... خلاصه فکراي قشنگ قشنگ :دي

- میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟

8ساعت نرمال

- چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟

برنامه ي آنچناني نداشتم واسش . هروقت که زمان و امکاناتش بود و کاريم نداشتم

- در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟

اهم چيز :دي :دي

- چه بازه زمانی را برای رفتن به کلاس کنکور مناسب تر میدانید؟آیا کلاس کنکور لازم است؟

کلاس تستاي معلماي خودمون عالي و کافي بودن و خودم نرفتم . ولي کلاس تستي که بعدش حال و وقت مرور مطالبشو نداشته باشي تو همون روز دو زار نمي ارزه
      ( نظر شخصي )

- برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟

خيلي زياد

- بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟

يادگيري سر کلاس و تست و دوره جزئي تو خونه

- چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟

حريص نباشيد !
      باهوش باشيد !

- نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟

خودم عمومي خيلي خيلي کم ميخوندم شايد گاها 10 به 1 !!!

- تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟

سوالتون خيلي کليه . بستگي داره به درسش ، مبحثش ، سطحم تو اون درس ، علاقم بهش ولي سعي ميکردم بيش از حد مطالعه نکنم و سوال و تست بيشتر کار کنم

- میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟

فيزيک پايه شيمي 2 و حسابان + کل عمومي ها کمکم کرد خيلي چون فيزيک خراب کردنم به پيش رسيد فقط . سوالاي آخر

- به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟

هیچوقت دیر نیست و درسای مام اونقدا سخت نیستن . وقت و انرژی بذارین نتیجه لازمو میگیرین

مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟

تابستونو اصلا از دست نديد . با يه برنامه نرمال و منطقي ( نه پرفشار چون چهارم خودش يه دنيايي داره واسه خودش و قطعا بايد انرژي و انگيزه ي لازم رو داشته باشيد ! ) پيش بيايد همراه با آزمونا به اميد خدا بهترين نتيجه رو ميگيريد

- چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟

کلا تخصصياي پايه به نظرم به خصوص حسابان و فيزيک پايه و شيمي 2

- مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور؟

پدر و مادرم که همه کار واسم کردن تو اين 1 سال
      معلماي خوبم و پشتيبانم
      انتخاب منبع درست
      تلاش خودم تاثير نگرفتن از اطرافيانم که بالاترين رتبشون شد 6500
      اعتماد به نفس و آرامش روز قبل و سر جلسه تا ساعت 10:15 ( قبل از اون اتفاق .. )

نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟

خیلی زیاد . آرامش زیادی که داشتم و مدیون حمایت ها و درک خیلی بالا و همکاری خونوادم بود

-قبل از شما کسی در خانواده و فامیل بود که نتیجه ی خوبی در کنکور گرفته باشد ؟

خیر

-چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟ چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟

من 600 700 میخواستم . بهشم میرسیدم اگه اون اشتباه احمقانه رو نمیکردم . رتبه های آزمونمم معمولا بین 300 تا 700 بود

-ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟

بله .

- مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 96 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟

يه مطلبي قبلا همينجا نوشتم . به نظرم مفيده .

1.اشتباه من اين بود که فک ميکردم هرچي بيشتر بخونم بهتره . روزاي مدرسه ام پيش اومده بود 10ساعت بخونم . همين باعث شد يکم جلوتر واقعا خسته بشم . هممون اين فازو داريم که من ميتونم من خسته نميشم هدف دارم ولي خيلي از بچه ها با شرايط شما با اين مشکل رو به رو شدن پس حتما قابل بررسيه! مثل خيليا اون پسرفت و تنبلي نزديک کنکورو داشتم ولي خب جمع و جورش کردم ولي بازم خيلي ميشد بهتر از اين بشه . حسرتش ميمونه فقط ..

2.بچه ها اصلا خودتونو از مطالعه دور نکنين
      روزي 5ساعت خوندن خيلي آسون تر و پربازده تر از يکي در ميون 13ساعت خوندنه . اگه يه هفته نخونين روز 8م واقعا سخته خوندن . حسش ميکنين دير يا زود.

3.برنامه تونو با توجه به تواناييتون بچينين . ندين مشاور واستون برنامه بريزه ، از مشاور فقط مشورت بگيرين واسه برنامه و هميشه ام اين جلو چشتون باشه که برنامه تون بايد در حد توانتون باشه چون شما بايد انجامش بدين نه مشاورتون . برنامه اي که تا حد زيادي انجام نشه بدونين يا برنامه ي مناسبي نيست يا واسه شما مناسب نيست

4.کيفيت و تداوم مطالعه خيلي خيلي مهم تر از کميتشه

5.برنامه بلند مدت بريزين که مثلا اين 1ماه نصف اين کتابارو ميخونم . اول هر هفته برنامه کوتاه مدتو ريزشو بنويسين و اگه نتونستين برنامه کوتاه مدتو انجام بدين حتما راجع بهش فکر کنين . رد نشين از بغلش ... . يا ساعت مطالعه کمه يا شيوه يا ترتيب دروس يا زماني از روز که گذاشتين يا دلايل ديگه که بايد پيداش کنين . به هر حال عاقلانه درس بخونين که هم اذيت نشين هم به اميد خدا بهترين نتيجه رو بگيرين

6.ديگه اينکه تو انتخاب منابع مشورت بگيرين و معمولا 2 ، 3 تا کتاب بيشتر پيشنهاد ميشه . يه مبحثي که بلدينو خودتون بريد از هر 3 کتاب بخونين ببينين با کدوم ارتباط برقرار ميکنين و سطحش مناسبه . شما قراره کتاب بخونين نه پشتيبان يا مشاور يا معلمتون . منبع و درست انتخاب کنين ديگه همونو بخونين فقط . چون اين شاخه اون شاخه پريدن خيلي وقتا باعث ميشه يه نکته اي که شايد تو هر 3تا منبعتون بوده رو نبينين تو اين جا به جاييا يا گيج بشين به خاطر تفاوت تو روشاي تدريس .

7.درگير مسائل حاشيه اي نشين ... . کاشان هرسال حداقل 25 - 20 تا 3رقمي تو رياضي داره که واسه يه شهر منطقه 2 واقعا خوبه به نظرم . معلماي مام با همين بچه ها يکي بودنو باور کنين حتي 1نفرشونم نه از دي وي دي استفاده کردن نه آن چنان از کلاس کنکوراي بيرون نه جزوه هاي جادويي ( مگه اينکه معلمتون افتضاح باشه يا معلم نداشته باشين و تو بعضي درسا مجبور بشين که آلا رايگان و عاليه !!

8. تو چنتا از بنداي ديگه ام گفتم . هميشه در نظر بگيرين که خودتون قراره درس بخونين نه معلم نه پشتيبان نه مشاور . فقط ازشون مشورت بگيرين و برنامه تونو در حد توانتون بچينين . سعيم کنين ماهانه يا هفتگي ساعت مطالعتون زياد بشه. در توانتونم يعني ايده آلي که ميتونين بهش برسين نه چيزي که مطمئنين همين هفته ام بهش ميرسين ! مثلا همه ميتونن روزي 4ساعت بخونن ولي شما ميتوني روزي 7ساعت مفيدم داشته باشيو اينجا توانتون ميشه 6 7 ساعت نه اون 4ساعت

معلم ديفرانسيلمون هميشه اين جمله رو ميگفت و واقعنم راست ميگفت : درستونو بخونين که جاي ديگه هيچ خبري نيست . جاي ديگه کجاست ؟ هرجا جز اينجا ( کلاس درس ) !

طولانيم شد ولي ارزش خوندن داره . نوشتم چون خيليا ممکنه آدماي آگاه اطرافشون نباشنو اينارو نگفته باشن بهشون يا مثل من بي توجهي کرده باشن و الان فقط حسرتش ميمونه که چرا نبايد منتظر رتبه زير 400 باشم ...

اينا تجربه هاي شخصي خودم توصيه هاي کسايي مثل :
      استادمحمدي رتبه 1 رياضي 91 از کاشان
      پويا همدانيان 1 زبان و زير 8 رياضي 94 از کاشان
      اميرحسين قرآني زير 200 رياضي 94 کاشان

یا علی !

-موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟

مادر و پدر عزیزم
      سلام بر تو ای وحید عزیز...گفتی برای گسسته و تحلیلی فقط خط ویژه خوندی...من برا گسسته گاجو جویدم برا تحلیلی هم همینطور...ولی برا جمع بندی میخوام برای تحلیلی خط ویژه بگیرم تو که فقط خط ویژه خونده بودی به چند تا از تست های تحلیلی جواب دادی؟؟درضمن نظرت در مورد عمومی های خط ویزه چیه...عششششششششششق منی
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

13. Top | #88
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      سلام بر تو ای وحید عزیز...گفتی برای گسسته و تحلیلی فقط خط ویژه خوندی...من برا گسسته گاجو جویدم برا تحلیلی هم همینطور...ولی برا جمع بندی میخوام برای تحلیلی خط ویژه بگیرم تو که فقط خط ویژه خونده بودی به چند تا از تست های تحلیلی جواب دادی؟؟درضمن نظرت در مورد عمومی های خط ویزه چیه...عششششششششششق منی
      س
      سلام داداش ، من فقط خط ویژه رو نخوندم طول سال با کلاسم جلو میومدم گسسته ام میکروطبقه بندی گاجو خوندم ولی کتابایی ک کامل خوندم خط ویژه ها بود ، هنوزم نمیدونم چرا تو همه آزمونا تکیه گاهم تو ریاضی گسسته بود ولی تو کنکور کاملا برعکس شد ، اگه دیفرانسیل و ریاضی پایه رو عالی نمیزدم خاکم ب سر بود کنکور گسسته و تحلیلی نتیجه خوبی نگرفتم بر خلاف آزمونا واسه همین خیلی نمیتونم روش خودمو توصیه کنم ( توصیه برو بابا باقالی ) ولی این خط ویژه ها انقد خوب بود ک الانم بردمشون دانشگاه واسه استاتیک و ریاضی 2 کارشون دارم

عمومیم ک فقط دین و زندگی کتاب داشتمو لقمه لغت و تاریخ ادبیات و ماه آخرم ی ادبیات موضوعی قرض گرفتم تستاشو زدم ، واسه عمومی هزینه کردن ب نظرم پول دور ریختن بود خود کتابا کافی بودن ، ( البته عربی و زبان بحثش جداست ک کلاسای خود مدرسمونو میرفتم ) در کل کتاب عمومی نخریدم زیاد اینام همه یا دست دوم بودن یا قرضی سعی کن زیاد خرج نکنی الان رفیقا من ک زیاد خرج کردن با اینکه دانشگامونم خوبه عذاب وجدان دارن ک سبک ترم میشد بالا اومد

پست اولو نقل بگیری واسه من ناتیفیکشن نمیاد داداش الانم کاملا سوپرنچرال دیدم مصاحبه اومده بالا آخریم بود تو لیست آخرین ارسالات تگ کن خودمو جیگر

14. Top | #89
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      س
      سلام داداش ، من فقط خط ویژه رو نخوندم طول سال با کلاسم جلو میومدم گسسته ام میکروطبقه بندی گاجو خوندم ولی کتابایی ک کامل خوندم خط ویژه ها بود ، هنوزم نمیدونم چرا تو همه آزمونا تکیه گاهم تو ریاضی گسسته بود ولی تو کنکور کاملا برعکس شد ، اگه دیفرانسیل و ریاضی پایه رو عالی نمیزدم خاکم ب سر بود کنکور گسسته و تحلیلی نتیجه خوبی نگرفتم بر خلاف آزمونا واسه همین خیلی نمیتونم روش خودمو توصیه کنم ( توصیه برو بابا باقالی ) ولی این خط ویژه ها انقد خوب بود ک الانم بردمشون دانشگاه واسه استاتیک و ریاضی 2 کارشون دارم

عمومیم ک فقط دین و زندگی کتاب داشتمو لقمه لغت و تاریخ ادبیات و ماه آخرم ی ادبیات موضوعی قرض گرفتم تستاشو زدم ، واسه عمومی هزینه کردن ب نظرم پول دور ریختن بود خود کتابا کافی بودن ، ( البته عربی و زبان بحثش جداست ک کلاسای خود مدرسمونو میرفتم ) در کل کتاب عمومی نخریدم زیاد اینام همه یا دست دوم بودن یا قرضی سعی کن زیاد خرج نکنی الان رفیقا من ک زیاد خرج کردن با اینکه دانشگامونم خوبه عذاب وجدان دارن ک سبک ترم میشد بالا اومد

پست اولو نقل بگیری واسه من ناتیفیکشن نمیاد داداش الانم کاملا سوپرنچرال دیدم مصاحبه اومده بالا آخریم بود تو لیست آخرین ارسالات تگ کن خودمو جیگر
      دلیل این که نتیجه خوبی تو گسسته تحلیلی کنکور نگرفتی چی بود؟
      سخت بود؟
      تستای کانون فرق داشت؟

راستی شما الان دانشگاه اصفهانی دیگه ؟
      راست میگن اصفهانیا ناسیونالیستن؟
      اندکی صبر ...
      سحر نزدیک است

ویرایش توسط Lovelife : 05 اسفند 1395 در ساعت 19:58

15. Top | #90
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sonyfan نمایش پست ها
      دلیل این که نتیجه خوبی تو گسسته تحلیلی کنکور نگرفتی چی بود؟
      سخت بود؟
      تستای کانون فرق داشت؟

راستی شما الان دانشگاه اصفهانی دیگه ؟
      راست میگن اصفهانیا ناسیونالیستن؟

گسسته ش خیلی نچسب بود ی گرافم داشت من مث احمقا نشستم کشیدم وقت کم اوردم کلا ، تو مصاحبه ام گفتم کامل راجع بهش توضیح دادم ، بیش ازین نمیتونم چیزی بگم چون بعد از روز کنکور دیگه سمت درسای کنکورم نرفتم سوالای کنکورم همون 1بار دیدمو بس ، الان سوالا 95 و بدی دستم فک نکنم تشخیص بدم
      اصفهان نیستم صنعتی اصفهانم داداش ؛ اونم آره گرم نمیگیرن با غریبه ها ولی من مشکلی نداشتم چون هم هم شهریای خودم زیادن هم بچه ها خیلی زود بام گرم گرفتن ( به ی سری دلایل ) ولی آره ب بقیه خیلی بی محلی میکنن

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 567 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن