خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 7 از 76 نخستنخست ... 67817 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 91 به 105 از 1135
    1. Top | #91

Mamoli
      نمایش مشخصات
      1436801153445010.jpg

بچه ها بیاین یه قراربذاریم هرروز توقنوت نمازمون دعای فرجوبخونیم وبعدنمازصبح دعای عهدوبخونیم

2. Top | #92

Mamoli
      نمایش مشخصات
      7544003490940119735.jpg

3. Top | #93

Mamoli
      نمایش مشخصات
      امروز قول میدم یکی ازرفتارای بدمواصلاح کنم واگه موفق شدم آخرهفته میامواینجااعلام میکنم امیدوارم شماهم همینکاروبکنیدبچه ها

4. Top | #94
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      امام باقر(ع)

زمانے بر مردم مے‌آید ڪہ امام و پیشواے آنان غیبٺ مےڪند
      پس خوشا بہ حال ڪسانے ڪہ در آن زمان بر فرمان ما استوار و ثابٺ قدم باشند!

بحارالانوار،جلد۵۲

5. Top | #95
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      محل زندگی حضرت مهدی(عج)

دوران غيبت کبرا

غيبت کبرا، به مدت زمان پنهان‌زيستي حضرت مهدی (عج) گفته مي‌شود که با وفات واپسين نايب خاص در سال ۳۲۹ هجری ق آغاز و همچنان ادامه دارد و فقط خداوند متعال است که پايان آن را مي‌داند.اين دوران،ويژگي‌هاي خاصي دارد که آن را به طور کامل از دوران غيبت صغرا متمايز مي‌سازد. از اين ويژگي‌ها، کامل شدن غيبت آن حضرت است.

همان‌گونه که پنهان‌زيستي حضرت مهدي (عج) در اين دوران به کمال مي‌رسد و نيابت و سفارت، همانند دوران غيبت صغرا وجود ندارد، محل زندگي آن حضرت نيز نامشخص‌ترمي‌شود.

در اين دوران است که هرگز نمي‌توان به طور قطع مشخص کرد آن حضرت کجا زندگي مي‌کند. البته روايات در اين‌باره به محل‌هاي گوناگوني اشاره کرده‌اند که برخي از آن‌ها از اين قرارند:

الف. مدينه منوره

برخي روايات ، به صورت عام و بدون قيد زمان غيبت صغرا مدينه را جايگاه آن حضرت در دوران غيبت مي‌داند.

ب. ناحيه ذي‌طوي

ناحيه ذي طوي در يک‌فرسخي مکه و داخل حرم قرار دارد و از آن‌جا خانه‌هاي مکه ديده مي‌شود. برخي از روايات، آن محل را مکاني معرفي مي‌كند که حضرت بخشي از زمان غيبت را در آن سپري مي‌کند.

امام باقر(ع) در اين‌باره فرمود: صاحب اين امر را در برخي از اين درّه‌ها غيبتي است (و با دست خود به ناحيه ذي طوي اشاره کرد). [1]

ج. دشت‌ها و بيابان‌ها
      از برخي روايات نيز استفاده مي‌شود که آن حضرت در طول غيبت، محل خاصي ندارد و همواره در سفر به سر مي‌برد.

از امام باقر(ع) نقل شده است دربارة شباهت‌هاي حضرت مهدي(عج) به پيامبران الهي، چنين فرمود: ... و اما شبهه من عيسي فالسياحة [۲]

و اما شباهت حضرت مهدي(عج) به حضرت عيسي(ع) پس جهانگردي [نداشتن مکان خاص] است.

همچنين، در توقيعي كه به نام شيخ مفيد صادر شده است ـ اگر صدور آن را بپذيريم ـ نيز به نامعلوم بودن مکان حضرت مهدي(عج) اشاره شده است. در آن نوشته چنين بيان شده است: با اين که ما بر اساس فرمان خداوند و صلاح واقعي ما و شيعيان مؤمن خود تا زماني که حکومت در دنيا در اختيار ستمگران است در نقطه‌اي دور و پنهان از ديده‌ها به سر مي‌بريم. [3]

منابع
      [۱]. نعماني، الغيبة، ص۱۸۱.
      [۲]. طبري، دلائل الامامة، ص۲۹۱.
      [۳]. علامه مجلسي، بحار الانوار، ج۵۳، ص۱۷۴.

اللهم عجل لولیک الفرج

6. Top | #96
      کاربر اخراجی

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      العجل مولا

تو این دنیا چیزی ارزشی اینو نداره که بخاطرش از نوکری خونه فاطمه زهرا (س) و اهل بیت اطهار بخوای چشم بپوشونی

7. Top | #97
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AGHA.ERMIA نمایش پست ها
      العجل مولا

تو این دنیا چیزی ارزشی اینو نداره که بخاطرش از نوکری خونه فاطمه زهرا (س) و اهل بیت اطهار بخوای چشم بپوشونی
      احسنت
      خدایا میدونیم که لیاقت نوکری هم نداریم ولی ان شاءَلله حضرت زهرا صلوات الله علیها دعا گوی ما باشند تا بتونیم نوکر امام زمان باشیم ...

حقیقتش خود من با این خیلِ گناه ها واقعا هم لیاقت ندارم...

8. Top | #98
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #99
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      421321158_55276.jpg

10. Top | #100

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون بچه ها بابت پستای خوبتون من تاالان اخلاق بدمو ترک کردم جمعه اگه قطعی شد دیگه حله

11. Top | #101

Mamoli
      نمایش مشخصات
      abahjat1.jpg

12. Top | #102

Mamoli
      نمایش مشخصات
      bahjat.jpg

منم دقیقا اینومیخوام بچه ها خواشا اینجاهمچین فعالیتی بکنین

13. Top | #103

Mamoli
      نمایش مشخصات
      fu8005.jpg

14. Top | #104

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نمیدونم چرا تواین تاپیک فعالیت نمیکنین من قصدم ازگذاشتن پستا تشکر و امتیاز ویااضافه شدن یه تعدادصفحات نیس اگه شما نخونین ونظر نذارین نمیشه کاری کردواین تاپیک همینجوری بی نتیجه میمونه بچه ها تاکی منکرخیلی چیزاباشیمو بگیم مااعتقادی نداریم تاکی؟ ظهورچیزی نیس که بشه انکارش کرد خواهشا فقط یه کم بهش فک کنین هدف ازاین تاپیک گذاشتن شعرو این چیزانیس هدفش اینه که ما خودمونواصلاح کنیم اگه شما هم موافقین اینجا اعلام کنید وپیشنهاد بدید خواهشا واقعا حالم بدمیشه وقتی خیلی از تاپیکاتعدادصفحاتشون اینقدزیاده واین تاپیک فقط باچن نفر میچرخه انگارامام زمان توانجمن ماهم غریبه اگه نه لطفا اینجاثابت کنید

15. Top | #105
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام

بچه های یه چیزی که میخاستم بگم اینه که خواهشا بیایم از این به بعد بیشتر با امام زمان صحبت کنیم و از ایشون بیشتر یاری بگیریم ...

آره یاری بطلبیم

حضرت سلطان دین الله ،امام علی ابن موسی الرضا المرتضی (صلی الله علیه و آله) میفرمایند :
      امام
      پناه بندگان در قضایای ناگوار است!

یا در روایت دیگه :

روزی حضرت لسان الله ناطق ،امام جعفر این محمد صادق صلی الله علیه و آله داشتند از مسیری عبور میکردند که یکی از شیعیانشون رو تو مسیر میبینند

اون شیعه شراب خورده بوده و از امام خجالت میکشه و روشو بر میگردونه !

امام دستشو به شونه اون شخص میزنه ومیگه حتی اگه زنا هم کردید به ما پشت نکنید!

بچه ها اگر بدترین گناه ها رو هم انجام دادید تو رو خدا پشت به امام زمان نکنید ،

هر کاری خواستی بکن ولی به فرزندان فاطمه پشت نکن !!!

به فرزندان مادر پهلو شکسته پشت نکن!

.
      .
      .
      .
      .
      .
      در پناه امام زمان امام محمد ابن الحسن الهادی المهدی صلوات الله علیه باشید .
      شب بخیر
      ویرایش توسط Abolfazl_Az78 : 28 دی 1395 در ساعت 00:53

صفحه 7 از 76 نخستنخست ... 67817 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن