خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 22 از 35 نخستنخست ... 1221222332 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 316 به 330 از 524
    1. Top | #316
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sir William نمایش پست ها
      یه سوال ریز و ساده مشغولم کرده
      چون دبیر نداشتم اینجور سوالا اعصابم و ب هم میریزه
      دوازدهه جز روده باریک حساب میشه ؟!
      یه تست حل کردم تو گزینه نوشته بود روده باریک بعد تو پاسخ تشریحیش دلیل درستیش نوشته بود دوازدهه
      اگه اینطوری باشه هرجا نوشت مثلا فقط آنزیم پروتياز تو روده باریک فعال میشه درسته این ؟!
      همه نوشتن که دوازدهه -_-
      دوازدهه قسمت ابتدایی روده باریکه پس جزو روده باریک حساب میشه.
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

2. Top | #317
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasintabriz نمایش پست ها
      نه داداش ببین درست گفته.
      http://s8.picofile.com/file/8271845426/Capture.PNG
      واژه نامه جزو بیشتر بدانیده و نمیشه ملاک قرار داد. اگه اونجا رو نگاه بندازی میبینی که واسه tRNA و rRNA هم اگزون اینترون گفته درحالیکه متن کتاب همچین حرفی نگفته.
      داداش شکل نه متن فعالیت ...
      کتاب گفته بیشتر Rna ها بخش اینترون رو از دست میدن خب نگفته فقط mrna هست مثل اون سدخونی مغزی اونجا هم نگفته فقط مغز اینطوره ... به هر حال یه سری ابهام هست ... حقیقتش منم گیج شدم نمیدونم چه کار کنم اما خب سلیقه قلم چی اینه که رونوشت و خودش رو گیر بدیم و اگزون اینترون رو برای mrna بگیریم فقط درسته؟

3. Top | #318
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2015 نمایش پست ها
      نمی خوام از سطح کتاب بالاتر بریم اما این رو بدونید که اصلا اسم اصلیش سد خونی مغزی-نخاعی هست.
      در سطح کتاب میشه اینطور استدلال کرد که با توجه به اینکه نخاع با مغز در ارتباطه اگه این سد خونی توی نخاع نبود میکروب ها وارد نخاع و سپس مغز می شدن پس وجود داره (سد خونی مغزی مگه چیه؟ رگ خونی هست)
      منم میگم تو نخاع داریم ولی اسمش چیز دیگریست

4. Top | #319
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Morteza- نمایش پست ها
      من تا الان فک میکردم از من زیست داغون تر نیس
      الان فهمیدم من شاهم

حاجی اسمش روشه بعدم متن صریح کتابه این دیگه
      1- حاجی خودتی هر چند حاجی بودن بد نیست فی النفسه.
      2- جسارتا این استدلال شما برای شاه بودن در زیست شناسی خیلی استدلال نا بخردانه ایه.
      3- سد خونی مغزی برای محافظت از دستگاه عصبی مرکزیه اینو می تونی از منابع فیزیولوژی تحقیق کنی.
      4- بنده بیشتر از چهار ماه پیش این مبحث رو خوندم امروز که پست شما رو دیدم بنابر مطالبی که از کتاب خیلی سبز در ذهنم نقش بسته بود این جواب رو به شما دادم بعدش رفتم کتاب درسی رو دیدم متوجه شدم طبق متن کتاب هیچ گونه برداشتی مبنی بر وجود سد خونی مغزی در نخاع نمیشه پیدا کرد این بود که بعدا پست آقا یاسین رو که در جواب شما بود رو تشکر زدم. در این مورد اشتباه از من بود ببخشید چون با توجه به کتاب پاسخ ندادم.
      5- این که میگی اسمش رو خودشه خیلی حرف درستی نیست همیشه مثلا طرف اسم سگش رو گذاشته جک ! بعد شما باید فکر کنی این سگه به عنوان جک ماشین ازش استفاده میشه! یا یه بابایی هست به نام dwayne johnson ایشون ملقب هست به the rock الان ما باید فکر کنیم ایشون از سنگ های آذرین درونی محسوب میشه!
      6- موفق باشید.
      7. ر.ا : کتاب درسی را در درس زیست شناسی جدی بگیرید.

5. Top | #320
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نمی خوام از سطح کتاب بالاتر بریم اما این رو بدونید که اصلا اسم اصلیش سد خونی مغزی-نخاعی هست.
      در سطح کتاب میشه اینطور استدلال کرد که با توجه به اینکه نخاع با مغز در ارتباطه اگه این سد خونی توی نخاع نبود میکروب ها وارد نخاع و سپس مغز می شدن پس وجود داره (سد خونی مغزی مگه چیه؟ رگ خونی هست)
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza__sh نمایش پست ها
      مطمعنی؟؟؟
      یه چیزی داریم شبیه به سد خونی مغزی که اسمشم یه چیز دیگس
      مهدی داداش منبع حرفت چیه!؟

من کتابه!!
      خودت که دیگه استادی
      نگا:
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها

2- جسارتا این استدلال شما برای شاه بودن در زیست شناسی خیلی استدلال نا بخردانه ایه.
      3- سد خونی مغزی برای محافظت از دستگاه عصبی مرکزیه اینو می تونی از منابع فیزیولوژی تحقیق کنی.
      4- بنده بیشتر از چهار ماه پیش این مبحث رو خوندم امروز که پست شما رو دیدم بنابر مطالبی که از کتاب خیلی سبز در ذهنم نقش بسته بود این جواب رو به شما دادم بعدش رفتم کتاب درسی رو دیدم متوجه شدم طبق متن کتاب هیچ گونه برداشتی مبنی بر وجود سد خونی مغزی در نخاع نمیشه پیدا کرد این بود که بعدا پست آقا یاسین رو که در جواب شما بود رو تشکر زدم. در این مورد اشتباه از من بود ببخشید چون با توجه به کتاب پاسخ ندادم.
      5- این که میگی اسمش رو خودشه خیلی حرف درستی نیست همیشه مثلا طرف اسم سگش رو گذاشته جک ! بعد شما باید فکر کنی این سگه به عنوان جک ماشین ازش استفاده میشه! یا یه بابایی هست به نام dwayne johnson ایشون ملقب هست به the rock الان ما باید فکر کنیم ایشون از سنگ های آذرین درونی محسوب میشه!
      6- موفق باشید.
      اگه براي كنكور در نظر بگيريد ، فقط در مغذ وجود داره چون متن كه به صراحت گفته مويرگ مغذي ( ونه نخاعي !)
      خارج از كتاب :
      اون چيزي كه شما در مورد اين سد ميدونيد كلا متفاوت و متغاير با واقعيت است .
      اين سد در نخاع هم وجود داره!!

6. Top | #321
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چند نکته حفظی از شیمی:{راحت ولی کاربردی}
      در جدول مندلیف 3 شبه فلز وجود نداشت
      عدد اتمی 118 رو به عنوان گاز نجیب دوره 7 حفظ کنید چون بدردتون میخوره
      لیتم چگالیش کمتر از سدیمه طبق شکل ص 34
      آتیشی که در واکنش فلز های قلیایی به جز لیتم با آب میبینید نتیجه سوختن هیدروژنه{سنجش}
      ----
      چند نکته از زیست {چلاجور}
      n جایگاه تشخیص در DNA خطی : n+1 قطعه تولید می شود و 2n پیوند فسفو دی استر شکسته می شود
      n جایگاه تشخیص در DNA حلقوی : n قطعه تولید می شود و 2n پیوند فسفو دی استر شکسته می شود
      یه سری نکات زیست که معلممون داده بود با اینکه آسون بودن میزارم شاید بدردتون خورد
      توالی که روی tRNA ثابت است و آمینواسید به ان متصل می شود روی ژن GGT است
      پیوند فسفو دی استر هرگز در رونویسی شکسته نمی شود
      تعداد اینترون یکی از اگزون کمتره
      هر سلول که سانتریولش مضاعف میشه یوکاریوته {سراسری 95}
      RNA پلیمر از روی هر دو رشته قرار میگیره
      نکات کم بودن شرمنده
      به بزرگی خودتون ببخشید
      ویرایش توسط Mahdi1377 : 01 آبان 1395 در ساعت 22:12

7. Top | #322
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dmb نمایش پست ها

6- موفق باشید.

1دبیر زیست داشتیم میگفت:هر کس ادعا کرد تو زیست خدا و اخرش و...
      بدون هیچی بارش نیست
      پس من هیچ وقت نمیام همچین حرفی رو به جد بزنم!اینا نسبته!و کلا مزاح بود!
      مث این میمونه بگی روحانی بهتره یا احمدی نژادخب جفتش زیاد فرقی نداره غیر یکم
      منظور منم همون بود به دل نگیر پس

با اجازتون الان نه من دانشجوی پزشکی ام نه شما.پس بهتره به فزیولوژی مراجعه نکنی!

شکی نیست خیلی از چیز هایی که ما میخونیم غلطه.ولی من به شخصه دنبالش نیستم !

بله در جریان هستم کمدین هست و کشتی کج هم بازی میکرد

من به خاطر این به صراحت این جوابو به شما دادم
      که ممکنه ذهن خیلی هارو منحرف کنه!
      به شدت بدم میاد از پاسخ درس زیست که خارج از کتاب باشه!

و این چیز خوب رو از دبیر زیست پارسالم یاد گرفتم که پاشو 1قدم از کتاب بیرون نمیذاشت!(به خوب و بد بودنش کار ندارم در کل ولی چیز های خوب هم داشت)

توصیه اخر:
      اگر کسی سوالی میپرسه فقط طبق متن کتاب پاسخ بدید.

و رو کتاب درسی تون تسلط پیدا کنین تا فیزیولوژِی

موفق باشید.
      دیگه لطفا حرفی دارید پ.ب بزنید چون تاپیک به اندازه کافی به انحراف رفته

8. Top | #323
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi1377 نمایش پست ها
      چند نکته حفظی از شیمی:{راحت ولی کاربردی}
      در جدول مندلیف 3 شبه فلز وجود نداشت
      عدد اتمی 118 رو به عنوان گاز نجیب دوره 7 حفظ کنید چون بدردتون میخوره
      لیتم چگالیش کمتر از سدیمه طبق شکل ص 34
      آتیشی که در واکنش فلز های قلیایی به جز لیتم با آب میبینید نتیجه سوختن هیدروژنه{سنجش}
      ----
      چند نکته از زیست {چلاجور}
      n جایگاه تشخیص در DNA خطی : n+1 قطعه تولید می شود و 2n پیوند فسفو دی استر شکسته می شود
      n جایگاه تشخیص در DNA حلقوی : n قطعه تولید می شود و 2n پیوند فسفو دی استر شکسته می شود
      نکات کم بودن شرمنده به بزرگی خودتون ببخشید

ممنون بابت نکات
      ولی گاز نجیب با عدد اتمی 118 هنوز کشف نشدهجایگاه خالیشو چرا به خاطر بسپاری؟
      خارج از کتابشم نیست نکه تو کتاب نباشه

شاید منظورتون این باشه از جایگاهش به عنوان محل پیدا کردن بقه عناصر مهم استفاده کنیم که بحثش جداس

ممنون بازم

9. Top | #324
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      1دبیر زیست داشتیم میگفت:هر کس ادعا کرد تو زیست خدا و اخرش و...
      بدون هیچی بارش نیست
      پس من هیچ وقت نمیام همچین حرفی رو به جد بزنم!اینا نسبته!و کلا مزاح بود!
      مث این میمونه بگی روحانی بهتره یا احمدی نژادخب جفتش زیاد فرقی نداره غیر یکم
      منظور منم همون بود به دل نگیر پس

با اجازتون الان نه من دانشجوی پزشکی ام نه شما.پس بهتره به فزیولوژی مراجعه نکنی!

شکی نیست خیلی از چیز هایی که ما میخونیم غلطه.ولی من به شخصه دنبالش نیستم !

بله در جریان هستم کمدین هست و کشتی کج هم بازی میکرد

من به خاطر این به صراحت این جوابو به شما دادم
      که ممکنه ذهن خیلی هارو منحرف کنه!
      به شدت بدم میاد از پاسخ درس زیست که خارج از کتاب باشه!

و این چیز خوب رو از دبیر زیست پارسالم یاد گرفتم که پاشو 1قدم از کتاب بیرون نمیذاشت!(به خوب و بد بودنش کار ندارم در کل ولی چیز های خوب هم داشت)

توصیه اخر:
      اگر کسی سوالی میپرسه فقط طبق متن کتاب پاسخ بدید.

و رو کتاب درسی تون تسلط پیدا کنین تا فیزیولوژِی

موفق باشید.
      دیگه لطفا حرفی دارید پ.ب بزنید چون تاپیک به اندازه کافی به انحراف رفته
      درست؛ فقط کتاب ، مطمئنی نیستم؟! آفرین ، خداحافظ
      ر.ا: یکی از بهترین روش ها برای حل سوالات سقوط آزاد و به طور کل حرکت شناسی استتفاده از نمودار v-t است.

10. Top | #325
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      داداش شکل نه متن فعالیت ...
      کتاب گفته بیشتر Rna ها بخش اینترون رو از دست میدن خب نگفته فقط mrna هست مثل اون سدخونی مغزی اونجا هم نگفته فقط مغز اینطوره ... به هر حال یه سری ابهام هست ... حقیقتش منم گیج شدم نمیدونم چه کار کنم اما خب سلیقه قلم چی اینه که رونوشت و خودش رو گیر بدیم و اگزون اینترون رو برای mrna بگیریم فقط درسته؟
      خارج از کتاب بقیه هم اینترون دارن و حتی اینترون rRna ممکنه حاوی ژن tRna باشه ...

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try
      ویرایش توسط 0M0HamMad0 : 01 آبان 1395 در ساعت 22:33

11. Top | #326
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون بابت نکات
      ولی گاز نجیب با عدد اتمی 118 هنوز کشف نشدهجایگاه خالیشو چرا به خاطر بسپاری؟
      خارج از کتابشم نیست نکه تو کتاب نباشه

شاید منظورتون این باشه از جایگاهش به عنوان محل پیدا کردن بقه عناصر مهم استفاده کنیم که بحثش جداس

ممنون بازم
      خواهش.
      بله منظورم اینه.مثلا: اگه بدن عدد اتمی 115 مربوط به عنصری گروه ... و تناوب ... هست شما زودتر می تونید بدست بیارید
      بازم عذر میخوام
      ویرایش توسط Mahdi1377 : 01 آبان 1395 در ساعت 22:57

12. Top | #327
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نکته و تست زیست :

چند مورد از موارد زیر نادرست میباشد؟

الف) در همه ی جانداران تک سلولی ، گوارشمواد غذایی در درون سلول انجام میشود.
      ب) گوارش برون سلولی همواره نیازمند حظور لوله گوارش و کیسه ی گوارشی است .
      ج) در طول جذب برخلاف بلع ، امکان مشاهده ی سلول های پوششی دهان و معده وجود ندارد .
      د ) ترکیب شیمیایی غذا در معده بر تخلیه آن موثر است.
      ه) مرکز بلع بر اٍثر بر خود سبب قطع تنفس در هنگام بلع میشود .

1)1
      2)2
      3)3
      4)4

پینوشت : خواهشا فقط گزینه رو اعلام نکنید ؛ ابتدا تحلیل کامل گزینه ها رو قرار بدین و سپس مشخص کنید که کدام موارد به نظر شما غلط میباشد .

پینوشت2: تست رویکرد آموزشی داره و عبارات بکار گرفته شده ترکیبی از گزینه های کتب تست مختلف + ایده های جالب خودم هست

13. Top | #328
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10alipour نمایش پست ها
      نکته و تست زیست :

چند مورد از موارد زیر نادرست میباشد؟

ج) در طول جذب برخلاف بلع ، امکان مشاهده ی سلول های پوششی دهان و معده وجود ندارد .

1)1
      2)2
      3)3
      4)4

پینوشت : خواهشا فقط گزینه رو اعلام نکنید ؛ ابتدا تحلیل کامل گزینه ها رو قرار بدین و سپس مشخص کنید که کدام موارد به نظر شما غلط میباشد .

پینوشت2: تست رویکرد آموزشی داره و عبارات بکار گرفته شده ترکیبی از گزینه های کتب تست مختلف + ایده های جالب خودم هست
      سلام

یکی از جانداران تک سلولی باکتری ها هستند که انزیم برون سلولی دارند و مواد غذایی رو به صورت مونومر جذب میکنند بنابراین اصن گوارش درون سلولی ندارند
      بعضی قارچه ها هم ، همین روند جذب رو طی میکنند

این سوال بیان متفاوتی از قسمت الف داره ...بازم باکتری ها و قارچها فقط گوارش برون سلولی دارند ولی نه کیسه ....نه میله نه نه ببخشید، نه لوله دارند

بالاخره بعضی از داروها هم حق اب و گل دارند مگ نه ؟

داخل کتاب که نوشته حجم کیموس (نه ترکیبات شیمیایی کیموس !!!) داخل معده باعث افزایش حرکت دودی و تخلیه ای معده میشه ولی عامل اصلی در تخلیه معده ترکیبات شیمیایی و حجم کیموس ابتدای دوازده هست
      یا به عبارتی دوازدهه گیرنده شیمیایی و مکانیکی داره

اینم که جمله کتاب درسیه: مرکز بلع با اثربر مرکز تنفس سبب قطع تنفس میشود

بابت طرح سوالات هم ممنون
      بازم هرگونه اشتباه که من دارم تقصیر من نیست و بر گردن طراح سواله.... والسلام

14. Top | #329
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان کسی میدونه روش برنامه ریزی علیرضا اورین رو کجای سایت گذاشته؟ اخر قرار بود بنویسه برای انجمن روش برنامه ریزیش رو

15. Top | #330
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amins نمایش پست ها
      سلام

یکی از جانداران تک سلولی باکتری ها هستند که انزیم برون سلولی دارند و مواد غذایی رو به صورت مونومر جذب میکنند بنابراین اصن گوارش درون سلولی ندارند
      بعضی قارچه ها هم ، همین روند جذب رو طی میکنند

این سوال بیان متفاوتی از قسمت الف داره ...بازم باکتری ها و قارچها فقط گوارش برون سلولی دارند ولی نه کیسه ....نه میله نه نه ببخشید، نه لوله دارند

بالاخره بعضی از داروها هم حق اب و گل دارند مگ نه ؟

داخل کتاب که نوشته حجم کیموس (نه ترکیبات شیمیایی کیموس !!!) داخل معده باعث افزایش حرکت دودی و تخلیه ای معده میشه ولی عامل اصلی در تخلیه معده ترکیبات شیمیایی و حجم کیموس ابتدای دوازده هست
      یا به عبارتی دوازدهه گیرنده شیمیایی و مکانیکی داره

اینم که جمله کتاب درسیه: مرکز بلع با اثربر مرکز تنفس سبب قطع تنفس میشود

بابت طرح سوالات هم ممنون
      بازم هرگونه اشتباه که من دارم تقصیر من نیست و بر گردن طراح سواله.... والسلام
      داش شما تست ميزني ، گزينه رو مشخص نمي كني ؟؟
      الان ما از كجا بدونيم كه چند مورد بنظر شما غلطه ؟؟

صفحه 22 از 35 نخستنخست ... 1221222332 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن