خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

املای کنکور سخته؟

سلام
      شما واسه کنکور املا میخونید؟ بنظرتون ارزش داره برم سراغش؟

اگه تا حالا املا کار کردید، روشی که بکار بردید و خوب بوده رو بگید شاید به درد ماهم خورد...

2. Top | #2
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام ...نظر من اینه که اولا لغات گروهی زبان فارسی که توی درس های گروه های املایی اومده رو هم از دوم و هم از سوم بخونید...لغات داخل کتابای ادبیات هم که اگه چیز دیگه ای بود با خوندن متن های کتاب و همین طور تو کتابای گاج سبز یا آموزش خیلی سبز مشخص کرده کلمات مهم املایی رو ....بعد از این کار ها میتونید از کتاب های املا و لغت دریافت برای آموزش کلمات هم آوا و کلمات مهم املایی استفاده کنید و یا کتاب املا از سری هفت خوان خیلی سبز ...بعد از آموزش باید برین سراغ تست های املا که ادبیات موضوعی تعداد زیاد و مناسبی تست برای تقویت املا داره ...اما تنها در صورتی که مشکل وقت دارین و هم چنین کلا املاتون ضعیفه ( مثلا تو دبستان هم دیگه 15 میشدین !!!) و واقعا نمیتونید تو سوالات املای متنی کلمات غلط رو تا حدودی تشخیص بدین میتونید به همون مرحله ی اول یعنی کلمات گروه های املایی و کتاب اکتفا کنید و این جوری اگه سوال ساده ای از املا اومد مثل سوالی که میگه کدوم املاش غلطه رو جواب بدین و سوالای متن رو بیخیال بشین. ولی به نظرم میتونید با تمرین با احتمال بالایی درست جواب بدین .

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mk.meydani نمایش پست ها
      سلام ...نظر من اینه که اولا لغات گروهی زبان فارسی که توی درس های گروه های املایی اومده رو هم از دوم و هم از سوم بخونید...لغات داخل کتابای ادبیات هم که اگه چیز دیگه ای بود با خوندن متن های کتاب و همین طور تو کتابای گاج سبز یا آموزش خیلی سبز مشخص کرده کلمات مهم املایی رو ....بعد از این کار ها میتونید از کتاب های املا و لغت دریافت برای آموزش کلمات هم آوا و کلمات مهم املایی استفاده کنید و یا کتاب املا از سری هفت خوان خیلی سبز ...بعد از آموزش باید برین سراغ تست های املا که ادبیات موضوعی تعداد زیاد و مناسبی تست برای تقویت املا داره ...اما تنها در صورتی که مشکل وقت دارین و هم چنین کلا املاتون ضعیفه ( مثلا تو دبستان هم دیگه 15 میشدین !!!) و واقعا نمیتونید تو سوالات املای متنی کلمات غلط رو تا حدودی تشخیص بدین میتونید به همون مرحله ی اول یعنی کلمات گروه های املایی و کتاب اکتفا کنید و این جوری اگه سوال ساده ای از املا اومد مثل سوالی که میگه کدوم املاش غلطه رو جواب بدین و سوالای متن رو بیخیال بشین. ولی به نظرم میتونید با تمرین با احتمال بالایی درست جواب بدین .
      ممنون از پاسختون

من تا سوم راهنمایی املا کمتر از 19 نمیگرفتم!!

ولی خدایی اون املا کجا و املای کنکور کجا !

بنظرتون با پرکاری تستی میشه تا حدود زیادی نتیجه گرفت؟

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mk.meydani نمایش پست ها
      بعد از آموزش باید برین سراغ تست های املا که ادبیات موضوعی تعداد زیاد و مناسبی تست برای تقویت املا داره .
      ادبیات موضوعی تست تالیفی هم داره؟
      میگن خیلی سبز (نمیدونم خان چندمش) متن تالیفی داره. از اینش خیلی خوشم اومده میخام برم بگیرمش

4. Top | #4
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط marsad نمایش پست ها
      ممنون از پاسختون

من تا سوم راهنمایی املا کمتر از 19 نمیگرفتم!!

ولی خدایی اون املا کجا و املای کنکور کجا !

بنظرتون با پرکاری تستی میشه تا حدود زیادی نتیجه گرفت؟

ادبیات موضوعی تست تالیفی هم داره؟
      میگن خیلی سبز (نمیدونم خان چندمش) متن تالیفی داره. از اینش خیلی خوشم اومده میخام برم بگیرمش
      خواهش میکنم ....خب پس مشکل پایه ای ندارین...این که شما الان املای کنکور رو یه غول می بینید مشکل همه هست ! یعنی امکان نداره کسی از الان ادعا کنه املای کنکور آب خوردنه ! ولی خب تلاش مستمر و مداوم کم کم شما رو به جایی میرسونه که سوالات رو با احتمال قوی ای درست جواب میدین ! به هر صورت بازم امکان غلط زدن هست ولی حالا که انقدر وقت دارین واقعا ارزش داره که یه وقت کوچیکی رو تو هفته بهش اختصاص بدین و با احتمال 90 به بالا این سوال رو تو کنکور بزنید ...تازه در حالی که خیلی ها بهش جواب نمیدن ...بله تست زدن تقریبا بهترین راه برای پیشرفته

خیلی سبز متن تالیفی داره و خوب هم هست ....میتونید استفاده کنید ولی من خودم برای آموزش درسنامه ای کلمات مهم از دریافت بیشتر خوشم اومد ..املای خیلی سبز نسبت به حجمش اون قدر مطلب مفید نداره ...بیشتر همین متن های کوچیک ( در حد چند خط ) تالیفیش و اون ضمیمه هاش قابل توجه هستند ...البته دریافت هم تو تستاش متن تالیفی هم داره ولی کم ...یعنی دریافت بیشتر خلاصه و چکیده هست از هر آنچه برای املا نیاز هست !

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من تا قبل از جمع بندی خرداد میخاستم املا رو نزنم تستاشو تو جمع بندی یه فایل گذاشت کانون واسه املا خوندمش دیدم ن بابا اسونه خیلی کافیه لغات هم آوا و فعل هارو بلد باشه

الگو رو بگیر و لغات زبان فارسی و لغات مشابه رو بخون بعد تست بزن خیلی راحته

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بستگی به شانست داره
      من که یه هفته مونده به کنکور شروع به خوندن املا کردم بعد چند روز دیدم وقت نمیشه
      از دو تا تست املا یکیش رو تو 1 ثانیه جواب دادم خیلی آسون بود
      ولی کلا برای املا باید کتاب آموزش املا رو بگیری اگه بخوای از تو زبان فارسی بخونی نمیشه چون هم زیاده هم یادت میره
      فکر کنم تخته سیاه و نشر الگو آموزش املا رو داشته باشن
      موفق باشی

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      سلام
      ارزش داره بری هم سراغ املا و هم سراغ وازه و معنی
      خوبیش اینه که شما اگه املا بخونی و کنارش هم معنی وازه ها رو بخونی راحت تر میتونی مسلط بشی
      کتاب ادبیات موضوعی گاج چندین مبحث همراه با تست های سراسری وتالیف شده داره

سلام
      ارزش داره بری هم سراغ املا و هم سراغ وازه و معنی
      خوبیش اینه که شما اگه املا بخونی و کنارش هم معنی وازه ها رو بخونی راحت تر میتونی مسلط بشی
      کتاب ادبیات موضوعی گاج چندین مبحث همراه با تست های سراسری وتالیف شده داره

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      به میخوای از سوالاته املا بگذری؟
      من حاضرم از ارایه بگذرم اما املا رو که راحت میشه جواب داد نه...چرا سوالاتی که میتونن درصد ساز باشن رو از کنارش بگذری؟
      بیشتر تو کلمه رو بامعنی بلد باشی میتونی جواب بدی:yahoo (1):
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یکی از سوالای املا معمولا آسونه.. اونو راحت میشه جواب داد.. اون یکی رو هم بیخی شو :yahoo (4):
      من خودم املا هیچی کار نکردم اما یکیشو جواب دادم.. اما اون شمارشی رو جواب ندادم..
      آدم از این میترسه که با وجود کار کردن املا باز اشتباه جواب بده... منم واسه همون بیخیال املا شدم اما از درصد ادبیاتمم راضیم.. 73
      :yahoo (4):

10. Top | #10
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      از مهر و ماه یا نشر الگو کتاب لغت و املا رو بگیر بخون در پایان هر درس لغات مهم از نظر املایی رو آورده من خودم الگو خوندم تو کنکور هم تونستم از 3 تا لغت 2 تاشو درست بزنم و همچنین هر 2 تای املا رو هم درست زدم ارزش داره واقعا بخونی

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام متاسفانه نظر بقیه رو نخوندم اما نظر خودم:
      من همش نو هر ازمون قلمچی میگفتم املا که سخت میاد میذاشتم بعدا...بعد عیدم وقتم کم تاومد همینجور رفت عقب تا اخر املا رو نخوندم ...اما از شانس من را حترین تیپ ممکن املا اومد..نگاه کن تجربی امسالو...ام من چون اصلا نخونده بودم نزدم...درسته بعضی تیپاشو اگه خوندی هم نباید بزنی!ااما کنار نذار که شاید حسرت بخوری

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      واسه کسی که میخواد به درصد بالا برسه بله ارزش داره. به جز قرابت که نزدیک 40٪ و دیگه اهمیتش مشخصه از نظر من از آسون بودن به سختی اولویت اینطوره

1- آرایه ادبی
      2-تاریخ ادبیات
      3-لغت
      4-املا

یعنی پیشنهاد میشه اول آرایه و تاریخ ادبیات و لغت رو مسلط بشید و برای ارتقا درصد املا رو بخونید به طوری که لااقل به یک سوالش بتونید جواب بدید!

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط helix نمایش پست ها
      به میخوای از سوالاته املا بگذری؟
      من حاضرم از ارایه بگذرم اما املا رو که راحت میشه جواب داد نه...چرا سوالاتی که میتونن درصد ساز باشن رو از کنارش بگذری؟
      بیشتر تو کلمه رو بامعنی بلد باشی میتونی جواب بدی:yahoo (1):
      روشتو برای خوندنش چطوریه؟
      از چه کتابی استفاده میکنی؟

14. Top | #14
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط marsad نمایش پست ها
      روشتو برای خوندنش چطوریه؟
      از چه کتابی استفاده میکنی؟
      ببین من الگو دارم
      اما همش برمیگرده به لغات خوندنم تو دوم و سوم اخه امسال جدی برا کنکور نخونده بودم بخاطر همین زیاد سمتش نرفتم...به نظر من طی سال بشین مطابق با برنامه ازمونات بخون..شبی 5-10دیقه کافیه فکر کنم..این تو ذهنت یه جوری میمونه نه اینکه یادت بمونه دقیق ولی پایه ای میشه برای بعد عیدت بعد عید جدی شروع کن به خوندنش
      اما دبیر ما تو اسفند میگفت الان وقته خوندنه لغات و تاریخ ادبیاته
      یه روش دیگه هم اگه حوصلت نمیشه همون بعد عید بخون
      فقط سعی کن حفظ نکنی....
      به نظرم هفته1ساعت برا لغت خوبه که بت فشار نیاد روزای اخر چون کلی از مطالبو باید مرور و جمع بندی کنی
      کلا روش خاصی نداره...تنهاچیزی که روش خاص داره زبان فارسیه:yahoo (4):بقیشونو تو ادبیات باید تست کارکنی تا دستت بیاد
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

15. Top | #15
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      املا و لغت هامون سبطی .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن